Je návštěva zubního lékaře v těhotenství povinná?

sarkal
23. zář 2008

Zakládám toto téma,protože by mne zajímalo jestli se k zubaři v těhotenství musí.Nebyla jste některá u zubaře v těhotenství.Mě sestra na začátku těhu řekla,že musím k praktikovi a na ekg,tam jsem byla,ale ještě jsem nestihla zubařku.Protože jsem osvč nejdu na mateřskou a pořád pracuji takže moc nestíhám když jsem tam v létě byla měla zrovna dovolenou.Byla jsem u ní už v těhu a vše bylo ok,ale ještě jsem nevěděla,že těhu jsem.Chystám se tam proto teď ve čtvrtek,protože mám volno.Ale docela by mě zajímalo jestli je to prostě poviné?
Děkuji za odpovědi.

bezaz
23. zář 2008

sarka povinne asi nie, ale mas narok pocas tehu az na 2 prehliadky.. a kedze tehu je zatazove obdobie pre cely organizmus, je dobre tie prehliadky absolvovat.. ditko ta cucne o vapnik, pripadne ak si trpela nevolnostami, ta kyselina vie pekne rozozrat zuby a pod 😉

sarkal
autor
23. zář 2008

bezaz děkuji.

kacka.va
23. zář 2008

povinné to bych řekla není, ale je to vhodné, protože v těhotenství se ti mění složení těch kyselin v puse a je větší náchylnost na tvorbu kazů apod. takže když jsem tam byla na začátku těhu, tak zubařka říkala, že rozhodně mě chce vidět ještě tak měsíc před porodem. Jinak dítě nebere vápník ze zubů, to je podle zubařů blbost, tam jde o ty kyseliny a doplňování dalšího vápníku, ne o ten, který už v zubu je. A horší jsou právě ty kyseliny, které naleptávají mnohem víc zubní sklovinu 😉

sarkal
autor
23. zář 2008

Jo to je pravda,určitě se tam musím ve čtvrtek dokopat. 🙂

kacenka25
23. zář 2008

ahoj, já to mám povinné, v průkazce je na to kolonka a tu mi museli na zubním vyplnit orazítkovat a pak se pan dr. kouknul. měla jsem tam jít cca ve 20tt. jsem to nestihla, šla jsem ve 22tt ale dobrý, nikdo nic neřekl. jináč v těhu se zuby dost kazí, za prvé si dítě bere od mámy hodně vápníku pro svoje kosti atd a říkali mi, že to má za následek odvápnění zubu, nebo krčku. taky ty žaludeční kyseliny jsou mnohem leptavější a dráždivější a narušují zubní sklovinu. no a dotřetice krvácení z dásní - je to normální, ale jak se ty krčky odhalí, snadno vznikne zánět, popř. paradentóza. radši si fakt k zubaři skoč, pak to hodně leze do peněz. jen bacha na RTG, ale to by ti zubař ani neměl dělat, když uvidí tvé bříško.

sarkal
autor
23. zář 2008

Já nikdy problémy neměla,dásně mám jako před těhu,ale je jasné,že teď tomu může být jinak.Já mám taky v průkazce kolonku,ale sestra říkala,že poviný je praktický dr. a to ekg,ale ten zubař jen,že bych tam jako měla jít,ale určitě si tam zajdu prostě pro klid duše.

hlavinka
23. zář 2008

No, moje sestricka z gyndy mne pripominala toho zubare a tvarila se dost prisne 🙂 Povinne to neni, je to jako preventivni prohlidka. Navic ono je skutecne dobre si tam zajit, protoze kdyz ma clovek malo vapniku, muze mu decko tahat vapnik ze zubu a pak je lepsi na to prijit brzy. Navic i tim, ze treba clovek zvraci nebo ma tŕuzny chute (vic na sladky) se kazivost v tehu projevuje vic nez normalne....Takze doporucuju urcite si cas najit 🙂

petua
23. zář 2008

Ahojte,
já byla u zubaře těsně před těhu a teď jsem se tam ještě nedostala - a začínam se toho docela obávat 😅 . Času mam sice fůru, ale zatim zvracim a zvracim, už jenom zubní kartáček mi dělá velkej problém, takže představa, že mi někdo strčí cokoliv do pusy.. To bude na vlastní nebezpečí 😅 😀 😀

krista
23. zář 2008
misicka455
23. zář 2008

holky zubaře v těhu nezanedbávejte mám to své opodstatnění 😉

montinka
23. zář 2008

baby podla mna je povinna lebo ja ked som bola tehu tak mi sestricka nakazala ist aj k zubarovi aj na plucne a normalne som mala od nich peciatky v tehu knizke ze som absolvovala prehliadky.

titkovamiriam
23. zář 2008

ten zubar je aj v tvojim zaujme,moze sa ti tehotenstvom zacat chrup odvapnovat alebo viac kazit zuby ☹ ,ja som bola pocas tehu 2krat

jaul
23. zář 2008

Za to, ze nebudete mit razitko od zubare vam nikdo hlavu trhat nebude, povinne to neni, ale PROC tam nejit? V tehu je na to dost casu, zvlast, kdyz jste treba na neschopence a i kdyz nejste, tak se to zaridit da.
Ja tam byla taky, sice dost pozde, kolem 30tt, ale to proto, ze ho mam daleko a bud jsem nemohla ja nebo on. A nic mi nedelal, i kdyz myslim, ze neco by se naslo 😅 jen radil s cistenim a pripadnym krvacenim dasni.
V prvnim trimestru bych tam ani nechodila, kartacek s pastou byli moji uhlavni nepratele 😝 Zvracela jsem jen diky nim!

papaya
23. zář 2008

v těhotenství není povinného nic,jenom nakonec porodit,tomu se nevyhnete 😉 některé věci je ale dobré absolvovat,např. zrovna toho zubaře 🙂

petua
23. zář 2008

Jaul: Přesně 😝 😀

sarkal
autor
23. zář 2008

Tak poviné plicní pokud někdo není astmatik atd. určitě není,tedy já neznám nikoho kdo by tam byl,v průkajdě na to sice okénko mám,ale tam musí opravdu jen ti,kteří s plícemi marodí nebo mají problémy.Já byla u obvoďáka na prohlídce,ten mi tam dal razítko a natočil ekg,udělal výpis z dokumentace a toť vše,ale právě mě sestra řekla,že k zubaři bych jít měla,ale je to na mě,tak jsem chtěla znát Váš názor a děkuji za něj,určitě se tam vydám.U mě to právě bylo s tím časem,do pátého měsíce jsem jen zvracela takže to nepřipadalo v úvahu a pak když mi bylo konečně dobře prostě nebyl čas,každý den pracuji takže tak.Ale teď jsem si jeden den vyhradila a spojím užitečné s příjemným,protože si musím koupit boty a nějaké těhu triko ať mám ještě ten měsíc v čem chodit 🙂
papaya pravda 😀

hana_r
23. zář 2008

Když to pojišťovna zaplatí, tak proč to nevyužít. Ale povinné to není. To jako že by vám gynekolog nedovolil bez prohlídky u zubaře porodit? 🙂

dnada
24. zář 2008

sarkal - já u zubaře nebyla, není to povinné,ale jak tu holky psaly máš nárok na 2prohlídky zdarma, plicní není také povinné,ale tam sembyla i na všech ostatních prohlídkáchplus na těch,kam mě vyslali doktoři,nasono srdíčka prcka,dokonce 2x,něco sejim nezdálo,3xgenetika... mě se k tomu zubaři vyloženě nechtělo,protože sem lítala po doktorech vlastně pořád i ke konci těhu,od 30tt na monitor skoro každý týden 😢 jo ,a nakonec ,když sem už měla 1DP za sebou volali k mojí gynekoložce na výsledky ze stěrů,protože mi je neztihli ani zapsat do knížky 😉 a porod je fakt povinný,nedá se mu už vyhnout 😀

sarkal
autor
24. zář 2008

dnada já taky jako všude byla,u praktika,ekg,dopplerovské vyšetření,zátěžový test na cukrovku 😝 ,dokonce na ultrazvuku mého srdíčka dr. se nezdálo,že tluče nějak rychle nakonec to teda bylo dobrý,ale toho zubaře jsem prostě nějak odkládala.Budu se snažit tam jít,ale kdybych to nestihla tak se přece nic nestane když tam půjdu pak po porodu,vždyť je to skoro za měsíc.Naposledy jsem tam byla asi v 8tt,ale to jsem právě ještě nevěděla,že jsem těhu.S tim porodem máš teda jako pravdu!

andreahrbacova
4. říj 2008

Tak já jdu k zubařovi 9.10,mám to napsané i v těhotenské průkazce,že mám absolvovat návštěvu,takže snad to bude v pohodě 🙂

alyssa.anna
1. únor 2014

Já se tomu chtěla vyhnout, bojím se zubaŕky jak čert kostela, ale sestra na gyndě mi to neustále při kaźdé poradně připomínala a trvala na razítku, takž jsem musela jít aby nebyly problémy. Byla jsem někdy v 30tt, nikdo mi neřekl, kdy přesně tam mám jít

gepe
1. únor 2014

Taky jsem mela donest razitko a nedonesla. Nikdo mi nic na to nerekl. Dle meho nazoru, dulezitejsi jsou zpravy od jinych odb.lekaru, u kterych je clovek lecen, ekg vysetreni, vysetreni na cukrovku, aj.
@alyssa.anna

silvush04
1. únor 2014

Povinné to není, záleží na tobě 🙂 , ale já osobně jsem k zubaři v těhotenství chodila 🙂

potrefenasojka
4. bře 2014

Neví někdo o dobrém zubaři co není moc drahý chtěla bych další miminko k dceři jenže když mám zub otevřený ikdyž mě už vubec nebolí tak se bojím co to může způsobit a co jsem zatím byla tak chtěli buď moc peněz i za rhání a nebo mě nechtěli vzít že mám neurologickou a zrakovou vadu. Děkuji za rady

lucylama
4. bře 2014

No,mělo by se chodit kvůli razítku do průkazky.Já jsem tam byla,protože u mýho gynekologa si dost zakládali na tom,abych měla razítka od všech lékařů,co v průkazce byli.

macinka0007
4. bře 2014

já byla u zubaře včera ... chtěl mi dát razítko ale nenašel kam...nikde to v průkazce není kam se to má dát...musím se na to zeptat zítra na gyndě

volodka162
12. kvě 2014

@macinka0007 Tak u mě zase místo pro razítko v průkazce bylo, ale co průkazka, to asi originál.... 😀 Každopádně já byla ve 3měsíci těhotenství (v prosinci) a dneska jsem volala na další prohlídku, tak mě dala na 29.5. (mezi 8-13.6. mám termín)....a trochu sestřička brblala, že si to vybírám na poslední chvíli....ale to bych měla dát, neee??? 😝

macinka0007
13. kvě 2014

@volodka162 no já ze své zkušenosti :D bych to brala z rezervou 🙂 já měla termín 6.5 a rodila sem 24 .4 :D nikdy nevíš :D