Jak to je s tetanovkou? Kdy se má očkovat?

hanca830
26. srp 2012

holky jak to je s tetanovkou,kdy se ma očkovat?po 10nebo 15letech?Muj dr tvrdi že 10-15let a detsky řika že 10let.jak jste to měly Vy?Ja byla v 15 a ted mi bude 29 tak se chystam znova

baraben
26. srp 2012

Já jsem byla v 15 a teď v necelých 30. Takže 15 let. Chtěla jsem jít už dřív, ale nejdřív jsem byla těhotná a pak hodně dlouho kojila, takže jsme čekali, až nebudu kojit. Ale doktor mě uháněl už cca 3-4 roky.

jasminy
26. srp 2012

Já byla minulý týden u dr. a ta mi řekla, že nejpozději po 15 letech. Takže já byla očkovaná v r. 2009 a musím přijít nejpozději do r. 2014 - ještě kojím, tak mám přijít až odstavím. A to bude doufám ještě letos.

augustka
26. srp 2012

Nejdéle musí 15 let po té poslední, jak psaly holky. Já byla očkovaná taky v 15 a šla jsem na přeočkování za 12 let 🙂

pumuckl
26. srp 2012

Ahoj, tetanus by se měl přeočkovávat nejlíp po 10ti letech, ale v případě, že bys měla nějakej úraz, kde by hrozila infekce a měla očkování starší myslím, že víc než 5let, tak Tě při ošetřování i přeočkujou. To se sice nikde neříká a nepíše, ale v praxi se to raději dělá. Manžel se dřív hodně vrtal v autech, takže různý úrazy tržné rány a návštěvy nemocnic na šití u něho nebyly nic neobvyklýho a vím, že mi jednou hlásil, že to i přeočkovali, že v případě úrazu s rizikem infekce je potřeba přeočkovat dřív. Myslím, že to bylo těch 5let, byla jsem z toho tenkrát dost překvapen, že je ta lhůta tak krátká.

jmisa
27. srp 2012

Přeočkovávala jsem se po 15 letech a mám dojít zase za 15.

tadlen
27. srp 2012

odpovím ze své profese, očkování stačí po 15 letech, od 60 let se přeočkovává po 10, jak tomu bylo vždy. V případě poranění/urazu vždy se přeočkuje(ale pak zase platí interval 15 let)

tkanicka
27. srp 2012

mně i manželovi naše současná lékařka odebírala krev na protilátky a protože máme oba dost, máme přijít až po 15 letech, jeho bývalá lékařka mu chtěla dát nějakou tu obnovovací (snad tři za sebou???) protože byl 11 let po očkování.

lucifereeek
28. srp 2012

mělo by to být v rozmezí těch 10-15 let každý dr. to očkuje jinak - podle sebe.

sarkar
28. srp 2012

Já byla v 15ti. Měla jsem jít už min. před rokem znovu, ale nešla jsem a asi ani nepůjdu. Stejně kdyby ses nějak hodně zranila a šla na pohotovost, tak tě napíchají i tam (aspoň jsem slyšela). Manžel má očko taky prošlý, pořád se o něco zraňuje (zrezlý hřebíky, kosa atd.) a nic mu není. Ale my jsme celkově tak trochu anti-očko.

aemmi
28. srp 2012

Já jsem byla očkovaná ve 13 letech a pak ve 23