Jak se začne hýbat, má teplotu. Je to přenosné?

abinka
15. črc 2008

Ahojte maminy a těhulky,

Moc bych si přála navštívit jednu kamarádku ,ale má teploty a nemůžou jí přijíd z čeho to má.Ráno když se probudí a změří si teplotu tak má 36,6C akdyž si udělá ranní hygienu tak jí hned teplota vyletí no prostě jak se začne výbat hned má teplotu.Dnes mi psala,že si jede pro výsledky na revmatologii a že by jsme se mohly sejíd.Přítel si to nepřeje,protože má strach o malého.Samozřejmě se také bojím aby jsme nějak malého neohrozila,ale říkám si teploty snad nejsou přenosné. 😒

Nevím jestli se s ní sejíd nebo radši ne???

ditta
15. črc 2008

Ahoj,můj názor je,sejít se někde ve městě na zmrzlině,nebo kávě na nějaké zahrádce,tak proč ne,ale k ní domů bych zatím s malým nešla,ani bych si ji nezvala.Měla by to pochopit 🙂

petule.h
15. črc 2008

no nikdy nevíš, co má v sobě...já pokud má jiné dítě či osoba teploty, kašel, rýmu, tak rušíme návštěvy, protože moje dítě je dost chytlavé a má to za chvilku taky 🙂 , tak bych se tomu vyvarovala...jinak venku si myslím, že je to ok taky, protože venku můžeš chytit cokoliv od kohokoliv, ani o tom nevíš...Prostě žádný přímí kontakt..co seš týče dětí, tak později bych se vyvarovala i styku dětí venku pokud je nějaké nemocné, pořád se ocicmávají, já se poučila, pozvala jsem takhle na grilování známou, co měla nastydlé dítě a prd, angína u obou...rýma a týden na antibiotikách.. 🙂

lu777
15. črc 2008

no nevim, ja bych asi radsi nesla.. my chytli jen chripajznu a byl to des bes 🤐

zavolala bych ji asi a vysvetlila.. jistota je jistota.. snad to pochopi.. vsak treba za tyden uz bude vedet co to je, bude jiste ze to neni prenosne a pak se muzete normos sejit a nikdo se nemusi stresovat 😉

napada me, nema nahodou unavovy syndrom? nebo ma jen ty teploty?

jjaninka
15. črc 2008

já bych se taky bála o malýho,taky je tak trošku chytlavej,takže od nemocných ho držím dál a to i sebe

frog
15. črc 2008

Ahojky.Já bych teda taky radši schůzku zrušila.Kámoška to určitě pochopí.Teplota může mít spoustu příčin,od prkotiny až po skryté dlouhodobě léčitelné nemoci,které se na normálního člověka nepřenesou,ale na oslabeného jedince jako je kojenec nasednou hnedka..

abinka
autor
15. črc 2008

moc všem děkuji za názory. 🙂 Určitě by jsme se sešly někde na městě,ale i tak mám strach,protože ty teploty má už od listopadu a to už je 8 měsíců 😒
Malej je taky celkem náchylnej.

Lu777 co říkala,tak jen že jak se začne hýbat tak ji vyletí teplota.Je pravda,že co ji znám tak byla vždycky bledá tak jsme si říkala,že to není normální.ale nic neříkala tak jsem si myslela že je zdravá.

minea
15. črc 2008

Měla jsem taky 8 měsíců zvýšenou teplotu - každý den. Nakažlivé to nebylo, byl to problém, s kterým bojoval můj imunitní systém jako důsledek virózy. Myslím, že pokud neprská a nekašle, není důvod se bát (tím spíš, jestli ještě kojíš ??).

abinka
autor
15. črc 2008

Nene nekojím.Taky se ti teplota zvyšovala při nějaké činnosti???

minea
15. črc 2008

To ne, měla jsem to vždycky večer, začalo to kolem páté a měla jsem mezi 37,0 a 37,5. Úplně mě to vyřazovalo z provozu, chodila jsem v osm spát... Ale to byl můj případ, teplota může mít spoustu jiných příčin (štítná žláza, skrytý zánět v těle atd.). Stejně si myslím, že pokud se dodržuje normální hygiena a dotyčná nešíří kapénky, je to v poho.

mikca
15. črc 2008

teploty sice přenosné nejsou , ale to co je způsobuje být může..asi být tebou tak bych řekla at se poradí s mudrou jestli je nějak infekční.. 🙂

abinka
autor
15. črc 2008

no Mudra neví co jí je tak jí neřekne jestli je infekční 😒

kacka.va
16. črc 2008

já bych to neriskovala, tak se sejdete až bude v pohodě, ne? a nemá encefalytidu? kamarádka to měla, nemohli jí taky přijít na to co jí je, pořád byla malátná a měla teploty.

anke
16. črc 2008

ahoj, ja mela jako decko teploty snad do svych osmnacti let - vysledek byl, nelecena alergie ... ale kamaradce muze byt cokoliv ... pokud ji delali vysetreni, urcite delali ruzne kultivace, aby prisli na pricinu zanetu - pokud to bylo vsechno negativni, tak si myslim, ze infekcni nebude ... nejlepe ale fakt jak radi holky, at se poradi s lekarem zda muze ci nemuze absolvovat setkani s miminkem

abinka
autor
16. črc 2008

Tak jsem se jí to řekla na rovinu jak to je.Řekla,že infekční není a na odpověď co jí teda vlastně je tak řekla,že lajcky řečeno její imunita nechce její tělo 😒

binki
16. črc 2008

hele abinko, já bych to tak neřešila, dítě si taky imunitu musí nějak vybudovat a kdy nemá nic infekčního, tak proč bych šla

abinka
autor
16. črc 2008

binki máš pravdu.Jen si říkám abych se pak nemlátila do hlavy a neříkala,že jsem někam lezla,ale teď když už vím,že má problém s imunitou tak si taky říkám proč ne??

binki
16. črc 2008

já myslím, že mimi bude rádo za změnu, můj prcek je hodný všude jinde, než doma, to je proč tak ráda chodím na návštěvy 😀

abinka
autor
16. črc 2008

já se taky doma moc nezdržuju 😀 Horší to bude v zimě 😒

binki
16. črc 2008

hele, myslíš, že v zimě se ti bude špatně "zdrhat" z domu? 😝 Počasí nepočasí, když chci jít ven, tak jdu, vyjímku tvoří uragán a průtrž mračen se silnými větry

abinka
autor
16. črc 2008

No to je pravda 😀 On má návštěvy rád ale jak se otrká a obhlídne tak už ho tam taky moc neba.On spíš tak ven a osahat si travičku a všechno co je špinavý.