Jak se účinne zbavit nachlazení a angin?

britney
27. led 2010

Ahoj,
Protoze momentalne lezim doma s necim, na co mi nic nezabira, ale optimisticky tomu rikam viroza, rada bych aby jste prispeli svoji troskou a radami i babickovskymi nebo modernimi jak se rychle nebo ucinne zbavit ruznych zimnich nachlazeni, angin, zanetu nosohltanu, rymy, kasle atd....

Pokud uz tady podobne tema je, sorry-nenasla jsem ho...

Zacnu ja, kdykoliv citim, ze na me ,,neco'' leze, dam si nekolik kapek Propolisove tinktury- doposud mi vzdy pomohla- funguje jako prirodni antibiotikum, nebo syrovy cesnek s vymackanym citronem...Vzdy mi to na 1000% zabralo. no jenze tedka me uz druhu tyden boli v krku,teklo mi z nosu- mam rymu- trosku chyceny prudusky...A nic mi nezabira 😠 😠
Byla jsem u lekare a dala mi antibiotika Clacid- no nic moc, nevidim vysledky.. Vzhledem k tomu, ze uz to cele trva tyden a ja se nelepsim, nemuzu zustat dalsi tyden doma tak nevim .....
pomoc 😀

mirka414
27. led 2010

ja momentalne pijem Neocitrus je to sumivy prasok a zarobi sa z horucou vodou u mna zabera na 100%

britney
autor
27. led 2010

Ja se uz bala ze mam snad i mononukleozu, protoze mi nic nezabira 😒
Jenze ziji v UK a tady to moc s doktorama pozitivni neni- takze je to spis : pomoz si sam....
Taky pomaha vypoceni-ale to ja nemusim, nez se zacnu zabalena potit v posteli, trva i 2 hodky.

johnatanka
27. led 2010

tak tohle jsem měla taky, druhý týden mi to vyvrcholilo a včera jsem šla k Dr., měla jsem v krku 2 tenisáky, nemohla jsem ani polknout, dal mi antibiot Rovamycín, či jak se to jmenuje a dnes jsem ok. Je po 12hod.
Na mě vždy zabírala echinacea, citron, med a zázvor, teďkom nic....musela jsem na anti. Už konečně polykám a snad se i vyspím, ale včera jsem myslela, že se ani nenajím a nenapiju. Být tebou, tak bych asi opět navštívila Dr., čím dřív, tím líp. Mně mrzí, že jsem nešla už v pondělí....ta noc stála za prd 🙄

britney
autor
27. led 2010

Muj krk je hodne cerveny vevnitr, ale neni nijak otekly, jen boli pri polykani tak nejak do krku/hrtanu...
Prvni dny jsem nemohla polykat, noci byli nejhorsi 😖
Zkusila jsem i naparovani v horke vane, ale krk boli porad-prudusky se lepsi...

babula90
27. led 2010

100% tea tree oil- prirodne ATB, zabera perfektne. aj na bolest hrdla.
a morsku sol striekam do hrdla. 😉

britney
autor
27. led 2010

ten tea tree oil- jak ho uzivas? akolikrat denne?

susi157
27. led 2010

na prieduky použivama jazvečiu mast na hrdlo je vyrobkov vela ale či učinne ☹

tymothy
27. led 2010

Nám mamka, když jsme byly malé, dělala jakýs takýs lektvar z medu a cibule - myslím, že to spolu nějak vařila. (ještě se budu muset přeptat jak 😔 ) Bylo to hnusné, ale zabíralo to.

malovani
28. led 2010

Tak, tak, jak píše Tymothy... cibule s medem nebo cibule s cukrem, zabírá perfektně, ovšem je to celkem hnus...

Nakrájíš cibuli, zasypeš cukrem nebo zaliješ medem, zavřeě do zavařovačky, protřepeš, schováš do lednice a necháš cibuli pustit šťávu, pak užíváš... množství, co kdo snese...

petrajda
28. led 2010

s tou cibulí a medem souhlas. Akorát patřím mezi ty co to vyloženě chutná. A taky mohu doporučit ten zázvorovej čaj - já nastrouhám čerství zázvor,zaleju horkou vodou a osladím medem. Někdo přidává na chuť ještě skořici nebo hřebíček - já ne.Je to výbornej potopudnej prostředej. Vypít a zalízt pod peřinu a potiti se. 🙂

trpaslikg
28. led 2010

dobré ráno, když na mě něco leze tak si dělám čaj ze zázvoru, kořen zázvoru se nakrájí a přeleje horkou vodou, když je tak akorat k pití přidám med a citron...během dne přestane bolet v krku, za den si udělám tak 3 velký čaje...pokud mě už bolí v krku hodně tak mlíko s medem, krásně to pohladí 😉

trpaslikg
28. led 2010

jo a na krk zábal 🙂

britney
autor
28. led 2010

me uz bohuzel nepomaha nic 😒 mandle mam rudy a pali me pri jakekoliv jidle...
Mela jsem troje ruzny ATB a nic.. 😒

trpaslikg
28. led 2010

svarená slivovice?

saska.t
28. led 2010

kocky a vy ste boli u mna doma? uz druhy tyzdem mam to iste co vy a nezabera naozaj nic, med s cibulou jem uz tyzden, zazv. caj pijem uz 14 dni a cibulovy a majorankovy caj tiez 😠
nemozem prehltat a kaslem tak ze ma uz brucho boli a to som uz jedla sirupy na suchy kasel, cumlala rozne pastilky a stale nic takze dnes idem k Dr, lebo v pondelok nastupujem po materskej do prace

😉

britney
autor
28. led 2010

Akorat jsem v cekarne u Dr ale moc si od toho neslibuju. Tady jsou s lecbou nic moc..

petrajda
28. led 2010

britney - píšu si s jednou holkou z UK a ta taky na tamní doktory nadává... 😒 Tak pak dej vědět jak jsi dopadla

womenne
28. led 2010

britney mne velmi dobre zabral paralen Hot drink,velmi sa mi po nom ulavilo,nevyliečilo ma sice uplne ale,zimnica,nadcha, a celkova bolest tela mi hned zmizli na par hodin.Uživa sa to ymslim 3x denne najviac však 5 dni skus sa pozriet či to tam mate.

meandra
28. led 2010

Na mě skvěle účinkuje Preventan. Teď beru modrý jako prevenci nachlazení, ale když už to na člověka leze, je dobrý oranžový. Ale je to fakt jen na nachlazení nebo nějakou virózu, zvyšuje to imunitu. Ale na rozjetou angínu nebo něco, co chce antibiotika, už to asi neúčinkuje 😉 .

blazka24
28. led 2010

cibuľa s medom idem vyskúšať, už sa bojím že nakazím malého...............

britney
autor
28. led 2010

Dr mi dala dalsi antibiotika Penicillin, mam brat oboje-jak Klacid tak Penicillin, pry mam na mandlich vredy ci co...
No nevim, uvidim....
Jak uz jsem psala me vzdy zabiral (do ted) syrovy cesnek s vymackanym citronem a nebo Slivovice a taky Propolis- to muzu doporucit.
U Dr jsem prekvapena, ze mi aspon antibiotika dala- obvykle tady doporuci Paralen a kloktat si 😖

Jeste mi dost pomahaji cerne Halls- ty nejsilnejsi, jsou dobry na prudusky a odkaslovani, mnohdy mi pomohly predejit v pocinajicim kasli a zastavili prejiti na prudusky.

petot
28. led 2010

Keď na mňa niečo lezie, hneď na začiatku to "odstrihnem" megadávkami vitamínu C, kľudne aj 3g (3000mg) každú hodinu-dve. Keby nastala hnačka, dávky zmiernim. Niekedy už po 5. dávke choroba skončila, kým ešte ani nestihla začať.

Keď už som chorý, tak užívam každé 2h a dávky céčka udržujem na tolerančnej úrovni (tesne pod hranicou hnačky), lebo vtedy je liečba veľmi účinná, hlavne proti vírusom. Treba pritom veľa piť, aj 3 litre denne. Ideálna je napríklad prášková kyselina askorbová z DM, tá sa jednoducho rozriedi v čaji s citrónom alebo inom obľúbenom nápoji, a pije. Takáto liečba vysokými dávkami céčka však môže byť nevhodná pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.
Viac info: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Keď samotné céčko nestačí, pridám vyššie dávky Áčka a Déčka vo forme tresčej pečene (jednorázovo), ďalej po niekoľko dní: mrkvičku, pyridoxín (B6) aj 200mg denne, selén aj do 800ug denne, B-komplex (Pangamín) v 2-násobnej dávke, horčík-vápnik-zinok, jód. Všetky tieto veci sú dôležité pre imunitu, ale samozrejme sa neužívajú naraz, a treba to rozložiť do viacerých dávok počas dňa.

Na kloktanie je dobrý roztok trošky jódglycerínu v 1 deci destilovanej vody, alebo peroxid vodíka (stačí 1%, čiže 1 diel bežného 3% rozriediť v 3 dieloch vody), alebo 3% kyselina askorbová (účinné ale strašne kyslé, nie každý to dokáže kloktať, a treba potom vypláchnuť ústa a umyť zuby).

Do nosa je vynikajúci buď znovu jódglycerín v destilovanej vode (len trošičku do cca pol deci a vypláchnuť), alebo koloidné striebro (poriadne štedro vykvapkať, alebo vypláchnuť). Koloidným striebrom sa dá tiež kloktať. Je to veľmi účinné a párkrát sme vyliečili škaredé sople aj bez ATB.

Vykašliavanie podporuje NAC (n-acetyl-cysteín). Dostať ho v rôznych sirupoch a tabletkách, ale na Slovensku je strašne drahý oproti zahraničiu. Niekedy zase dobre pomôže zázvor alebo brečtanový extrakt.

Okrem toho beriem céčko preventívne 3g denne aj keď som zdravý a tiež B-komplex (pangamín), a odvtedy som menej náchylný na prechladnutia, nemávam na ústach opar a cítim sa lepšie. V zime kvôli D-vitamínu jeme tresčiu pečeň raz týždenne aj s manželkou 🙂

britney
autor
28. led 2010

Tolik Cecka denne? To se muze?? Ja uzivam denne 1000mg v sumivych, ale 3000az 6000?

babula90
28. led 2010

mňam, treščia pečeň 😀
u nás fičí černicový sirup s echinaceou a sirup zo smrekových výhonkov, keď prepukne kašeľ.

babula90
28. led 2010

britney: TTO 3x denne každých 8 hodín. s medom.

britney
autor
29. led 2010

Diky

johankat
27. čer 2010

ja souhlasim s meandrou, taky nedam dopustit na preventan, nekolikrat mi dost pomohl 🙂

llla
7. čer 2011

ahoj ...prave mam anginu a zajtra chcem ist na vylet ..potrebujem sa surne vyliecit ..utz mi je lepsie .....iba ma boli hrdlo ......poradite mi ?

amdeis
7. čer 2011

@llla velmi ta nepotesim, ale anginu musis vylezat inak, laicky povedane, ti moze napriklad poskodit srdce. Angina je velmi nebezpecna ak je nevylezana. Druha vec je, ze je to infekcne ochorenie, takze milo potesis vsetkych, ktory s tebou pridu do kontaktu tym, ze ich nakazis a budu chori. Ja vediet, ze niekto ide so mnou a ma anginu tak ho asi zahlusim.