Jizva po císařském řezu. Je normální, že po 7 měsících pořád tahá a bolí?

jasemin26
18. led 2022

Ahoj holky,jsem sedum měsíců po akutním císaři ve 34 TT kvůli preeklampsii. Tři měsíce po porodu jsem dostala první menstruaci, menstruace se dostavuje pravidelně ale vždy když se dostaví tak jizva zrůžoví a jakoby tahá a bolí,chci se zeptat jestli to je normální,jestli jste se s tím některa nesetkala? Krom dnů menstruace jizvu necítím,jen pokud udělám nějaký hodně prudký pohyb. Kontrola po šestinedělí byla ok. Moc děkuji za odpověď 😉

malinkaelinka
18. led 2022

A pečovala jsi a pecujes nějak o jizvu? Tlakové masáže atd? Možná nějaké drobné srusty? Zkus s jizvou maličko popracovat. Já se třeba rukama nedokážu dostat dost hluboko, takže mi vyhovuje masírovat soft míčkem. Jakoby ho do jizvy zaborit a udělat pohyb jako bych mackala citron. Naučila mě to moje fyzio a tím se fakt dostanu všema vrstvama.

jasemin26
autor
18. led 2022

@malinkaelinka ahoj děkuji za odpověď, Mazala jsem a stále mazu masti na jizvy contratubex, promasírovat se snažím, ale zkusím to dle tvé řady děkuji. Je to vážně dost nepříjemné ale mám to vždy jen u ms

malinkaelinka
18. led 2022

@jasemin26 jedna vec je mazat kůži a druhá věc je, že je sesito sedm vrstev a je potřeba stale dukladne masírovat aby nesrustaly k sobě. Zevnitř se právě můžou "nalepit i orgány ( já takhle při druhém těhotenství měla k jizve chyceny mocak)

jasemin26
autor
18. led 2022

@malinkaelinka děkuji za zprávu, pokusím se. Popravdě jsem něco takového nečekala. Jejda a jsi v pohodě?

malinkaelinka
18. led 2022

@jasemin26 úplně, jak bříško rostlo, tak to povolilo

chasing_rabbits
18. led 2022

Asi máš nějaké srůsty, radila bych hloubkově masírovat, chodit ven na delší procházky. Jestli nepomůže tak určitě gynekolog a fyzioterapie 🙂 asi nic moc jiného nepomůže…

jasemin26
autor
18. led 2022

@chasing_rabbits děkuji moc..vše vyzkouším, a určitě se objednám k Dr, jen jsem chtěla vědět jestli to není normální aby na mě pak doktorka nekoukala jako že čekám že po císaři nic bolet nebude.. děkuji za odpověď