Jaký čaj na psychickou pohodu?

handula83
22. čer 2014

Ahoj maminky,každá z nás ví co je psychické vyčerpání,Neříkám že jsem na prášky,ale potřebovala bych poradit nějaký čaj.Ráda si večer když malá usne dám čajík,ale přes ten den mám pořád neklidnou náladu a spát nedokážu.Pořád nad něčím přemýšlím.A jak to tak bývá moje starosti mého manžela nezajímaji.Neznáte nějaký čaj na uklidnění a relaxaci?Já jsem pořád ve stresu,prostě už mám takovou povahu.A po porodu je to ještě horší. Děkuji za radu.

vlajka1
22. čer 2014

Na zklidnění je meduňka nebo i třezalka nebo kozlík lékařský 🙂 Meduňka mi vždycky pomohla a hezky se po ní spí 🙂

kripli
22. čer 2014

meduňka mi taky vždycky pomůže. třezalka je vyloženě antidepresivní a velmi silná. třeba těhotné ho nemají pít, zvyšuje riziko potratu. takže pozor. ale na dobrou noc rozhodně meduňka. dobře se pěstuje tak ji můžeš mít i v květináči za oknem a dělat si jí z čerstvých lístků.

handula83
autor
22. čer 2014

A nějaký kupovaný z vícero bylinek?

handula83
autor
22. čer 2014

Já si meduňku koupila a piju i mléko s medem,ale nepomáhá.Prášky teda brát opravdu nechci,jen chci zažít alespon jeden den bez stresu.

xuxie
22. čer 2014

@handula83 mě takhle krásně fungují tři od Sonnentoru (střídám), ty znám - ale mají tam toho spoustu a jistě i jiné směsi budou fajn 🙂

http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/e_shop/caj...

http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/e_shop/caj...

http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/e_shop/caj...

hofka1
22. čer 2014

třezalka se nesnáší se sluníčkem (a hormonální antikoncepcí), lépe dávat kůru třeba na podzim🙂

terezapetrova
22. čer 2014

@handula83 to me mrzi co prozivas, me stres taky hrozne ubiji se synem uz přes 2 a 3/4 roku, s chlapem to samo moc resit nejde a zatím se jen musim radovat ze dnu kdy stres je mensi, drzim Ti peste 😒 Ja dnes brecela i při skrabani mrkve 😒 - bojim se psycho vysetreni kam jdu se synem za necelých 14 dnu 😒 at zvládáš a klidne pisej kdyz Ti to pomuze 🙂

handula83
autor
22. čer 2014

@terezapetrova Přeji vám oběma at to dobře dopadne.Člověk by měl mít někoho o koho se opře a podělí se o starosti a strach.Jenže když nikdo takový není je to nejhorší.

brouzdalka
22. čer 2014

Ta meduňka je dobrá, ale na takového nerváka, jako jsem já, je to slabé. Pokud nekojíš, tak ta třezalka je lepší. A dobré je si večer kromě čajíčku dopřát relaxaci - doporučuje se autogenní trénink.

teeerez
22. čer 2014

@handula83 me medunka smrdi, ale nedam dopustit na hermanek s medem 🙂

maia74
22. čer 2014

Já bych se taky spíš přikláněla k relaxaci. Já vím, že je těžké najít čas, ale popravdě, najít se dá. A kyždý by si měl udělat každý den chvíli pro sebe. Někomu pomůže procházka přírodou, někomu vana s vonnou esencí a relaxační hudbou... Mně jak kdy - vanu v novém bytě nemáme, tak si udělám pohodlí v sedacím pytli a pustím si relaxační hudbu a jindy zase musím vypustit energii, tak si jdu zaběhat nebo projít do přírody a příjemně se unavím.

terezapetrova
23. čer 2014

@handula83 dekujeme 🙂

danimami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz