Jak dlouho jsem pozitivní?

15. pro 2020

Ahoj všem.
Od minulého úterý jsem byla trošku nastydlá. Normálně jsem to vyležela doma. Už jen pokašlávám. Ale dnes jsem přišla o čich, takže se obávám, že mám koronavir. Než se dostanu na test, budu už 10 dní od propuknutí nemoci, takže bych už neměla být nakažlivá. Ale nevím, jak dlouho můžu být pozitivní. Partnerovi a dětem nic není, ale trošku se bojím, aby v případě mého pozitivního výsledku nemuseli na testy taky.

niski
15. pro 2020

manžel to měl podobně, nastydlý od minulé soboty, čich ztratil ve středu, ve čtvrtek test, byl pozitivní, my máme karanténu 15 dní od jeho testu a test jsme podstoupili dnes, tj. 5-7 dní od jeho pozitivního testu. Pokud půjdeš jako samoplátce a jsi negativní, nikdo nic dalšího dělat nemusí, pokud ti vyjde pozitivní, jdou za 5 dní i oni nebo musí být doma v karanténě těch 15 dní od tvého testu. Manžel má 10 dní od svého testu karanténu a když bude bez příznaků, může už pak do práce, ale má to konzultovat se svojí doktorkou.

autor
15. pro 2020

@niski tohle nějak chápu, spíš mě zajímá, jak dlouho po propuknutí nemoci ještě můžu být pozitivní.

niski
15. pro 2020

u ostatních se čeká těch 15 dní, jestli je nenakazíš a něco se u nich neprojeví, u tebe můžeš počítat ode dneška aspoň těch 10 dní

felixfelicis
15. pro 2020

Jsi nakazliva,dokud mas priznaky. Pro ukonceni izolace ma byt clovek 2-3 dny zcela bez priznaku, tudiz jestli pokaslavas a nemas cich, pozitivni jsi.

martinazidkova
15. pro 2020

Manželovi bylo špatně 10 dní. Jedenáctý den se dostal na test, už mu bylo dobře a test vyšel pozitivní, takže byl ještě 10 dní v izolaci ale to mu už nic nebylo

martinazidkova
15. pro 2020

A ještě ten 10. den izolace volal doktorce a muselo mu být předchozí 3 dny dobře aby ho uznala za zdravého

autor
15. pro 2020

@felixfelicis no kamarádka má test už negativní a čich už nemá měsíc.

jamie_s
15. pro 2020

Asi Tě nepotěším, ale kamarádka byla pozitivní zhruba měsíc :( Vím o dalších dvou, u kterých to bylo víc než tři týdny. Většina lidí asi je pozitivní plus mínus těch 14 dnů, ale výjimky jsou.

sajul
15. pro 2020

Pozitivní jako taková, můžeš být třeba i tři měsíce potom. I bez příznaků. Otázkou je, jak moc budeš nakažlivá pro své okolí.

cherie24
15. pro 2020

Nám řekli, že výsledek může být pozitivní až 3 měsíce. A na testy nás nenutili, ale musely jsme do karantény taky i bez testů. Pokud půjdeš na testy, dostaneš 10 dní karantény nezávisle na tom, kdy jsi to prodělala a stejně tak celá tvoje rodina. Já kvůli tomu na testy nešla, protože jsme byli přes 3 týdny zavření a po těch 3 týdnech mi volali, že mají záznam o kontaktu s nakaženou a že mě pošlou na testy, což by znamenalo dalších 10 dní od poz.testu i k předchozí povinné karanténě, kterou jsem už tak měla nařízenou souběžně s chlapem a malou.

pommpomm1
20. pro 2020

Čich vůbec neřešte. Ztratila jsem čich i chuť. Po měsíci se stále nevrací a může to trvat třeba dva měsíce než se začne vracet, to by jste musela být dva měsíce v karanténě aby jste čekala až se tohle vrátí do normálu

mimiveru
20. pro 2020

Oni to berou tak, že od pozitivního testu 10 dní v karanténě... Pokud nejdeš na test, tak bych byla doma 15 dní. Pak už by měl covid ubírat na síle....

becicka
20. pro 2020

Ztráta čichu a chuti se nepočítá do přízmaků prodlužující karanténu, mám dva měsíce po covidu a pořád to není 100 %. A pozitivní můžeš vycházet dlouho, proto se upustilo od druhých testů. Zásadní je jestli jsi infekční nebo ne.

pommpomm1
20. pro 2020

@mimiveru Nám z hygieny řekli, že pokud nemáme po těch 10 dnech příznaky i 3dny zpětně tak prostě dobrý. Jinak pokud jsou příznaky tak prodloužit karanténu