Jak dát hlasivky do pořádku? Jen sípám

vilca
27. led 2008

Ahoj holky... Poradíte mi prosím některá nějaký osvědčený recept na nachlazení, když mi to sedlo na hlasivky? Nemůžu skoro vůbec mluvit, jen sípám a skřehotám... Jsem učitelka, tak jsem to asi při nachlazení přehnala s mluvením a teď jsem z toho nešťastná. Včera jsem byla bez hlasu, občas mi to přeskočí zpátky tam, kde to má být, ale je to pořád špatný. Mám tady Stoptussin-kapky proti kašli a na uvolnění dýchacích cest, nahřívám se, dělám si zábaly krku, pořád piju horký mlíčko s medem, ale nic nepomáhá... Neznáte nějaký babský recept? Zítra jdu do práce a vůbec nevím, jak budu učit... Dá se s tím něco dělat, nebo se bez doktora neobejdu? Díky moc za jakoukoliv radu... Jo a předem píšu, že Vincentku nemám a dneska nemám bohužel ani možnost ji koupit... ☹

konoupek
27. led 2008

vilci mě dr. kdysi poradila Homeovox,jsou to homeopatické tabletky a mě teda zabraly,na žádný babský recept si ted nějak nemůžu vzpomenout,ale holky určitě neco vědět budou 😉

musko
27. led 2008

Hlavne nešepkaj, to si tie hlasivky strašne namáhaš a bude to dlho trvať. Inhaluj Vincentku - tá je na hlasivky skvelá. A horúce mlieko s medom - neviem - ten med ano, ale horúce mlieko nie - skor sú treba vlažné nápoje a bez bublín.

vilca
autor
27. led 2008

Holky, děkuju... Akorát bych potřebovala poradit něco, k čemu nepotřebuju lékárnu, aby se mi to aspoň trochu zlepšilo do zítřka... 😕

gedren
27. led 2008

A nepije se na hlasivky syrovy vajicko? Se mi to tak pripomnelo, sama jsem to nikdy nezkousela, ale myslim, ze se to dela 🙂

konoupek
27. led 2008

jo vajíčko mě taky napadlo,ale jsem si říkala jestli je to opravdu na ztracený hlas 😕 😕 ,spíš se mi to spojilo se zpěvákama,aby jim to dobře intonovalo 🙂 vilci bez lékárny asi jedině,ten med s mlíčkem,ale pochybuju,že by se ti to tak brzo zlepčilo,bude to otázka více dní.Přeju,at je to brzo lepší 😉

vilca
autor
27. led 2008

Díky... No snad nebudu už pořád skřehotat jak Rákosníček 😝