• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je normální, když mi při delším skákání uniká moč?

4. května 2017 
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na názor, zda je normální, když mi při delším skákání, uniká moč. Je to na vložku a pokud skáči třeba déle než 20 minut, tak klidně i na 2 vložky. Nezáleží na tom, zda jsem něco pila nebo ne. Vždy moč uniká. Řešila jsem to jak s mou praktickou lékařkou, tak i s gynekologem. Byla jsem i na vyšetření. Ale všichni mi tvrdili, že v mém věku (32) a po 2 porodech je to normální věc. Ale mně to nepřijde normální. Nemáte, prosím, někdo z Vás s takovým to problém zkušenosti? Uvítám jakoukoliv radu. Děkuji!
9. únor 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není to normální, ale stává se to. Zajdi za rehabilitačním lékařem a začni cvičit pánevní dno pod vedením fyzioterapeuta. Na inkontinenci jsi mladinká.
9. únor 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
Kajalko, k rehabilitačnímu lékaři musím mít doporučení od gynekologa/praktického lékaře?
9. únor 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 Nemusíš. Najdi si na znamylekar.cz ve svym okoli nekoho dobryho a co nejdriv se objednej. Nebo se podívej na stránky soukromých fyzioterapeutů.
9. únor 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zarazil mě přístup lékářů. Obvoďačka s tím nechtěla nic mít, gynekolog mi sice napsal doporučení, šla jsem na vyšetření, kde mi doktor oznámil, že tam sice problém je, ale nic hrozného, a že to vyřešíme tak, když si za 2000 koupím nějakou pomůcku - kuličky, které zavedu dovnitř a budu s němi cvičit. Na můj dotaz, zda by jsem nejdřív mohla cvičit s fyzioterapeutkou, a pak následně zakoupila doporučovanou pomůcku, mi nebylo vyhověno. Ach jo, nešlo mi o to, aby mi to hradila pojišťovna, budu si to hradit sama. šlo mi zejména o vyřešení problému. A taky jsem netušila, zda se s tímto problémem setkávají opravdu větší procento žen po porodu, anebo to není normání. Děkuji za radu, zkusím pohledat a snad se můj problém vyřeší. Byla bych moc ráda.
9. únor 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 a jak dlouho jsi po porodu? Kuličky mají i v dm za 500.-
Me zas neunika moc, ale pouzivam menstruacni kalisek a od druhého porodu mi vubec nefunguje. Krev protéká ven.
9. únor 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 A to chodíš někam cvičit? Já začala v létě chodit na jumping a musím říct, že hodina skákání na trampolíně byl celkem problém (navíc jsem ještě byla nachcípaná a kašlala a při každým zakašlání jsem cítila, že mi něco ukáplo), prostě to bylo děsně nepříjemný. Ale teda stačila mi i slipovka, abych si byla jistá, že je to ok. Ale nechtěla jsem to s někym řešit, bylo to od porodu 2 roky a pár měsíců, tak jsem si říkala, že je to divný. No a začala jsem cvičit to, co jsem zanedbala hned po porodu - zadržování proudu moči na záchodě, přitom jsem udržovala pitný režim, takže jsem na tom záchodě byl fakt často :slight_smile: Myslím, že je to nejúčinnější cvičení na svaly pánevního dna...
9. únor 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Zrovna zadržování není úplně nejvhodnější, podporují se tím infekce močových cest, navíc to není nejideálnější poloha pro cvičení. Pánevní dno není jen močový svěrač, je to celá plocha svalů, na kterých leží pánevní orgány. Je třeba je cvičit tak, aby nedocházelo k dysbalancím.
Jinak pozor na vše, co naopak svalstvo dráždí, ať už jsou to trampolínky nebo jízda na kole či rotopedu. Je možný si koupit venušiny kuličky, ale takový, co maj vevnitř kovovou kuličku, aby byly těžké a docházelo k jejich vibracím. Ale spása to není.
@anna_32 Odkud jsi?
9. únor 2013 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 po prvním porodu jsem 5. rok, po druhém 2,5 roku. 1.porod byl komplikovaný, a to dost :frowning2:

@Liss_durman já skákala na trampolíně taky, a teda na slipovku to nebylo :frowning2: Kéž by. Taky jsem slyšela, že zadržováním moči posiluji pánevní svalstvo. Bohužel, to se mi nedaří :frowning2:

@kajalka jsem z Olomouce. A myslím si, že za problémy může můj první porod. Byl komplikovaný. Cvičila jsem i cviky, co jsem si našla na netu, ale neviděla jsem žádné zlepšení. Proto jsem to chtěla řešit s doktory.

Ty kuličky, co mi nabízeld oktor, určitě nebyly Venušiny, spíš jakoby nějaké závaží, které mě nutí tím posilovat. Nebránila jsem se jejich koupi, ale přišlo mi zvláštní, aby mi je nutil za každou cenu.
9. únor 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 Jestli jsi našla na netu kegelovy cviky, tak už jsou trochu zastaralý. Ty kuličky myslíš toto? http://rehaspring.cz/prodej/kegel8.php Ty jsou opravdu cvičební. Ono je opravdu dobrý se tomu věnovat víc komplexně, zvlášť, když to máš v takovýhle míře. Obrátila bych se rovnou na tuto ženu: http://rehaspring.cz/onas/lektori/neumannova.php Je tajemnicí katedry fyzioterapie v Olomouci http://ftk.upol.cz/menu/struktura-ftk/katedry-a-institut/katedra-fyzioterapie/clenove-katedry/
Určitě poradí.
9. únor 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 ja si je chtela koupit v tom dmku, ale nedají se vyvarit a to mi přišlo blbý.
9. únor 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32
no ja myslim, ze je to normalni, taky jsem takove zezacatku pro mne nesmiritelne veci zjistovala. Mne teda netrapi inkontinence ale pro zmenu pokles predni posevni steny, to se ti ten mocak jako vybouli do pochvy. Taky to mam z hodne tezkeho porodu. Litala jsem 2 roky po certech dablech, ale nikdo to neresi. Moc mi primo neunika, ale vse mam dost ochable.
Za mne mohu doporucit cviky na panevni dno a inkontinenci na incoforum.cz, je to tam v odkazech i s obrazky. Ty mi teda pomohly velice a pak jsem si zaplatila Biocon 2000, drahe ale neco to melo do sebe. A jinak cvicit cvicit, hlidat bricho, posilovat brisni svaly sikme. Prace na cely zivot, ale kdyz jsem hledala tenkrat pomoc tak takovych nas je moc. Jen to nejak u nas je vse tabu.
Zkus cviceni, i jak holky radi, venusiny kulicky, v DM maji neco podobne, i na erotickych strankach jsou posilvoace panevniho dna.
Zalezi take odkud jsi a jake mas moznosti.
Nicmene drive ci pozdeji to rodici zeny ceka skoro kazde.
Jo a jeste je dobry Pilates a ze zacatku cvicit predevsim v leze, aby se naposilov alo panevni dno, zpevnili vnitrnosti.
V nejohrsim pak operace, ale to je velice krajni reseni, jak do toho jednou rypnes tak pak nikdy nevis.
9. únor 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám to samé, ted jsem začala chodit cvičit,tak se vždycky pořádně vyčůrám :slight_smile: i jen cvrknu - na záchodě - měla jsem to tak u i prvního porodu,ale pak se to zlepšilo. Asi možná i tím,že jsem víc zpevnila břicho a tím pánevní dno :grinning: mám to ted u toho,když si pšiknu,musím skřížit nohy nebo si dát ruku mezi nohy :slight_smile:
10. únor 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě bylo řečeno, že skákat po dvou porodech by žena ani už neměla (třeba přes švihadlo), že pokud necvičí pravidelně a není dost zpevněná, tak to může skončit až vyhřezlou dělohou :frowning2: určitě souhlasím s příspěvkem výš...cvičit pánevní dno a možná zkusit jiný typ pohybu :wink:
10. únor 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mám podobný problém, jsem rok po porodu a už měsíc mám kašel při kterém mám velký problém s únikem moči a nejde jen o cvrknutí, ale musím se i převléknout. Chtěla bych vyzkoušet Biocon 2000, najde se tu ještě někdo se zkušeností s tímto přistrojem? Musím kvůli povolenému pánevnímu dnu změnit antiko protože jsme měla kroužek Nuvaring a pořád mi klouzal až ke krají, měla jsme strach že vypadne. Doktor mi jen řekl, že mám povolené pánevní dno, ale nic nedoporučit, ani cvičení nic. Vzhledem k problémů i v sexu s tím chci něco udělat.
26. únor 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bohuzel ja to mam po prvnim, utrhla jsem si pri porodu mocak. Primo na inkontinenci netrpim,a le po porodu jsem 2 roky cvicila jak blazen, abych mohla aspon chodit a vratit panevni dno nekam do normalni polohy. Vse hodne zalezi na panevnim dnu. Cili cvicit cvicit cvicit. Ja za ty dva roky absolvovala nespocet rehabilitaci, ale chce to dat cele telo do kupy - uz to zacina od vnitrnosti v brise a tak dale.
Chodila jsem an elektrostimulace a civcim cviky z incoforum. cz ktere teda musim vynachvalit do nebe. DOporucuji ti ze zacatku vzdat se jakehokoliv sportu kde se skace - aerobik a tak, maximalne nezatezovat bricho a cvicit kazdy den(trvato chvilku, pri zpravach to mas raz dva,a le ucinkuje vic kazdy den trosku nez obcas hodne). Vse cvicit jen v leze. Kdyz budes makat jeste se to vse muze uplne zlepsit. Normalni je to tak pul napul. Jenom se o tom nemluvi. Jsou jeste horsi veci.........
Jiank pokud bys byla nekde z Prahy tam ja dochazela za vlastni na biocon 2000. Je to i nekder po cr. Dopisovala jsem si s pani, ktera dochazela na cviceni na spec. rebilitace v Brne, ta byla mladis a doslova neudrzela nic a nacvicila se tak, ze zvladla i druhy porod a uz se ji to nevratilo. Vek tu nehraje roli. Za 10-20 let na tom budou povetsinu vsechny stejne, bohuzel.
26. únor 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabka.sun
koukni do meho komentare, ja na nej chodila, ale ja nemam inkontinenci, ale cystokelu. Koupila jsem si ve slevach akci a dochazela na 10 lekci. Ze zacataku jsem nic necitila, dokonce mi to prislo neprijemne, ale jen trochu. Po cca 6-8mi sezenich uz jsem citila jak mi to taha svaly ve vnitr nahoru, i stehna a tak. Ale je to jen cast pomoci, doporucuji cviky na incoforum.cz - kazdy den pri televizi a pomaha moc. Cvicit sikme brisni svaly, ale stejne jak posilujes tak take naucit se uvolnovat.
26. únor 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pokud máte problém s inkontinencí a jste z Prahy či okolí, mám v Praze výbornou fyzioterapeutku,kterou vám můžu doporučit. Pro více info mi napište prosím do IP. Já k ní chodím už rok se zádama a vím, že se na toto specializuje. Je hrozně milá, hodná a šikovná. Tak pa, hezký den.!
1. bře 2013 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
normální to není, nech se odeslat k urogynekologovi - provede Ti zřejmě urodynamické vyštření a stanoví léčbu. Všechno je řešitelné - budeš překvapena, jek lehce.!! Držím palečky.
22. bře 2013 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den maminky :slight_smile: ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Oslabené pánevní dno http://www.modrykonik.cz/oslabene-panevni-dno/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy svůj příběh týkající se problémů s oslabením pánevního svalstva.
Vaše rady a postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které třeba trápí to samé a stydí se tento problém řešit.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat :slight_smile: .
Hezký den všem
D.
@hanulaka @pinkpet @romantika @gabka.sun @blahova_andrea @pismenka @dana3262 @kajalka @anna_32 @liss_durman ... a další :slight_smile:.
26. bře 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normální to určitě není, mám dojem, že je to stejný druh inkontinence, jakým jsem trpěla v posledním trimestru těhotenství a pak i po porodu. Říká se tomu stresová inkontinence, ale není to tak, že by docházelo k úniku při větší míře stresu, jak jsem si původně myslela já, ale že k tomu dochází právě při větší námaze nebo fyzickém vypětí, což myslím odpovídá tomu, co píšeš. Doporučuju najít si na netu kegelovy cviky nebo jiné cviky na posílení svalstva pánevního dna a začít pravidelně cvičit. Dobré jsou taky dýňové tablety z lékárny. Pokud se to nezlepší, tak bych navštívila lékaře.
13. dub 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 Mamka má to samé, doporučili jí cvičit a posilovat a mám dojem, že mi snad říkala i něco, že se to dá vylepšit operativně, ale to nechtěla, takže se o to ani nezajímala. Porodila 3 děti.
13. dub 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, myslím. že tvůj problém není normální, a raději bych zašla na gynekologovi ten ti určitě poradí anebo při nejhorším vyšetří
5. bře 2015 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anna_32 mám to taky.....šla jsem jednou cvičit, na trampolíny a normálně jsem se tam pochcala :slight_smile: ale uplně, nebyla jsem na to připravena, nemela vložku ani náhradní oblečení...no trapas, sedla jsem do auta a mazala jsem domů
5. bře 2015 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@elu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: promin, nesmeju se tobe, ale tomu, jak si to napsala :slight_smile: je to desne vtipny :slight_smile:
5. bře 2015 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elu Dneska se mi stalo něco podobného, hledám tady rady a tvůj příspěvek mě svou otevřeností totálně dostal, že si doma mysleli, jestli jsem něco nezahulila. Dlouho jsem takhle neslzela smíchem.
Díky za něj.
26. dub 2015 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Wow, brát nepopulární téma z humorem to je příjemný přístup. Skoro bych se i zasmál, jen si nepředstavit, jak trapčo to asi muselo být...
Někdo tu píše zajít na gyndu, jinde se zas říká jít na urologii... kde jste uspěly?
4. kvě v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek