Jak bolí cysta na levém vaječníku?

eva.konczynova
18. zář 2008

Po porodu mi našli cystu na levém vaječníku, má přes 5 cm, doporučují mi laparoskopii, ale vzhledem k tomu, že mám 3-měsíční mimi, které plně kojím a taky je ještě tak brzy po porodu, tak jsem na sledování a chodím na pravidelné měsíční kontroly, kde se sleduje, zda cysta roste či ne. Zatím neroste, dr. se vždy ptá na bolesti, a to je můj problém.. Nedokážu určit, zda mně cysta bolí či ne. Ze začátku jsem necítila žádnou bolest, v poslední době cítím častěji bolest v tříslech na levé straně, jen při pohybu, nikdy v leže a v klidu. Nevím, zda to náhodou nesouvisí s bolestí dolní části páteře - jsem po porodu ještě taková "rozbolavěná", bolí mně šíleně kostrč, kyčle a dost mi v nich lupe.. tak se snažím cvičit a po cvičení je ta bolest v tříslech intenzivnější. Tak se chci zeptat holky vás, které mají nebo měly cysty, jak vás to bolelo?

ili5
26. únor 2009

Katusko, ty chodíš do Prahy?

katuska23
26. únor 2009

ili ano do Gennetu 😉

milin
27. únor 2009

Ahojky Katuska
a máš nějaký příznaky?Já se o to nikdy nezajímala tak nevím co to obnáší.A když máš PCO tak to musíš jít na IVF?
A to máš ovulaci nebo ne?
Promiň že se tak vyptávám 🙂

anicka.k
12. bře 2009

Ahojky,chtěla jsem se zeptat.Já si léčím cystu už dva měsíce a doktor mi řekl že se mi furt zvětšuje když jsem byla před týdnem na kontrole řekl mi že mám místo vaječníku cystu velkou neco kolem 6cm ted presne nevim.A na operaci jdu az za mesic bojim se ze mi praskne.Musím v takovem pripadu ze by mi praskla do nemocnice?Muze mi prasknou i treba ze cviceni?predem dekuji za odpoved 😉 😵

milin
12. bře 2009

Anicko ahoj
cysta ti může prasknout kdykoli.A při větší námaze taktéž.Prostě kdy se ji umane.Jsou při tom velké bolesti.A taky je to hodně nebezpečný pokud praskne sama a vylije se obsah do břicha může dojít k hodně velkým komplikacím.
Dávej na sebe pozor.Pokud budeš mít opravdu velké nesnesitelné bolesti tak ti radím rychle do nemocnice.Jinak na sebe dávej pozor.cvičení bych asi radši zvolnila.
Třeba ti při MS praskne 😉
Promiň jestli jsem tě postrašila,ale já vím co jsou ty cysty.Já měla poslední operovanou před rokem měla přes 8cm a nebyla to obečejná cysta byl z ní nádor.Ale to se zjistí až při jejím rozboru.Hlavně si nenech vzít ten vaječník,pokud ještě nemáš děti.
Pa a pak dej vědět jak jsi dopadla či jak se cítíš. 🙂

flyangel
12. bře 2009

anicka,ja som mala cystu velku 5x6cm...lekar mi povedal ze ju operuju len od 7cm. 😉 inac to zalezi aj od toho aku mas cystu...folikularna cysta-tu som mala ja-vznika nedostatocne prasknutym vajickom pri ovulacii...prilepi sa na vajecnik a tam rastie...je vyplnena čírou tekutinou...potom su dermoidne cysty mozu obsahovat vlas,chlp a zub 😝 tie vyoperuju vzdy,alebo aj cysty naplnene krvou a hnisom sa operuju...ak mas folikularnu cystu...moze ti prasknut vstrebat sa...hocikedy...mne takto cysta zmizla...pred 2dnami mi to potvrdil gynekolog z ultrazvuku... 🙂 😀

chymenitta33
27. bře 2009

Ahojte kočenky🙂)

chcem sa spýtať mám cystu ale malinkú celkom mám tabletky a dokina mi povedala že do pol roka by sa mi to mohlo vstrebať že to tak zvykne. A mala som normálne menzes a strašne silný a krvácam už o moc dlhšie ako pri normálnej mrche, nemohla mi prasknuť tá cysta?
len som zvedavíá lebo v utorok idem ku lekárke.

klymene
27. bře 2009

taky jsem měla problémy s cystama začala jsem pít kontryhel a cysty se přestaly tvořit (taky se nám občas podařilo cysty zlikvidovat při sexu - prostě praskly)....

klymene
27. bře 2009

jinak mě cysta bolela tak, že mě píchal vaječník byla to dost krutá bolest šla až do křečí

monika0001
27. bře 2009

som si vsimla ze aku temu mate a pridam sa na par minutiek..tiez ma to bolelo tak ze pichalo na tej strane kde bola.iba ked praskla tak som taaake krce mal ze az....

alzbeta.hod
31. pro 2009

ahojky přidávám se... před týdnem mi dr zjistil cystu 4cm, prý je naštěstí funkční a má odejít s ms. Ale od včera mě pobolívá ta strana kde je. mám strach že to bude horší a budu muset do nemocnice jako vy tady. Mám zhruba 10dní do ms.... ale včera to bylo horší, nemohla jsem chodit, dnešs už se to lepší ale cítím to.

sem
4. led 2010

Ahoj alzbeto, mě doktor zjistil cystu 22.12.2009 a je to děs 😖 , bolí mě celý podbřišek a stále mne to nutí na záchod, připadám si jak stařena sotva vylezu ze záchoda a už zas musím na malou no děs asi začnu nosit plíny 😀, alespoň se moc nenaběhám. Jinak 28.12.2009 jsem byla na kontrole a Dr. mi řekl, že se cysta zmenšila, ale břicho mne pekelně bolí dál tak nevím, víc se s tím nezabýval, neboť prý jde vidět, že je cysta na ústupu, ale já ten pocit tedy nemám, cítím se jak při bolestivé MS tak nevím zda to je normální 😨 .

terjar
4. led 2010

Holky, já měla cystu cca před 2 lety. Bolelo mě to přesně jak na MS, ale o hodně víc. S další MS se sama ztratila a na zákrok jsem nemusela. Dr. mi píchl nějakou injekci a ještě jsem si měla koupit Bkomplex forte a jíst hodně citrusového ovoce. I jsem při ní dost krvácela.

lenkacar
4. led 2010

já měla taky problémy s čuráním ,málem jsem nedošla a bolesti samy odešli s cystou ,další mi udělal punkci ..to vůbec nebolelo

sem
4. led 2010

holky děkuji 🙂 , tak to je asi normální průběh, ale je to pěknej hnus tak doufám, že alespoň druhý vaječník bude v pohodě a nebude si vymýšlet takové kraviny 😀

foogy
4. led 2010

Tak mě cysta bolela jako čert. Postupně se ty bolesti zesilovaly. Dokonce už mě pak bolel podbřišek i při chůzi. A nejhorší byla bodavá bolest, když jsem si sedala, vstávala nebo lehala.

jana8
4. led 2010

Ahoj holky,
tak já vím,že jsem měla cystu jednou,ale to už bylo pár let zpátky....to mi dokt. dala jen tabletky nevím co to byli za tab. ale bylo jich 5 ,každý den jednu a v těle jsem jich měla měsíc...řekla,že když nezaberu tak injekce....ale díky bohu zabrali 🙂 .....a jinak to od dokt. potvrzené nemám,že mám cysty,......ale břicho bolí někdy příšerne a taky před ms špiním....mohla by to být cysta,která praskne před ms?....špinila jsem i v půlce cyklu,ale teď asi 3měs. už ne....ťuk ťuk ťuk......tak to taky mohla být prasknutá cysta nebo to může být jiného charakteru?

sem
4. led 2010

Jani já jsem v tomhle začátečník a moc se v tom nevyznám, ale myslím, že pokud je to v půlce cyklu klidně by to mohla být i ovulace při které můžeš i špinit a bolí tě břicho tak nevím fakt se v tom tak dobře ještě neorientuju pa pa a držím pěsti ať už se nám to holky zklidní 😉

eleanthis
17. led 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nemate nekdo podobny zazitek - po zmlklym tehu se mi udelala krvava cysta na vajecniku a rychle rostla, 1. 12. mela uz 6 cm, tak se doktori rozhodli k laparce. nez jsem ale prisla na termin, cysta sama praskla a zmizela. bohuzel mi vsak pretrvavaji obcasne bolesti toho vajecniku nebo v oblasti pod zebry. nemate nekdo podobny zazitek?

elana
18. led 2010

Já mám podobnou jen první polovinu toho zážitku🙂, zmizela mi sama od sebe cysta, kterou doktoři označili za naprosto nezničitelnou (za víkend vyrostla o 3cm, můj gyndař posléze přiznal, že se fakt bál nejhoršího, že je to nádor). V den příjmu na laparku byla ale prostě pryč, tři mudři na to zírali, honili mě za uzv na uzv (lepší a lepší) a prostě nenašli, nebyla.

Ale odešla jak přišla, o vaječníku nevím, podstoupila jsem půl roku i IVF stimulaci a normálně dal vajíčka dobré kvality, nebolelo mě nic.

eleanthis
21. led 2010

elana - jsem rada, ze zazraky se deji 🙂 tu honbu za lepsim a lepsim UTZ jsem si ten den taky prosla a taktez cysta vyrostla za tyden o vic jak 3 cm. dneska - na konci tydne uz bolesti nemam. takze si rikam, ze to mohly byt i nejaky zkraty v zadech - proto boleni v boku nebo na zadni casti zeber. i tak diky

natulaaa
28. led 2010

Ahojte holky já měla zamlklé v říjnu acystu velkou 15 cm.udělali punkci ale ten obal tam zustal a po včerejší kontrole jdu na laparku,protože bal se zase začíná plnit a v pr. to bylo 7cm ate 9 cm.Ted se snažíme o mimčo,takže chci ji hned po MS,at se mužeme zase snažit,ale mámstrach jako čert z narkozy,v životě jsem na operaci nebyla

dijanka
28. led 2010

ahojte kočky, môžem sa k vám pridať? mne tiež zistili cystu...pred 3 mesiacmi mi našli na pravom vaječníku cystu 3,11 cm...ale tá po mesiaci zmizla...no teraz mi zas našli cystu na ľavom vaječníku, ale tá mala už 6 cm...dosť to bolí,...teraz som na PN...vraj sa uvidí po mrche, či zmizne, či nie...včera som bola na kontrole a dr. mi povedala, že sa scvrkla o 2 cm, tak uvidím...vraj operáciu mi teraz dr. neodporúča, keď sa to stráca...my sa snažíme o druhé mimčo, no už rok sa nedarí.... 😢

katari23
4. únor 2010

Ahoj, taky se k vám připojím.Já mám problémy s cystou od listopadu, kdy mi doktorka našla malinkou cystu (ani neřekla kolik měří). V září jsem vysadila prášky a bylo to prý z toho. U mě se projevila tím,že jsem v půlce cyklu začla mít takové slabé menstruační bolesti, který byly v podstatě nepřetržité. Doktorka mi píchla agolutin s tím,že mám po menzes přijít na kontrolu. Na kontrole byla cysta velká jako pomeranč (přes 7 cm) ,doktorka tomu vůbec nemohla věřit,že tak narostla. Hned mi brali krev jestli to není zhoubné.Ta byla naštěstí v pořádku.Pak jsem měla přijít až po Vánocích a další menstruaci, jak se to vyvíjí.A tak v lednu na kontrole cysta byla velká jen 1,5 cm a měla jsem přijít na další kontrolu až za tři měsíce. Jenže teď jsem v týdenní pauze menstruaci nedostala a zase se mi vrátily ty slabé menstruační bolesti 🙄 A tak to vypadá,že se zítra objednávám k doktorce zase ☹ Moc se bojím,že se cysta zase zvětšila, ale doktorka posledně říkala,že s antikoncepcí bych měla být proti tomu chráněná. Navíc když se mi po měsíci užívání o tolik zmenšila (hned po zjištění cysty jsem si ji nechala opět předepsat). Má někdo podobnou zkušenost???? Achjooooo ☹

petra038
20. bře 2010

ahojte smiem sa opytat....ak ma niekto menzes 14-15 dni, pricom ide o prerusovany cyklus menzesu.....a lekari mu nasli cystu...moze to byt sposobene jej prasknutim?...dakujem

kefalinek
20. bře 2010

ako si vas tak citam neda mi to nenapisa, ja som mala cystu v sebe celych dlhych 17 rokov a ani som o tom nevedala, bola na pravej strane a pobolieval ma bok, vzdy pred menzesom, az jedneho krasneho dna sa cysta rozhodla, ze praskne, to bola uz nezneitelna bolest a vracala som stale, hned ma operavali, bohuzial bola omotana okolo vajecniku, takze mi ho museli vziat. A nanaestie som mala pred 2 mesiacmi mimomaternicove tehot, a tam mi vzali aj druhy vajecnik,takze som bez moznosti mat deticky. Preto ak vam odporucaju laparku nevahajte, lebo cystu nie su zarty.

nininaa
20. bře 2010

kefi já jdu v uterý na laparku,měla jsem cystu vodovou 15 cm,pak mi udělali punkci,ale obal zustal a ted je ten obal velký 7cm a trocha tekutiny,takže celkem 9cm ☹ ,tak mi hrozí,že příjdu o vaječník,ale jestli nefunguje prý,tak nefunguje dlouho a i přesto jsem otěhotněla 😒 ,sice to skončilo zamlklým ,ale hlavně,že to šlo,jinak jsem totálně posr.... z té laparo a cystu jsem měla taky několik let a nic,vše pravidelné,žádné bolesti

pec
19. dub 2010

Ahoj holky, moc prosím o radu. Mám cystu na vaječníku (před 3 týdny cca 2,5cm - to bylo po MS, cysta tedy nezmizela) - začalo to po užívání Clostylu. Teď v dalším cyklu mám stejné pocity jako minulý měsíc a myslím, že se mi udělala cysta i na druhém vaječníku.. Je mi špatně - už 2 měsíce - v podstatě od vzniku té první cysty, mám pocity na zvracení, občas mě píchne v podbříšku na jedné a pak zas na druhé straně. V příspěvcích jsem se nikde nedočetla, že by měl někdo nevolnosti. Zkoušela jsem vitamín B1, piju Kontryhel, čaj na pročištění ledvin a jater, ale žádné zlepšení. Jsem už z toho neštastná, nemáte prosím někdo podobnou zkušenost a co dělat? Budu vděčná za každý příspěvek.

nicollka
19. kvě 2010

ahoj holky mudr našel cystu 25mm na 17dc, našla jsem duchy na mamateste 10. Myslíte že to může být cystou? :( :(

kveta
19. kvě 2010

Áno, ovariálna cysta robí falošne pozitívne tehotenské testy. Ak Ti môžem poradiť, ani neskúšaj momentálne otehotnieť, keďže cysta prudko zvyšuje riziko potratu... Najskôr si porieš cystu, potom bábo.