Je tu někdo, kdo trpí na deprese?

1975
11. čer 2011

je tu někdo kdo trpí na deprese ?

hameeda
11. čer 2011

Ja

anatanka
11. čer 2011

Zadavala jsi to jako otazku, to bude rychly proces... 😉

sayast
12. čer 2011

ja se s nima po rozchodu s exmanzelem lecila antidepresivy. jsem odmala depresivni clovek, ale krome tohoto obdobi jsem vzdy zvladla bez leku. max sem tam lexaurin, ale to vyjimecne, jelikoz leky vseobecne nemusim.

jajina87
12. čer 2011

já... ale vždycky jsem to nějak vydržela, aniž bych si nechala napsat antidepresiva... naštěstí, teď mam přítele, který si na to zvyknul a už ví, co se mnou v takovejch situacích má dělat (respektive nedělat) 🙂

senja
12. čer 2011

Ja se taky priznavam 🙂 Pred tehu jsem mela i antidepresiva, ale hodne slabe a pouze necely rok.

sarahbee
14. led 2013

Antidepresiva ani za nic. Znám z okolí 2 feťáky, který už bez toho prostě nefungujou vůbec.

domiz
16. led 2013

já..už léta.od 14let..máme to v rodině..brala jsem různý léky,pak vysadila..ted neberu a asi potřebuju...stres a starosti,úzkost poslední dobou tohle prožívám...leuxariun a neurol taky občas beru,ale to se nedá užívat dlouhodobě...nechci to do sebe cpát...takže vyzlouším přírodní antidepresiva....

eimmy
16. led 2013

nějak nemůžu ani uvěřit tomu co zde čtu za rozumy....PROBOHA kdyby jste trpěly depresí jako takovu tak to "nezvládnete" samy či nějakýma čajema apod. Deprese je nemoc - diagnoza. Není to takové to když si holky mezi sebou řeknou mám depku, neměm co na sebe !!
Nejvíce mi hnul žlučí názor @sarahbee : "Znám z okolí 2 feťáky, který už bez toho prostě nefungujou vůbec" to jako že lidi co berou antidepresivá jsou feťáci ?!?!?!
Ten kdo má diagnostikovanou depresi není feťák či magor... tito lidé jí mají z nějaké příčiny ať už díky letitému stresu, týrání šikany či šoku který prožily ( smrt blízkého apod.)
Vím o čem mluvím. Tímto bych chtěla požádat aby se tu nekydaly takové nesmysly o kterých nic nevíte.

megy
16. led 2013

tak já se přidávám taky - již 10 let bojuji s úzkostně-depresivní poruchou a teď jsem bohužel ve stavu zhoršení, takže jdu k .dr. mám to dané bohužel rodinou a díky taky spoustě stresů a postraumatickým zážitkem :-/

ivular
16. led 2013

Taktéž se přidávám. Během posledních dvou let mě potkaly události, které se bez úhony prostě přežít nedají 😔
A k vznikající diskusi - antidepresiva NEJSOU návyková farmaka - byť jde o častý mýtus. "Feťáci" jsou v podání @sarahbee nejspíš lidé závislí na nějakém benzodiazepinu. Ten se krátkodobě nebo v těžších případech předepisuje k antidepresivům a je opravdu dobrý sluha, ale špatný pán. V každém případě by bylo lepší zjistit si aspoň nějaké základní info, než začnu rozšiřovat poplašné zprávy..

lenulak
6. únor 2013

já brala antidepresiva když prvnímu synovy byl rok, pak přestala a po druhém synovi opět, vždy cca rok pat třeba 2 roky nic ale nejspíše se to prostě bude opakovat, naštěstí jsou na to léky, není se za co stydět ikdyž také mi trvalo než jsem se s tím srovnala, někdo bere prášky na tlak, jiný na deprese, není na tom nic špatného

beandy
12. srp 2013

Poradíte mi prosím nějakého dobrého doktora co vám pomohl s depresemi, popřípadě dá nějaké léky - z Brna? Díky..

mitote
12. srp 2013

ja, leky jsem brala od 16ti, ted je mam podruhe vysazene, ale myslim, ze k nim driv nebo pozdeji zase dospeju

@beandy napisu Ti kontakt do IP

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @beandy @sarahbee @senja @jajina87 @sayast @hameeda @lenulak @ivular @domiz @megy @anatanka @eimmy @1975

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s depresí, ať už to v těhotenství, po porodu a nebo obecně do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/deprese/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, podporu, pomoc apod. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

monad
29. lis 2013

ano trpěla jsem depresemi a brala antidepresiva několik let 😒