Jak probíhá biopsie prsu?

kryndy
12. črc 2015

Ahoj, kamarádka jde na biopsii prsu v úterý a má trochu strach, jak to probíhá a jak se potom bude cítit. Zajímají ji hlavně zkušenosti a tady je velká koncentrace žen, tak jsem slíbila, že se zeptám. Jak to probíhalo u Vás?

simdan
16. črc 2015

Zdravim,ja prodelala biopsii cipku v 15tt tehotenstvi,jde o odber tkane,takze u prsu to bude probihat stejne,akorat musi propichnout kuzi,coz si myslim,ze lokalne umrtvi,cipek se neumrtvoval,trochu to stiplo,zadna hruza,vetsi strach jsem spis mela o miminko.Preji hodne stesti a jen dobre zpravy 🙂

mika251
16. črc 2015

Ahoj, ja som bola na biopsii dva krát a nie je to nič hrozné. Miesto vpichu sa lokálne umŕtvi, takže okrem tej injekcie už nič viac neucíti. Potom sa do tkaniva zavedie taká hrubšia ihla, ultrazvukom sa sleduje, či už sú na tom správnom mieste a keď áno, tak odoberú vzorku. Pritom to nahlas cvakne - mňa vždy upozornili dopredu, aby som sa nezľakla. Väčšinou odoberú dve vzorky. Potom ihlu vytiahnu, miesto zalepia, chvíľku ešte ležíš a keď sa cítiš dobre, možeš ísť domov.
V ten deň by sa nemala nijak extra namáhať, miesto vpichu po odoznení lokálky bude trošku citlivé, može sa objaviť modrina. Ak by mala veľké bolesti, tak doporučujú paralen, alebo proste voľne dostupné prášky proti bolesti.
Ja som bola úplne v pohode, žiadne problémy, žiadne bolesti. Druhú biopsiu mi robili na takom blbom mieste, veľmi blízko rebra a tam to bolo citlivejšie, ale fakt nič, čo by ma nejak obmedzovalo, alebo trápilo.
Návšteva zubára je omnoho horšia 🙂
Držím kamarátke palce, hlavne nech sú výsledky biopsie negatívne (a teda správy pozitívne 🙂)