Jak předejít v těhu zánětu? Mohu nasadit brusinky?

luciiih
5. zář 2016

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti s alternativním léčením zánětu močových cest. Jde mi o to, že mi dne doktorka řekla že v moči mám známky zánětu, proto by mě zajímalo, zda mohu nasadit například brusinky, aby se zánět nerozjel úplně. Nebo jaké jsou dobré prevence, jak předcházet zánětům. Nechci užívat žádná antibiotika a spíše bych ráda případnému zhoršení zabránila. Máte nějakou radu ? Případně ověřený přípravek, který jako těhu můžeme.
Moc děkuji za rady 🙂 🙂 🙂

michalelka
5. zář 2016

@luciiih Skvělá je lichořeřišnice, Manosa a pak ty brusinky na milion způsobů.. ještě piju čaj od Dr.Max. bohužel se záněty bojuju už roky, tak jsem "expert".. 😀

simsamsim
5. zář 2016

@michalelka těhotný nesmí lichořeřišnici...tak bacha.... já na močák trpím, taky, denně zobu brusinky v tabletě... uro čaj mi v lékárně nedoporučovali, jsou tam bylinky u kterých ti nikdo neřekne, že to je OK v těhu... takže doporučuju brusinky v tabletách a pít pít pít

luciiih
autor
5. zář 2016

@simsamsim Ahoj, takže myslíš, že když si koupím Swiss Max Brusinky 8500mg tbl.90+18 tak by neměl být problém ? Chci předejít tomu aby se mi zánět rozběhl , zatím já osobně nic necítím , ale výsledky říkají něco jiného, tak chci raději hned řešit 🙂

simsamsim
5. zář 2016

@luciiih zeptej se v lékárně, zda nemají nějaké přídavné látky v těch tabletách, kvůli těhu... já beru od začátku těh. https://www.lekarna.cz/brusinky-akce-tbl-60-10/ a zatím je to všecko v pořádku 🙂 taky ale mám cosik v moči, doktorka čeká, jestli to přejde nebo se to rozběhne (no jak ty situace).... je to v těhu běžný no, čekala sem, že mě to potká, po tom co si s močákem tak "užívám" už léta

luciiih
autor
5. zář 2016

moc děkuji za radu 🙂 optám se v lékárně, já právě nikdy s močákem problémy neměla a najednou tohle a tak si říkám podchytím to včas, nerada bych pak měla antibiotika a s tím spojené další problémy

simsamsim
5. zář 2016

@luciiih jasný jasný, tam už ti poradí ty nejlepší... ale ono je stejně lepší kdyby se to rozjelo nebo se to nezlepšovalo si ty ATB nechat dát, přece jen je potřeba to vyléčit a nepřecházet, už kvůli těm našim prckům 🙂 tak ať to pomůže 😉

luciiih
autor
5. zář 2016

Jasny uvidime každopádně doufam ze na další kontrole bude vše Oki. Moc dekuji za radu

astyna
6. zář 2016

ahoj, pokud jsi těhotná, tak to máš hodně omezené. Pokud nejsi, tak doporučím jakýkoli čaj s medvědicí lékařskou. Je to zázrak - ale připrav se na to, že potom budeš čůrat jak alík, takže si ho udělej nejlépe doma a opravdu jen několikrát denně. Bojovala jsem se záněty několik let, přešlo to až k zánětům ledvin a bála jsem se operace. Lékárnice mi poradila medvědici a zánět mi to vyléčilo, později se to ještě vracelo, ale jakmile jsem si udělala čaj s medvědicí, okamžitě vše skončilo.

Šéfová vyzkoušela i homeo a nikdy ji nic nepomohlo. Medvědice zabrala 🙂

malinkaelinka
6. zář 2016

Trpěla jsem asi rok na záněty ledvin, na urologii mi rvali jen antibiotika, který ale ty ledviny pak ještě víc zatěžují a oslabují...tak jsem si řekla dost, začala jsem se léčit sama...nejprve jsem nastolila dietu, šetřící ledviny, k tomu březovou šťávu, čaj z vrbovky, již zmiňovanou lichořeřišnici v koňských davkach, záda v teple, nohy v teple...když třeba promoku, hned do suchého, teplý čaj po litrech a hned nasadím lichořeřišnici...ty záněty se mi vracely po dvou měsících víc jak rok, když jsem se vyprdla na antibiotika a zahájila svou léčbu, nevratilo se nic...jak pocitim jen nepříjemný pocit při čůrání, kapu lichořeřišnici... 🙂 a jsou to víc jak dva roky a mám klid 🙂 i bez těch zatracenych atb 🙂

jennyska
19. únor 2019

Ahoj @michalelka a ostatní, pokud máte otázky na toto téma, klidně se ptejte i v Poradně s lékařem https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru