Inkontinence stolice po porodu. Jste na tom podobně?

johanka111
19. črc 2011

Mám od vaginálnío porodu 3 roky a trápí mě, že se mi stává, že musím okamžitě na toaletu, jinak by to špatně dopadlo. Jsem teď doma na mateřské, takže dopoledne jsme doma a takto to zvládám, ale nevím, jak to bude do budoucna. Můj druhý porod byl císařským řežem. U doktora jsem s tím nebyla, přijde mi to hrooozně trapný. Jste na tom někdo podobně a řešily jste to? ☹ Dá se s tím vůbec něco dělat? Ach jo.
Samozřejmě, když mám někam jít, tak je to dost stresová situace.

sshiva
19. črc 2011

@johanka111 a to ťa trápi celé 3 roky? určite sa nemáš prečo hambiť, čím skor sa zdoveríš doktorovi tým skor sa ti uľaví a nejaké riešenie sa určite nájde 😉 Možno ti poradí nejaké cviky na spevnenie zvieračov, alebo navrhne nejakú liečbu...držím palce!

vixina
20. črc 2011

A seš si jistá, že se jedná o inkontinenci? Já mám totiž od porodu tzv. dráždivý tračník, což způsobuje obdobné potíže...Určitě s tím někam zajdi, mně na to dali léky a je to o 100% lepší.

johanka111
autor
20. črc 2011

vixina- a ty máš taky problém s udržením stolice? Já prostě když musím jít, tak musím během tak minuty. Déle to prostě neudržím. Je to hrozně trapný.
Jestli to souvisí s porodem nebo ne, to nevím, ale mám to od té doby.

vixina
20. črc 2011

Problém s udržením stolice vyloženě ne, třeba nikdy jsem neměla "nehodu" ale když musím, tak musím, jak říkáš. Zkus pročíst na internetu něco o dráždivém tračníku (střevu) - jestli se v tom nenajdeš. Ten je ale obvykle spojený s průjmem (který trápí mě). Ale myslím, že je klidně možný i ten postižený svěrač. Být tebou, tak s tím zajdu normálně za obvoďákem a on už tě někam pošle. Nebo běž rovnou za specialistou - proktologem, třeba tě vezme i bez doporučení.

veruska007
25. črc 2011

Manzel ma taky drazdivy tracnik.. nekdy po jidle proste "musi", at jsme kde jsme. Taky doporucuju cviky na panevni dno a vylouceni jineho problemu specialistou. Zrejme posle na rektoskopii - coz je velmi podobne beznemu gynekologickemu vysetreni, akorat trochu vedle 😅