Jak řešit zarostlý nehet na palci?

jahoda5
26. led 2019

Ahojky ;) mam dotaz , po porodu mi desne zarusta nehet u palce, lecim samozrejme doma..uz sem to mela dobry ale zas spatny, uz to mam napuchly okolo a dost citlive! Na chiru se strasne bojim :( nechci aby mi strihali nehet, hlavne si to nedokazu predstavit ze mi budou sahat na to bolave misto..nekdo nejake zkusenosti, doporuceni? Diky moc a hezky vikend 🙂

kkk612
26. led 2019

@jahoda5 chodit pravidelně na pedikuru. Mě se občas taky podařilo si nehet pěkně rozrýpat, ale šla jsme s tím vždy k soukromému chirurgovi a dal mi na to chlumskeho roztok a zavázal a nehet se uklidnil. Ale ta pravidelná pedikúra je nejlepší.

jahoda5
autor
26. led 2019

@kkk612 me se nikdy nedelo, jestli porodem nevim...ale na chiru se vazne bojim :(

beata.n
26. led 2019

Na internetu jsem nasla trik s naplasti, co se nalepi k tomu luzku a pak trochu odtahne... Zkusim dohledat. Starsi syn na to trpel a stacilo to trikrat takto udelat a ma klid. Pomaha to

jahoda5
autor
26. led 2019

@beata.n to by jste byla zlataaa 🙂

malinkaelinka
26. led 2019

K pedikerce ošetřit. Zaboli to, ale úleva je okamžitá. Hlavně to nenech zajít daleko, ségra tak přišla o kousek palce.

jahoda5
autor
26. led 2019

@beata.n precetla jsem a vypada to dobre 🙂 takze asi zkusim moc dekuji!

jahoda5
autor
26. led 2019

@malinkaelinka a myslis, ze i kdyz to mam zarudle, napuchle a dooooat citlive, ze me stim neposle rovnou na chiru? :(

dzogobela
26. led 2019

Najit chirurga, ktery hned nestrhava nehet, ale leci ho 🙂 ja poprve byla u nas na poliklinice a hned sla cast nehtu dolu, od te doby s nim mam problemy. Podruhe jsem si nasla jineho chirurga, dal mi na to nejakou vysouseci masticku (mela jsem tam i granulom, coz je caste a to je prave to nejbolestivejsi na tom), po par dnech jsem prisla a ona mi ten suchy granulom jakoby odloupla. Zabolelo to, ale jen trochu, proti tomu strhavani paradicka. Pak jsem mela mazat betadine masti a kuzicku jakoby oddalovat a bylo to vyreseno.

ivuse20
26. led 2019

@jahoda5 taky se mi to stává. Ne porodem, ale normálne. Trochu nastrihnu a vytrhnu pinzetou. Sice to bolí, ale jen do doby, kdy se ten nehet co tam dělá neplechu vyndá. Pak už je to dobrý. Ale pedikúra je prý nejlepší prevence. Na chirurgii snad posílají jen když už to je fakt špatný.

Já bych tam taky nešla 😀

dzogobela
26. led 2019

@jahoda5 jestli jsi z Prahy muzu ti dat kontakt na doktorku, u ktere jsem byla 🙂

malinkaelinka
26. led 2019

@jahoda5 to netuším. Ale udělat se s tím neco musí, samo to neprejde.

jahoda5
autor
26. led 2019

Bohuzel z Prahy nejsem, jsem ze Sedlcan a jelikoz mam male miminko, nikam dojizdet nemuzu! Asi zkusim tu pedikerku, pry jsou naky rovnatka na to i na nehet a dost se to zlepsi 🙂

dolda
26. led 2019

@jahoda5 zkuste černou mast nebo mast Betadine, nejlepe na noc.

setba
26. led 2019

Višněvského mast (namíchají v lékárně), a zabalit. Až se to trochu zklidní tak odmocit a pak ošetřit nůžkami.

mialagia
26. led 2019

@jahoda5 taky jsem to měla a taky po porodu, nechápu proč, nikdy dřív ani potom jsem to neměla..bála jsem se na chirurgii, tak jsem se s tím trápila snad půl roku 😬nakonec mě manžel donutil a odvezl a celkem to šlo, doktor to umrtvil lokální injekcí a seříznul jakoby z boku pár milimetrů široký proužek toho nechtu a klid..pak už to jen v pohodě dorůstalo..jinak pedikerka tě asi pošle taky na chiru pokud je tam už zánět..

bayt
26. led 2019

@jahoda5 Já bych nešla teda na chirurgii, ale nejdřív na pedikůru a chodit pravidelně. A nehty si stříhat dorovna!

susanitademacho
26. led 2019

Ahoj, jako male mi na to mamka davala cernou mast, nyni se prodava jako ichtoxyl, ta mast mi ten zanet vytahla a az to slo, tak jsem to odstrihla. Kdyz mast nemam, snazim se propichnout zanet, ustrihnout co mi bolest povoli a ted jsem na to kydla teatreeoil neredeny, protoze palec uz byl 2x takovy, nemohla jsem chodit a desne pulsoval, bolela me od toho cela noha. Do rana po bolesti😉

michelle_01
26. led 2019

Za me na chirurgii ani nahodou! Jen ti strhnou nehet a pak uz se to jen opakuje. Manzel s tim mel velke problemy, ze ani nohu do boty od bolesti nestrcil. Mast Visnovka mu vubec nepomohla. Sel k pedikerce, ta mu na to dala nejaky dratek a prubezne posouvala, jak nehet odrustal a necim ho podlozila. Dostal jeste nejake kapky jako prevence infekce, kterym ten nehet kazdy den potrel. Urcite bych nejdriv zkusila nejakou pedikerku, at se na to koukne.

jahoda5
autor
26. led 2019

@susanitademacho jenze ja kdyz propichnu tak malo hnisu a pak krev..tady fotka, nic hezkyho :( ale asi zkusim tu pedikerku holky.. jinak visnak pouzivam ted...ale taky mi prijde na prd

jahoda5
autor
26. led 2019

@mialagia a kam ti to umrtvily? Do toho bolestiveho mista? Tohooo ja se prave bojim, jsem srab :(

mialagia
26. led 2019

@jahoda5 jasně že ne neboj opichnul asi 2x ten palec, ale ne do toho místa a nic jsem necítila..koukam, že zánět tam už bude..hele já po vlastní zkušenosti radim se hecnout a jít na chirurgii, ale spíš do nemocnice, já jsem byla v nemocnici a mudr byl šikovný asi zkušenější než jen někde v ambulanci..já jsem taky právě četla, že se to pak furt opakuje a proto jsem to tak dlouho odkládala a léčila doma mastičkama i těma náplastma podlepovala, bolest neskutečná, vždy třeba pár dní lepší, ale pak se to vrátilo, ani jsem nemohla chodit pořádně brr když si na to vzpomenu..přitom to je od tý doby co mi to oříznul už několik let ok..

jahoda5
autor
26. led 2019

@mialagia asi si me presvedcila, ze se hecnu a dojdu tam!brrrr sem hroznej srab ale...no my mame chirurgii v nemocnici tady u nas no..jen doufam, ze nenatrefim na doktora ke kterymu nikso nechce chodit 🤣a pokus bude chtit strhnout nehet tak to si nenecham..jen tedy seriznout a jeste dotaz, jak si chodila pak? Ja prave lecim sama doma taky no, a za mesicjedem na hory :/

susanitademacho
26. led 2019

@jahoda5 tam je zanet, ale tak 3x mirnejsi, nez jsem mela ja. Hele ta kuzicka, kde je ten zanet, ta je tak tenka, ze casto praskne sama, kdyz odtahnu kuzi od nehtu. Zkus ten teatreeoil...

mialagia
26. led 2019

@jahoda5 tak když to "odoperoval" tak mi to zafačovali, že jsem se s tou bambuli nevešla do boty, tak mě manžel podpíral do auta po jedné noze, ale to jsem měla myslím jen pár dní, tak týden to trochu bolelo, ale už to nebylo opuchlé, hned to splasklo a přestalo hnisat..a s tím co bylo předtím se to nedalo srovnat, tak po tom týdnu už ok..takže jsem si říkala, že jsem byla blbá, že jsem nešla dřív..

jahoda5
autor
26. led 2019

@susanitademacho ten mam, takze odhrnout nehet a zakapnout? A zkusit propichnout :(auuu

petulik81
26. led 2019

Ja mela to same, uz to hnisalo, bylo to des, no sla jsem na plastiku nehtu, po pul roce trapeni, je to rok a mam klid, jo opichani je neprijemne, ale behem zakroku úplně v poho, kecala jsem se sestrou, je to na pojistovnu, bolesti se dali diky ibalginu prezit, vrele doporucuju

jahoda5
autor
26. led 2019

@mialagia to ja si rikala s moudrakem, bala jsem se jak cert krize, denne sem tyden tehotna jezdila na vymenu drene, coz dost bolelo, pak samozrejme vytrhnuti a to bylo skvele a vubec neboleloo, kdybych to vedela i stim palcem tak jdu :D

mialagia
26. led 2019

@jahoda5 já vím, já to znám, jsem taky hrozný srábek..ale u mě to pak dospělo už do stádia, že jsem vyzkoušela vše a nic nepomohlo, už jsem toho měla plné zuby a i manžel mě dokopal..😃tak držím palce..

susanitademacho
26. led 2019

@jahoda5 pomazala jsem cely zarudly misto, kapla na naplast a prilepila