Jaká je dobrá kosmetika na problematickou pleť?

janinkkka
13. říj 2014

Ahoj Holky chci se poradit.. mám problematickou pleť... akné... jaká je na to dobrá kosmetika... po akné mi zůstávají i v drobné jizvy... existuje něco na to? co chemický peeling.. byl někdo z vás na tom? jak to probíhá a pomáhá to?

vlajka1
13. říj 2014

Ahoj, ja mela taky problematickou plet. Chodim 1x mesicne ke kosmeticce, dela mi hloubkove osetreni ultrazvukem, plet vycisti. Kosmetiku pouzivam od Mary Kay - Sada na akne. Musim rict, ze mi hodne pomohla, prestaly se mi delat bolaky, hoji se jizvy. Sem tam se neco udela, ale nic velkeho. Uzivam jeste Zinek a Pyridoxin. Z tech drogerkovych preparatu mi nepomohlo nikdy nic.

zuzana_ka
13. říj 2014

taky použvám mary kay a i když je drahá, tak je fakt kvalitní a opravdu dlouho vydrží. Mám od MK i malovátka a nejlepší je make-up. Zkusila opravdu hodně druhů, ale jen od MK mi nedělá akné🙂

nessik
13. říj 2014

Ahoj, já mám mastnější typ pleti a občas se mi něco udělá, nemám boláky nebo tak, spíš černé tečky a občas se mi udělá nějaký ten beďar (i když si říkám, že v mém věku už by nemusel 😀 😝 ) a jediné, co mi opravdu zabralo je krém s kyselinou glykolovou (jmenuje se GlycoA), používám ho asi rok a nedám na něj dopustit, ale ne každému sedne, četla jsme na netu diskuse a hodně lidí si stěžovalo, že je to hodně štípalo, obličej zčervenal a loupal se. Mně to nic nedělá, naopak téměř se přestaly dělat černé tečky a beďary a méně se lesknu.

mirkapalcr
13. říj 2014

Ja mam velmi dobre skusenosti s Alcinou.

skotskaa
14. říj 2014

Mně pomohlo vyhodit do koše speciální mycí gely a krémy na akné, kterýma jsem trápila pleť roky.
Obličej odličuju kokosovým olejem a pak nanesu rakytníkový balzám od Saloos. Ráno používám naředěnej jablečnej ocet s vodou místo pleťový vody a ajurvédský krém právě na jizvičky po akné. Asi nejdůležitější z toho všeho mi ale připadá ten rakytníkový balzám, zastaví akné hned v zárodku.

tania
14. říj 2014

Také mám problém s pletí, spíš ale jen s černými tečkami a občas se mi pleť přemašťuje. Myslím, že mě "drží nad vodou" Atok Cosmetics santalový mycí olej, citronová tonizační voda bez alkoholu a pak jsem teď objevila krém na pleť z konopí Carun, který mi připadá úžasný, krásně zmatní pleť, obličej mám jak sametový po něm. Nicméně černých teček mě zatím nezbavilo nic, tak se chystám ke kosmetičce na ultrazvukové čištění.

lena27
17. zář 2015

mě na akné vůbec nic nepomáhalo, vše jen na chvíli. v zimě jsem byla 3x na chemickém peelingu a jsem nadšená. krásně mi to vše vyhojilo a v létě jsem měla vždy jen 1-2 pupínky, ale nebyl to žádný velký bolák jako dřív. jsem zas objednaná za měsíc, tentokrát to chci zvládnout 5x

sarkanova3333
18. zář 2015
Uživatel sarkanova3333 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarkanova3333.

ja jsem spokojena s biodermou nebo ryorem, ale to je podle me hodne individualni komu co zabira..

zindy
8. lis 2016

Holky a jake vysetreni vam proti tomu pomohlo? Hledam nejakyho odbornika po Praze

romcicak_1
8. lis 2016

na akné je taky potřeba bojovat zevnitř 🙂 Jinak mě se nikdy neosvědčili výrobky na problematickou plet, jen to bylo horší. Ve všem je alkohol a jiné dráždivé látky (,ají vsušit pupínky) ale to vysuší a naruší celou plet a ta se začne bránit ještě větším mastěním. začla jsem používat niveu na citlivou plet a od té doby mám klid.... jiank na jizvy jsem chodila na kosmetiku na dermabrazi

eliskkrupova
19. pro 2016

Já bych asi taky měnila kosmetiku...

zuzik85
19. pro 2016

já jsem byla hodně spokojená s glycoA, to je vlastne slabsi chemicky peeling 🙂 a hodně pomáhaly zinkové masti z lékárny

janawei
20. pro 2016

Souhlasím s "bojem zevnitř". Mně se pleť krásně srovnala, když jsem přestala víceméně pít kávu, čaj (ale když mám chuť, klidně si je dám), piji jen vodu + čerstvé ovocné resp. zeleninové šťávy, jím hodně ovoce a zeleniny, ... A navíc jsem přestala používat konvenční kosmetiku a přešla jsem na přírodní. Zakotvila jsem u Weledy a myslím, že nebudu mít potřebu ji měnit. Pleť se mi nezhoršila ani při prvním, ani teď při druhém těhotenství, takže to má určitě něco do sebe 🙂.

lprdola
3. lis 2017

No ikdyz se snazim jist hodne zeleniny a ovoce, hodne pit, tak i tak mam spatnou plet :( takze spise dam na kosmetiku...pomohlo vám neco?

zuzimuk
8. lis 2017
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

No a co vse si z kosmetika pouzivala? Take me to trapilo ale v drogerce s emi pomoci nedostalo, objednavala jsem si kosmetiku z netu

smetttanov
14. lis 2017

Nedam dopustit na Ryor 🙂 ta mi na akne pomohla uplne nejvice a kupuju ji zde notino.cz/problematicka-plet/?f=1-1-2-3645-7147-13630, pac tam maji od nich nejvice produktu 🙂

lprdola
21. lis 2017

Taky me tahle znacka hodne na plet pomohla. A jinak dekuji za typ, ja vždy behala po lekarnach.

smetttanov
24. lis 2017

Jo jo to je taky fakt, ne v kazde lekarne ci drogerii maji od nich takovy vyber.

dee69
24. lis 2017

Mrkni na Tiande. Já mám sice pleť bez akné, ale tato kosmetika, co jsem zatím měla příležitost vyzkoušet, funguje skvěle. Mají i přímo masky na akné a krémy a hodně holek si to chválí😉

julisa88
26. lis 2017
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Ja si zase spise potrpim na prirodnejsi kosmetiku 🙂 co hlavne nevysusuje plet

terkavil
29. lis 2019
Uživatel terkavil je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkavil.

Za sebe mohu doporučit Epidermu. Je to opravdu léčivá kosmetika pro problematickou plet. Mastičky mi hodně pomohli. Tady je odkaz na ně : https://www.epiderma.cz/ Myslím že mají blog, kde píšou co a jak používát 🙂

zelenaesmolda
29. lis 2019

Ja bych nez kosmetiku resila spis pricinu akne,muze to byt projev nejake alergie nebo jineho problemu 🙂

darija06
3. pro 2019

Na citlivou pleť jsou vždycky nejvhodnější přírodní krémy, které neobsahují chemii a pleť tak nedráždí. Sestra má taky hodně problémovou pleť a ta používá krémy od lobey, ale toto je hodně individuální a každý musí vyzkoušet co mu sedne.

ocetnicek
3. pro 2019

Akné je spíš problém zevnitř - cukry, mléčné výrobky. A rozhodně bych nešla do chemické kosmetiky, na pleť se mi nejvíc osvědčilo klasické 100% bambucké máslo, na tělo Weledu nebo Alverde.

darija06
27. pro 2019

Přesně tak, čím šetrnější tím lepší. Já zase zkouším lobey, to by mělo být úplně bez chemie tak uvidím

chlebika
30. led 2020

Taky se podle toho řídím, dřív jsem měla hodně krému s chemickým složením, ale moje pleť to brala asi jenom jako podnět k tomu že by se mohla zčervenat. Teď už jsem najela jenom na přírodní krémy, a zkouším teď Happymary, taky by měla být jenom přírodní a zatím docela dost dobrý, uvidíme jak obstojí časem.

herbinaaa
26. črc 2020

vitaminy pro ženy. je to kombinace selenu, zinku, vapniku a je to super pro vlasy, nehty a plet

zelenaesmolda
26. črc 2020

@herbinaaa
proc nutne pro zeny?tohle slozeni ma i biosil,stoji cca 80kc a vydrzi dva mesice.Pak je jeste na kuzi dobry vitamin B

zorizeli
18. kvě 2023

Ahoj holky, diskuze je trošku starší, ale ráda bych se zeptala na nějaké tipy na veganskou přírodní kosmetiku na suchoua citlivou pleť?

soda365
19. kvě 2023

@zorizeli naturally rada od Mary Kay a urcite muzu doporucit i dalsi rady a sera od tehle znacky.. Skoda, ze jsi tak daleko jinak bych ti urcite poskytla nejake vzorecky abys mohla vyzkouset, protoze se kosmetickemu poradenstvi venuji i ted pri detech..