Inkontinence po porodu, dá se s tím něco dělat?

veroniqua
5. bře 2014

Maminky, mám takový problém.. od porodu, což už je 16. měsíců mám trochu problém s inkontinencí.. třeba při pšíknutí nebo sportu.. prostě bez vložky už nemůžu jít☹☹ Cvičím na pánevní dno, ale nic.. nevíte, jestli se s tím dá něco dělat??? K tomu jsem ještě podruhé těhotná a za 6 měsíců budu rodit a bojím se, aby se to ještě nezhoršilo.. ☹ Myslíte, že to může druhý porod zhoršit?? Nebylo by v tomto případě lepší rodit císařem?? A jaké máte zkušenosti s císařem?? Dělají ho pouze v akutních případech nebo pokud by mi normální porod zhoršil můj problém, udělali by mi císaře, kdybych ho žádala??? Děkuji za vaše názory, už nevím, co s tím☹☹

hofka1
5. bře 2014

císař není záruka, jsem čtyři měsíce po druhém a občas mi kapka uteče taky .. po prvním císaři to bylo stejně, ale upravilo se to, teď ještě nevím🙂

m.onika
5. bře 2014

Ahoj, já rodila normálně bez císaře a taky jsem s tím měla pár měsíců problémy. Ani jsem netušila, že to bude tak hrozný. Ale pořád jsem cvičila pánevní dno a samo se to spravilo. Ale cvičila jsem opravdu prakticky pořád, protože mě to taky hrozně trápilo a nemohla jsem pomalu nikam jít. takže radím po porodu cvičit, cvičit, cvičit... 🙂

veroniqua
autor
5. bře 2014

Děkuju za rady🙂

321ludmila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
selverin
6. bře 2014

já se bez vložky taky neobešla a teď už to pomalu ustává, řekla bych, že už mám klid.....

kamulin
16. dub 2014

Taky jsem s tím měla problémy, u mě to tedy začalo už před porodem, ale po porodu se to samozřejmě ještě zhoršilo. Přiznám se, že jsem to dlouhou dobu neřešila, ani ne tak proto, že bych to brala na lehkou váhu, ale spíš proto, že je to takové tabu, moc se o tom nemluví a já se bála i sama sobě přiznat, že mám problém udržet moč, ale když pak člověk zapátrá, zjistí, že je to hodně častý problém, obzvlášť po porodu, je to způsobený tím, že je to svalstvo pánevního dna oslabené a od toho se odvíjí i ta léčba. Já jsem si našla na internetu kegelovy cviky na posílení těch svalů pánevního dna a k tomu mi v lékárně daly ještě dýňové tablety a postupně to úplně vymizelo, takže se určitě nevzdávej, pravidelně cvič a ono to přejde ;)

terinka1989
16. dub 2014

samozrejme sa s tym da robit a nie je to nic zlozite. Staci ist na rehabilitaciu - akukolvek a tam by vas mali naucit cviky na posilnenie panvoveho dna. Nie je to nic narocne len to chce cas. najlepsie je zacat uz pocas tehotenstva - ulahci sa porod vdaka tomu ze sa naucime ovladat tieto svaly a rovnako aj po porode zabranuje a "lieci" prave inkontinenciu. Neviem ci si z Prahy ale vcera som to prave diskutovala na jednej rehabilitacii na Skalke MEDI-centrum a tam to dievcata ovladaju a uciaq pacientky. Nie je na tom ziadna hanba takze sa netreba bat vyhladat odbornika.

thuptichova
19. led 2016

Dobrý den, jsem studentkou 3.ročníku Fakulty zdravotnických studií oboru porodní asistentka a chtěla bych Vás poprosit o vyplnění následujícího dotazníku. Dotazník je určen pro ženy trpící močovou inkontinencí. Děkuji!
http://www.survio.com/survey/d/M3W0F9V8L4P4E6M4T

luu25
30. črc 2017

Ahojte holky! Mám podobný problém - už po prvním porodu jsem měla "stresovou" inkontinenci. Vždycky, když jsem si pšíkla, zakašlala... a po druhém porodu jsem ani nevyšla schody bez nehody a to je mi teprve 29... 😖 Nemyslím si že jsem zanedbala cvičení pánevního dna, doktor říkal, že je to prostě těmi porody... tak jsem se s ním bavila o možnostech no a navrhl mi několik možností operací a pak jeden nenásilný zákrok laserem. Tak jsem si to našla no a zkrátka máte někdo zkušenosti s FemLase od Medicomu nebo s podobnými zákroky někde jinde? Mělo by to zpevnit sliznici a na stránkách píšou, že to pomáhá přesně proti té inkontinenci... ALe nikde jsem nenašla nikoho, kdo by na tom už byl!
Jaký je na to váš názor? Díííík

pavca1982
30. črc 2017

@luu25 zkušenost nemám, ale nejdříve bych se dala pořádně vyšetřit pokud to ještě nikdo neudělal😉

luu25
3. srp 2017

@pavca1982 píšu, byla jsem na vyšetření. Žádný vážnější problém nenašli. Na gyndě mi řekli tohle: máte stresovou inkontinenci, to se prostě stává po takovém porodu co jste měla, ha ha. no a pak navrhl ty operace a ten laserový zákrok...

blahoska
15. zář 2017
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Tak o zákroku laserem jsem ještě neslyšel. Sestra také po porodu trpěla stresovou inkontinencí a hodně jí pomohlo cvičení. S inkontinencí má bohužel problémy hodně lidí, tady jsem našla pár zkušenotí - https://www.dentimedshop.cz/cs/zkusenosti-s-inkontinenci.html.

pavca1982
15. zář 2017

@luu25 urodynamiku dělali?

luu25
9. říj 2017

@pavca1982 ano ano, dělali. Mám obchozené urology a gynekology... nejsem z těch co by se doktorů báli nebo nejdřív běželi hledat nejjednodušší způsob léčby 😇

brausa
8. bře 2021

Ahoj,
snad to nebude vadit, shanim respondentky na diplomovou praci, dotaznik je na chvilinku. Jestli Vas treba po porodu trapil unik moci a nasly byste si chvilku vyplnit, moc byste mi pomohly. Pokud jste se navic rozhodly inkontinenci nejak resit a vypravily se kvuli tomu k doktorovi, nebo fyzioterapeutovi, jste moji vysneni dotaznikovi jednorozci! ;) Zaroven budu moc rada, pokud vite o nekom, koho by se to mohlo tykat, a dotaznik mu preposlete. Diky moc 🙂

Link na dotaznik:
https://docs.google.com/forms/d/1PO5eqtHKRJ7dCk...