Jak bolí cysta na levém vaječníku?

eva.konczynova
18. zář 2008

Po porodu mi našli cystu na levém vaječníku, má přes 5 cm, doporučují mi laparoskopii, ale vzhledem k tomu, že mám 3-měsíční mimi, které plně kojím a taky je ještě tak brzy po porodu, tak jsem na sledování a chodím na pravidelné měsíční kontroly, kde se sleduje, zda cysta roste či ne. Zatím neroste, dr. se vždy ptá na bolesti, a to je můj problém.. Nedokážu určit, zda mně cysta bolí či ne. Ze začátku jsem necítila žádnou bolest, v poslední době cítím častěji bolest v tříslech na levé straně, jen při pohybu, nikdy v leže a v klidu. Nevím, zda to náhodou nesouvisí s bolestí dolní části páteře - jsem po porodu ještě taková "rozbolavěná", bolí mně šíleně kostrč, kyčle a dost mi v nich lupe.. tak se snažím cvičit a po cvičení je ta bolest v tříslech intenzivnější. Tak se chci zeptat holky vás, které mají nebo měly cysty, jak vás to bolelo?

jana17
1. únor 2009

ad kuniku: Ak sa nemylim, tak slepak by mal byt na pravej strane dolu...

ad cysty: Mojej mamine zistili tiez cysty, takze som to asi dostala do vienka 🙂 ale ine som chcela... vtedy na to brala Wobenzym 2tbx3 denne a po 2 tyzdnoch boli fuc.

milin
1. únor 2009

Tak to je možné že je to zánět.Slepák je na pravé straně.Však zítr uvidíš.
Teď mě tak napadlo víš já po poslední operaci jsem měla stále bolesti a dr mi řekla že tam mám varixy.
Dostala jsem léky a pak už to bylo dobré,brala jsem je snad 1-2měsíce a pak už nic.
Ale jinak mě nic nenapadá, zítra ti poví dr určo více. 🙂
Hlavně ať to vše dobře dopadne 😉

stani08
2. únor 2009

martinka dik 😉, to dufam aj ja, ze neskoncim na operacke, bo ja a nemocnica uff to nevyzera dobre, ja tam odpadavam, ked zacitim ten nemocnicny pach ☹

baby a je mozne zostat tehu, ked su cysty???

katrin21
2. únor 2009

je to mozne.... vela zien ani nevie, ze ma cysty a otehotnie.....

inak mna cysta nikdy nebolela... a bola a bola endometriozna...

sysa6666
2. únor 2009

mna tiez zvykne boliet "vajecnik" ktory uz nemam a lekar na to ze su tam zrasty po operacii a ze je to normalne...

Stani drzim palce aby si nemusela na operaciu a tiez si myslim ze tehu mozes ostat aj ked su cysty 😉

stani08
2. únor 2009

di sysi 😉, mne dali ten 😠 clostil, ze nech este viac vypadavaju vajicka ale ani viac mi nepadali, len tie marhosky sa vytvorili, pred tym som ich nemavala, tak snad prasknu a nebudem brat clostil, nebude ani cysty, aspon pevne verim 😉

kuniku
2. únor 2009

Ahoj Mili!!!

Tak dopadlo tak ako som si myslela,všetko negativne nič mi nezistil,ale bolesti stale mam,tak už neviem!Ešte mi zobral krv na zapal a zajtra budu vysletky a povedal,že ked mi to neprestane ma si to riešiť už obvodna,že po ženskych veciach neni problem

milin
2. únor 2009

Ahoj holky

nemám moc času tak se omlouvám.

Kuniku tak uvidíš zítra.Moc držím palečky 🙂

sysa6666
3. únor 2009

Kuniku drzim palce nech sa to vyriesi co najskor

kuniku
3. únor 2009

Ahojky baby!!!!!!!!!!

Tak ja už neviem každy vravi niečo ine vraj su to priznaky na pruh,ale mne sa nevidi,lebo mna boli cely spodok a nie len lava strana,zajtra idem zase ešte k obvodnej!!!!!!!

stani08
3. únor 2009

kuni aspon, ze mas vyjadrenie od gyndosa (robil Ti aj sono...?), ze tam si ok, mozu patrat dalej aby Ti nasli pricinu bolesti, dufam ze sa Ti rychlo ulaviii a budes v pohodicke......

ja nemam ziadne bolesti, teda aspon zatiala klop, klop, klop........cakam ci dostanem mrsku, ale asi hej lebo cici zacinaju boliet a aj akne vystupuje 😀

milin
4. únor 2009

Ahojky Kuniku,
nevím co jsou to příznaky na pruh?
Ale dávej na sebe pozor ju?Zkus si nechat vzít krev na případné těhu test sis nezkoušela?
Nevím co bych ti mohla ještě poradit,ale drž se 🙂
Pokud budeš vědět více tak se ozvy papa. 😉

ili5
16. únor 2009

Ahojte, taky se připojím. Já trpím na cysty od 17 let, to jsem byla poprvé na operaci, padaly ze mě velké kusy krve, dr. nic nezjistil, za měsíc jsem zhubla 10 kg a jeden večer jsem nemohla čůrat a pak jsem ochrla. V nemocnici zjiš´tovali co mi vlastně je, pak mi chtěli odstranit cystu punkcí- to jest spodem natáhnout, ale mezitím mi tam praskla, tak mě hned brali, ještěže jsem byla tam.Dnes už doba pokročila, takže je to lepší.Teď je mi 25 a předloni jsem byla opět ale laparoskopicky, zjistili mi endometriozu a srůsty se mi dělají. Cysty mám neustále, ale je zbytečné je hned nechat odstranit, většinou odejdou samy. Pomáhá mi pít kontryhel. V listopadu jsem měla jít na KET, a jak jsem dojela do Olomouce na UZ, tak zas cysta 5 cm, takže jsem musela vysadit prášky, nasadil mi na 2 měsíce antikoncepci a píchl agolutin, že by měla prasknout. V pátek ji píchnul a v neděli jsem ležela ve špitálu s bolestmi. Naštěstí mě jen napíchali a musela jsem být v klidu na lůžku. Cysta se ztratila. Nyní ode dneška beru Divinu a za 15 dní jedu na UZ a jak cysta nebude, tak snad mi už konečně zavedou moje zmrzlé mimin 😉 ka.

ili5
16. únor 2009

Je mi 35, udělal se mi tam překlep, pardon.

stani08
17. únor 2009

awojte babule,

tak sa ja hlasim dnes po kontrole a 7 cm cysta je fuc a ta 3 cm narastla na 4,3 cm ale mam aj 22 mm folikul, dokino povedal, ze neva ta 4 cm cysta, ze praskne, tak hor sa do snazenia 😉

ili aj ja pijem kontryhel, a teraz som si kupila aj kvapky na zlepsenie cinnosti vajecnikov od Valovica
drzim palce nech Ti rychlo cysta zmizne aby Ti mohli zaviest mrazacikov 😉

milin
17. únor 2009

Ahoj ILI a kam chodíš do centra v Olomouci? 🙂

ili5
17. únor 2009

Ahojte,stani, díky moc. Milin já byla na 1. ivf v Ostravě, ale převezla jsem si mražáčky do Fakultky, tak snad to vyjde. Ty taky ?

milin
17. únor 2009

Nu já jdu na první pohovor 18.března do Fakultky.Jsem chodila do Fertimedu,ale stále mi tvrdily že je vše ok a já mám pořád cysty.Řekli mi že mám jít na IVF ale já jím to odmítla.Tak doufám že budou ve FN lepší a poradí mi co a jak.Pokud mi taky řeknou že IVF bude jediné řešení tak tedy ano.Ale pokud mi řeknou i něco jiného tak budu bojovat aby se to podařilo přirozeně.

Řekli ti proč se ti dělají cysty?

ili5
17. únor 2009

Cysty se mi dělají od 17 let, mám 1 operaci v 17, pak předloni laparo, minulý měsíc jsem zas ležela ve špitálu. Je to tělísko, které roste, ale před menzes nepraskne a dál se vyvýjí na cystu, většinou pak samo praskne. Já měla v listopadu jít na KEt, a jak jsem došla na uz, tak opět cysta 5 cm. Ve fakultce to přez cystu neudělají, jinde ano, tak jsem tam raději neměla své mražáčky převést, protože se bojím, že zas je budu mít. Už jím Divinu od včera a zs 15 dní jdu na uz pak ket, jak nebude zas cysta. Dostál to prostě nedělá. Takže jestli trpíš jako já na cysty, tak si rozmysli kam pojedeš na ivf. ICSI mi taky dělali přez cystu, ale to bylo v Ostravě. Prý to skoro všude dělaj, ale Fakultka a dr. Dostál ne, takže mám smůlu. ☹

milin
17. únor 2009

A oni ti teda řekli že cystu máš proto že ti nepraská folikl.A to se nedá nijak jinak řešit?
Na to není žádná léčba?Jen prostě antikoncepce?

ili5
17. únor 2009

Z toho tělíska, který nepraskne se dál vyvíjí cysta, buď odejde sama, nebo roste. Já měla loni 8 cm, druhou 5 cm a časem taky odešly sami. Někdy ty bolesti jsou velké, já už si zvykla, do toho endometrioza, ta taky dá zabrat. Jsem po laparo loni, tak jsem celkem v poho. Než pojedu do Olomouce na Uz, tak se nechám u nás vyšetřit jestli tam zas není cysta a v tom případě tam ani nepojedu a je to zas v čudu. Prý tam mám dojet, až nebude cysta. Zatím není, ale uvidíme jestli do 14 dnů zas nevykvete 🙂

milin
17. únor 2009

A ty jsi šla na IVF kvůli endometrióze nebo kvůli cystám?

ili5
24. únor 2009

milin, já se snažím 13rok a nic. Mám dceru 15 let, ale přítel má špatné spermie, nakonec jsem taky zůstala neprůchodná s těch cyst, srůsty, hlavně endometrioza. . 1.ivf nevyšlo, teď se chystám ne ket, snad vyjde. Na druhé ivf nejdu, nejsou peníze, takže buď anebo.

milin
26. únor 2009

Děkuji za odpověď.
Jsem zvědavá jak dopadnu já 🙂

katuska23
26. únor 2009

tak to vím přesně jak bolí cysta mám jí právě teď 😠

ili moc držím palce,kolik máte mrazáčků?my jen jednoho.Jednoho z celého ivf.bojovala jsem o život tak je chtěli zamrazit ale vyvíjelo se jen jedno.

milin
26. únor 2009

Katuska ahoj ty trpíš na cysty? 🙂

katuska23
26. únor 2009

milin mě přijde že trpím na všechno 🙄 ale mám PCO a teď cystu co bolí jako čert 🙄

milin
26. únor 2009

Pco jsou polycystické vaječníky viď?
Jak ti na to přišly?

ili5
26. únor 2009

Katuško, máme 4 mražáčky.
Taky se mi zdá, že mám všechno špatné co jen jde mít ☹

katuska23
26. únor 2009

ili to ti závidím,máte přeci velkou šanci...já měla 7 vajíček,v caru mě pokur..li takže jsem ležela na jipce vzali mi vaječník a když jsem se po třech dnech probrala dozvěděla jsem se že je jen jedno.

mil jojo,zjistili mi to testem PIR-na cukrovku