Jak moc je nakažlivý opar?

hanule05
25. únor 2011

Ahoj,
včera se mi poprvé v životě udělal opar. Je to hrozný, mám ho na horním pravém rtu a defakto celá půlka těla mě strašně bolí - bolí mě pravé oko, mám nateklé dásně, zvětšenou uzlinu pod pravou čelistí, na dotek bolavý krk na pravé straně a taky mě bolí břicho.

Meju si neustále ruce, holky nepusinkuju, snažím se na pusu nesahat a tak. Ale co se nestalo. Zapomněla jsem si na nočním stolku hrneček, ze kterého jsem v noci upíjela čaj - no a starší dcerka teď večer vlítla do ložnice a zbytek čaje z toho hrnku vypila. Úplně jsem na něj zapomněla. A teď si nadávám, že jsem tak blblá a nechala ho tam. Jestli to dcerka chytne a bude jí blbě stejně jako mě... A to ani nemluvím o tom, že si nedokážu představit, jak ji uhídám, aby neocicmávala mladší dcerku nebo neožužlávala její hračky, což dělá pořád (hraje se ni pejska a nosí "kostičku" - blblá hra - naučila se ji ve školce).

Tak co myslíte, chytne opar? A za jak dlouho se jí vyklube - den, dva?

Jo, mažu si to konopnou mastí, kterou mi dali v lékárně a zatím žádné zlepšení nevidím. Ach jo.

lucenek
25. únor 2011

compeed nemá žádnou léčebnou látku...pouze kryje opar a zabraňuje vyšší infekčnosti a přenostu v době kdyje otevřený...čili bez strupu a praská do krve.Jako k dětem dobrý....pak můžeš teoreticky pusinkovat
Vectavir opravdu zabere hned..jeden z nejdražších ale nejrychleších

současně zvyš užívání vitamínu B skupiny nejlépe B12 )nejlíp injekce millgama nebo klasické B12 o síle 300mg aspon)to se nasazuje pac v nemocnic, tobě by měly stačit tabletky B12 😉 na pásový plus ještě dithiaden proti škrábání a samo ten herpesin....

Opar je virový, a jakmile ho jednou máš....tak ve tvém těle zůstane, v případě oslabení organismu (chřipka, angína, nachlazení) nebo oslabení stresem(moc práce...vyčerpanost) zaůtočí......

eyael
25. únor 2011

@mamkamarketa - to ti opravdu nezávidím 😒 já to takhle hodně měla jen poprvé, ve svalu u podpaždí, bolelo do šíleně ☹ pka jsem ho měla ještě asi 5x, to už bylo jen do počtu 10ti, to šlo. Pak už jsem ani nechodila k mudře, stejně ti na to nedají nic, je to virový, jen vitamín B a po tom akorát tloustnu 😀

ivanau
25. únor 2011

@hanule05 Nakažlivá je myslím hlavně ta vodička v něm, až ti popraská a schne tak je to ok... Dávám si náplasti compeed abych malou nenakazila a i to urychlí.... Myslím, že bys musela mít zrovna prasklý kousek a ten být na hrnečku, abys dceru nakazila z hrnečku,to není tak pravděpodobný... Na opar je i nějaký lék, psala mě ho dr. v těhotenství, protože se mě pořád opakoval, ale nevím název...

trpaslikg
25. únor 2011

koukám jak se to tu stočilo jinam, ale jsem ráda, zase jsem se dozvěděla nové věci, mám totiž podezření, že se tátovi dělá pásák, ve stejným místě, ale na obouch pažích je to možné? je teď opravdu dost ve stresu...dala jsem mu ACICLOVIR AL krém, co jsme měli doma...

mamkamarketa
25. únor 2011

@eyael ty blaho. to je desny ☹ teda ja ho mela ''jen'' jednou a jako zazitek uplne dostacujici 🙄 a co brat neco na posileni imunity?
je fakt,ze ja z horecek mam opar. ten pasovy jsem mela taky po nemoci

hanule05
autor
25. únor 2011

A s tím krémem, který mi dali v lékárně zkušenosti nikdo nemáte? Jmenuje se Oparen, je to konopný přípravek. Je toho 4 ml a stál 157,- Kč, taky celkem mazec.

trpaslikg
25. únor 2011

@hanule05 s tím jsem se ještě nesetkala, ale většinou co je s konopí tak je dobrý, jen v lákárnách trochu ošizený o to konopí...

jennyska
8. led 2014

Ahoj @trpaslikg @hanule05 @mamkamarketa @ivanau @eyael @lucenek a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @hanule05 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all