Je normální, aby mě 9 měsíců po porodu bolela kostrč?

cosy
16. bře 2013

Asi měsíc zažívám nepříjemnou bolest při sezení nebo vstávání ze židle v oblasti kostrče. Nerodila jsem přirozeně (císařský řez), i když porod byl rozběhnutý, myslím že to může souviset s porodem, protože jsem se nezranila. Máte zkušenosti?

cta
17. bře 2013

najlepšie je to asi skonzultovať s doktorom ten určite lepšie poradí

katka_mel
17. bře 2013

No tak já jsem taky po CS a s kostrčí problém kvůli tomu nemám. Ale mám zkušenost, že jsem jednou v zimě spadla na zadek a ozvalo se mi to až rok a půl na to, když jsem hodně seděla, když se se učila na maturu. Chodila jsem na rehabilitace a dr. říkal, že se to může ozvat i po tak dlouhé době. Tak jestli to není nějakým starším zraněním.

katyxq
17. bře 2013

Prý je to po CS celkem běžné - těhotenstvím se postavení kostrče změní a přirozeným porodem se při průchodu dítěte navrátí zpět, což se právě v případě císaře nestane. Určitě je vhodné kontaktovat fyzioterapeuta nebo zkusit metodu Mojžíšové.

michaelka83
17. bře 2013

Stalo se to mé kamarádce. Také rodila CS. malá se jí tam špracla, porod rozběhnutý, nakonec rodila CS. Po porodu měla bolesti,přesně jak říkáš. Chodila pak na masáže a fyzioterapii, napravovali jí to i zevnitř (konečníkem). Ale pomohlo jí to.

aja.f
17. bře 2013

Ta kostrč může bolet ze spousty důvodů, přesný může určit vyšetření u fyzioterapeuta nebo rehabilitačního lékaře. Ortoped nebo praktický lékař to nepoznají...

milada2
17. bře 2013

Taky to mohou byt hemeroidy. Pokud jsou rozsahle, boli i kostrc, popr. az do zad

romantika
17. bře 2013

jojo da se to odblokovat a musite cvicit. nechte si napsat rehabilitace, pripadne rtg

hofka1
18. bře 2013

nějakou dobu mě taky bolela kostrč, ale přisuzovala jsem to dlouhýmu kojení v polosedu, z toho mě hrozně bolel zadek vždycky. Trvalo to pár měsíců a pak klid. Po SC jsem.