Jak vyléčit bolavou bradavku?

kuklovazuzka
12. bře 2011

Dobrý den máme tří měsíční holčičku.Kojím,ale trpím jednu bradavku mám velmi bolavou.Krvácí mi a málá jak saje mlíčko saje i krev,kterou pak blinká.Jsem z toho už zoufalá.Zkoušela jsemi vyléčit bradavku a jen odsávat pak jsem malou přiložila a po pár kojení trhlina a krvácení je zpět prosím o radu moc děkuji Zuzik

mihaulka
12. bře 2011

Bepanthen mast, mazat po každém kojení - nemusí se omývat anebo kalciovou mast, tak samo, ale ta se musí před kojením omýt vodou 🙂 @kuklovazuzka

sabuse1
12. bře 2011

mazat tím bepanthenem, hodně větrat a dávat obklady z černého čaje - poradila dr.v porodnici a zabralo mi to asi nejvíc ze všeho

zlatka
12. bře 2011

Tak s tím mám taky bolavou zkušenost. Asi špatná technika kojení- po tak dlouhé době. MNě nepomohlo nic- mazala jsem různýma mastma, co se daly sehnat a zabral mi až olejíček, který mi namíchala moje kosmetička z přírodních olejů- na míru- měl hodně hojivé účinky a teď ho nechávám míchat i mým kamarádkám, co mají podobný problém. Lituju Vás, když si na to vzpomenu, jak jsem trpěla, když se malá přisála.... Když to bylo neúnosný, tak jsem kojila přes klobouček a jinak nechala hodně luftovat- v tričku vystřihla otvory- prsa ven a chodila doma na ostro.🙂Ten olejíček mi to ale vyléčil do týdne. Jo a pak jsem začala kojit vleže a to mi vyhovovalo asi nejlíp.

weri1
12. bře 2011

bepanthen

lucy222
12. bře 2011

Nemela jsem trhlinky s krvacenim, ale z pocatku bolave bradavky nez si zvykly... Co pomohlo? Mazala jsem PureLanem od Medely a davala hydrogelove vlozky-ty jsou fakt super. A pak takove bezne rady jako hodne vetrat, zmenit polohu pri kojeni tak, aby trhlinka byla v koutku pusinky, trochu materskeho mleka rozetrit po bradavkach(ale to Ti ted nepomuze-spis az se Ti to zahoji),apod... Drzim palce 😉

evita_ij
12. bře 2011

@kuklovazuzka Já s tím taky měla problémy, děsně mi krvácely bradavky, trhaly se...... mast nepomůže.... Je třeba zlepšit techniku kojení. Malá ti bradavku trhá, natahuje, musí dát hlavičku zepředu, kolmo k bradavce, tak aby ji držela rovně a netahala ji žádným směrem. Kojíš vleže nebo vsedě? Já si musela zavolat laktační poradkyni, aby mi pomohla, bez ní bych asi nekojila.... bylo to hrozné, příšerná bolest, malá krev taky pila a pak blinkala.... bylo to strašné!
Ale přejde to, mi se to hojilo dlouho, nesmíš přestat kojit, i přes bolest a krvácení. krvácení po nápravě techniky přestane a ty dírky se zacelí časem (po několika dnech/týdnech). Zavolej si na pomoc a radu někoho. U mě byla paní 2x, stojí to sice pár stovek ta návštěva, ale zachránila naše kojení a jsem ráda a kojím dodnes 😉 Hodně štěstí! Kdyžtak napiš do IP.

paulie
12. bře 2011

Dobrý večer, určitě bych zavolala nějaké z laktačních poradkyň (http://kojeni.cz/poradci.php ... pozor, jsou poradkyně přes pojišťovnu=zadarmo a poradkyně pracující na ŽL=placené) nebo na Národní linku kojení, protože to vypadá na špatnou techniku přisávání, popř. i kvasinky (co se nehojení týká). Určitě by to chtělo někoho, kdo by vás viděl přímo při kojení 😉
Zároveň doporučuji stránky Jiřinky Mrázkové www.kojeni.net , kde je databáze dotazů podle kategorií, takže si snadno najdete její odpovědi na podobné otázky (http://kojeni.net/databaze.php?mc=19). Zároveň tam najdete i fotky a videa poloh a správného přisávání/sání.
Ať je brzy lépe 😉

janaj0
12. bře 2011

bepanthen, mazat, mazat a mazat

luthien.k
12. bře 2011

Na existující trhlinu nemazat bepanthen, ten je mastný, rozhodně nemá přijít na otevřenou ránu, tu akorát rozmokvá, je to možná dobrá prevence, ale ragádu nezahojí!!! Připojuju se k holkám, co radily upravit techniku kojení pomocí laktační poradkyně.

eldzej
12. bře 2011

Bepanthen mi nezabral, ale zabral mi Bepanthen plus, pozor na ten rozdíl! Dobrý je i purelan od medely a zázrakem jsou hydrogelové vložky, hlavně jsou asi nejrychlejší pomoc. Dobrý stránky:
http://www.cenap.cz/k-p-ragady.php#pomucky

apollo11
12. bře 2011

Určitě jak tu radí holky srovnat techniku kojení - to je naprosto zásadní, upravením přisátí se bolest hodně zmírní a bradavky se rychle zahojí, kdežto špatnou technikou se dál ničí.. Je důležité, aby mimi bylo těsně u tvého těla a hlavičku nevytáčelo do stran, aby bylo natočené souměrně celým tělíčkem k prsu a drželo co největší část dvorce..
Krev je nepříjemná, ale miminku to neškodí (ale samozřejmě může mít zažívací potíže). Na rychlé zahojení doporučuju PureLan a hydrogelové polštářky Chicco nebo Medela, mně tahle kombinace opravdu pomohla. A hlavně vydržet a nepřestávat kojit, opravdu je cesta jak to vyřešit a netrápit se 😉 🙂

klosky
12. bře 2011

Určitě špatná technika kojení, tak tu říkají ostatní. Já s tím také měla problém a zkoušela jsem vše možné, Mazala jsem stále Bepanthenem a trochu to vždy zabralo, ale pak se přisála jinak a já jsem se i málem bolestí počůrala, Nakonec to něják odeznělo, když jsem našla správnou polohu a bylo to ok. Zkus hledat polohu a nebo si zavolej laktační poradkyni.Hodně štěstí.

katka_21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
12. bře 2011

Zkus hemagel v Sama doma to doporučovali porodníci, že dítěti nevadí.

luckar
12. bře 2011

Mně pomohl na popraskanou bradavku Purelan a chvíli jsem používala kojicí klobouček (někde nedoporučují, ale zabralo to) a dala jsem si víc pozor na polohu při kojení.

terezita
12. bře 2011

laktacni poradkyne by urcite pomohla, za pokus to stoji. a jeste mas moznost poridit si kojici kloboucky. a jinak mazat - ja bepanthen zavrhla, bo je to z meho pohledu chemie a mazala jsem prirodnim lanolinem. tady je lanolin v purelanu nebo maji lanolin na bradavky v DM drogerii..

lidiab
13. bře 2011

Bepanthen mi vubec nepomohl, ani malemu na zadek. Prijde mi ze je hodne precenovan i kdyz vim ze hodne maminek si ho nemuze vynachvalit. Obsah panthenolu je tam proste velmi nizky na to, aby se neco zahojilo. Navic se musi omyvat.
Bradavky byly moje trapeni, pomohl lanolin od Lansinoh a Purelan. V podstate je to totez, jen cisty lanolin. Dale pak neustale vetrani, pouzivala jsem sberace od Aventu a moc se osvedcili. Hydrogelove tampony od Chicca jsou take moc dobre. Jsou sice drazsi, ale 100% za to stoji!

avantgarda
19. kvě 2014

Já se tohoto problému bála (znám to z vyprávění od kamarádky) a tak jsem pilně mazala Bepanthenem už od porodnice. A naštěstí se mi trhlinky neudělaly. Kamarádka řešila popraskané bradavky a pomohl jí Bepanthen Plus. Jen pozor, ten se musí před kojením omývat.

pajafra
19. kvě 2014

Bepenthen a mateřské mléko - potírat.

zyoma
19. kvě 2014

Nejvíc se osvědčil levandulovy olej, tim potirat po kazdem kojeni nebo i mezi tim. to mi poradila sestra v porodnici, až jsem se divila, jak to pomahalo! Lepší než nějaký bepanten, materske mléko mi taky nepomahalo...
Dále pokud je to fakt špatné, doporucuju aspoň do doby, než se to zahoji, pouzivat kloboucky doporucuji Madelu nebo tak nejak... to je v podstate prvni pomoc, ale aby se to nevracelo, najit příčinu, obvykle je to špatnou technikou, hlavně nezapominat podstrcit do pusinky miminku co nejvetsi okolni plochu kolem bradavky, jinak v tu chvíli cuca jen bradavku, a to je pak fakt desny.....snad jsem pomohla, případně ti určitě může s technikou poradit i pediatr. Hodně štěstí!

jaruskamoltasova
25. čer 2014

bepanthen nebo tato od aventu je super (http://babycar.cz/pomucky-ke-kojeni/7269-avent-...) - ten se nemusí před kojením smývat a také mi pomáhá kokosový olej - ten taky není potřeba smývat před kojením, hlavně mazat

cmacuba
25. čer 2014

Jednoznačná odpověď je Hemagel 🙂 Je to fakt zázrak. Sice je drahý, ale ta tubička vydrží hodně dlouho. Mě J. pokousala do krve bradavku, už jsem byla zoufalá a bála jsem se každého kojení. Bradavku jsem namazala a do dvou hodin bylo po bolesti a do 24hodin (po druhém večerním namazání) byla prasklina pryč 🙂

diniki
29. čer 2014

Já určitě také doporučuji Bepanthen. A pokud nepomůže ten, tak potom zakoupit Bepanthen Plus (v budoucnu se bude hodit na spoustu věcí: odřeniny, štípnutí hmyzem ...). U něho je jediná nevýhoda, že se musí smývat, takže jsem to střídala, když jsem věděla, že se v noci nedonutím do koupelny na umytí, tak jsem mazala Bepanthen care mastí a přes den Pluskem.

http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/10/koje...

gletnulka
29. čer 2014

Nečetla jsem všechny příspěvky přede mnou, ale u prvního syna jsem měla stejné problémy na obou prsou. Trvalo to několik týdnů, až nakonec laktační když má prsa viděla zjistila, že mám na bradavkách moučnivku. Byly tak popraskané a měla jsem tam krvavé ragády, že se mi tam dostala infekce a nehojilo se to. Pomohl až Canesten krém (před každým kojením se musí bradavka umýt), hodně větrat a kojit přes kloboučky. Kojení bylo tak bolestivé, že jsem musela vždycky jeden prs odsát a kojila jsem na přeskáčku, jinak bych asi umřela...:( Držím palce! Za mě tedy kloboučky, purelan, hodně větrat a pokud je tam moučnivka, tak canesten

marky02
21. led 2015

Holky, musi se Hemagel z bradavek omyvat nebo ne?

lhdm
19. bře 2016

Mě dnes pravé kreací přes klobouček.depo jsem se snažila kojit bez něj a přidali kojení koukám ze má malá krvavou pusinku a bylo to s klobouckem):

meta123456789
2. srp 2016

Já si s tím po prvním porodu taky užila své:( Zkoušela jsem kojit přes kloboučky, bradavku mazat Bepanthenem, hodně větrat. Pozvala jsme si taky laktační poradkyni, protože jsem se všude dočetla, že je to hlavně problém techniky kojení, zobala homeopatika. No, trvalo to nějakou dobu, ale nakonec se bradavka zahojila. Ale bolest to byla pekelná!

pavlinka789
6. zář 2016
lusynkova
6. zář 2016

Mně opravdu pomohl jen kokosový olej. Je antimykotický, takže se ti nebudou množit kvasinky v ráně. A má nějakou kyselinu, která se vyskytuje i v MM 🙂

ojo
6. zář 2016

měla jsem to po druhém porodu, musela jsem používat kloboučky (nic jsme tím nenarušili), větrat a větrat, chodila jsem s prsama venku celý den jak trotl a mazala purelanem (ten se nemusí po kojení stírat), trvalo to asi týden...já jsem to měla tím, že měl malej uzdičku a špatně sál, popraskané bradavky jsem měla obě, co mu uzdičku střihli se to hned srovnalo 🙂