Jak na únavu? Máte zkušenost s vitamíny, léky?

finlay
23. pro 2012

Ahoj maminy,
jsem uz 5mesicu po porodu a porad mam problem s neustalou unavou. Mala toho v noci moc nenaspi a pres den pracuju,takze to spanek taky nehrozi. Nemate nektera zkusenost s nejakymi vitaminy nebo leky na posileni imunity a celkove vzchopeni organismu,ktere nevadi kojeni?

aneta0707
23. pro 2012

nevim, ale vitaminy i leky prechazeji do mleka, takze by to mohlo ublizit... zkusit najit nejaka homeopatika. jinak nejlepsi reseni je asi pockat s praci jeste chvili, uz staeat o dite je narocny...

dana3262
23. pro 2012

@finlay teda obdivuju, ze tak brzy pracujes, to ja bych absolutně nezvládla. Kazdopadne na únavu me napadá jen upravit jídelníček a chodit spát v 8-9..

beditha
23. pro 2012

Brala jsem Elevit, ale těžko se shání.

kveta1
24. pro 2012

Mě pomáhali i normální vitamíny Gravital berou se jak v těhotenství ,tak při kojení a hned jsem se cítila líp 🙂

akzeret1
25. pro 2012

mě pomáhá na únavu hořčík beru magnosolv myslim že při kojení nevadí ale opravdu mi pomohl na stavy vyčerpanosti 😉

karotky
25. pro 2012

Já byla před 2 roky jako plně kojící matka 2.dítěte totálně vyčerpaná a nabíjel mě jedině Karotka nektar 50 %( www.chytrynakup.cz/napoje_dzusy.php )a pak jsem se prolévala tímto čajem: www.teekanne.cz/breastfeedingtea.php .Úlevu jsem pocítila až,když jsem syna převedla na příkrmy.Ono se to nezdá,ale na tvorbu MM potřebuje tělo hodně energie a ta pak může chybět někde jinde. 😝

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
12. led 2013

KOukám, že si tu někdo rozjíždí byznys 😉

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
12. led 2013

@pepa_pepa Tomu věřím, každému pomůže jiný zázrak 😉

frederika07
12. led 2013

Ahoj. a davala si si vysetrit napr. stitnu zlazu a zelezo? Mas sice vysoke zivotne tempo, ale to ma vela mamiciek. A niektore su unavene, niektore akoby nic. Tiez som mala problem s unavou, odkedy som zvysila hladinu zeleza a beriem lieky na stitnu zlazu, neda s to porovnat. Drzim palce

sarkar
13. led 2013

@finlay Tak pokud jednoznaně víš, že jsi unavená z nedostatku spánku, tak asi není co řešit, žádný tablety a doplňky stravy ti nepomůžou. Max. nějaký drogy a ty zas nemůžeš kvůli kojení 😀
Jak už psal někdo výše, tak bych se taky mrkla na to, jestli dobře jíš a pak až řešit doplňky stravy, příp. vyšetření.

terezale
14. led 2013

No, pokud to máš takhle nastavené, tak moc pomoci není, obávám se. Prostě odpočinek, spánek, regenerace nelze ničím dlouhodobě nahradit. Sama jsem příkladem, s dvojčaty jsem začala pracovat v jejich jednom roce. Měla jsem sice částečné hlídání, ale přesto pracovala hodně po večerech, při jejich poledním spánku, v noci k nim často vstávala. Zhruba po roce absolutní únavy jsem začala být permanentně vyčerpaná a nemocná a pomohlo až vysadit práci na půl roku.Ano existují potravinové doplňky, já například beru Pangamin Glukavin s hlívou ústřičnou...ALE nic ti dlouhodobě nepomůže, pokud si neodpočineš a nevyspíš se.