Jsem nemocná a kojím. Jak mám ochránit malýho?

kacka79
15. říj 2007

Ahojky, chytla jsem nějakou virozu, bolí mě v krku, kašlu.... jak mám ochránit malýho, když ho kojím?? Je možné aby to ode mě nedostal??

paolin
15. říj 2007

ahojky! pres mlicko by mrnousek mel dostat hlavne protilatky. kup si v lekarne rousku a nos ji, at na maleho primo nekasles. nase pani doktorka vzdy rikala, ze viroza a kojeni je vlastne dobre. tvoje telo vytvari protilatky a ty predavas mimcu. drzim palecky, at se brzy uzdravis!

niega
15. říj 2007

Ahoj Kačko, souhlas s Paolin. Kup roušku a koj, koj, koj 😉 . Taky zobej celaskon po menších dávkách několikrát denně. Kloktej si řepíkem nebo šalvějí, pij čaje z lípy, jitrocele, mateřídoušky, proskurníku, slézu... Držím palce!

gedren
15. říj 2007

Ja jsem si taky trochu zastonala pri kojeni a rousku jsem teda nepouzivala, proste jsem hodne kojila a davala si cajiky, vitamin C, echinaceu, dle moznosti lezela, a Helenka nikdy nic nechytla. Pry kazda mamincina nemoc pri kojeni je dobra pro budovani miminci imunity, a ani od nemocneho tatinka se kojene ditko nemusi izolovat (teda ne aby ho vylozene oslintaval, ale normalni souziti je OK).

konoupek
16. říj 2007

kacko,já teda nekojím,ale určo roušku. My chodili doma s pínkou přes pusu,no museli jsme malé připadat ,jak z nějakýho blázince,ale byli jsme nemocný oba.Máme malý byt a dost bych se divila,kdyby to nechytla.Malá statečně odolávala týden,ale pak to stejně chytla taky,naštěstí ne v takové míře ,jako my.Přítel kašlal,jako tuberák a já měla teploty a bolelo mě v krku k tomu oba rýmu a malá naštěstí chytla jen tu rýmu.Máš štěstí,že kojíš,tak je hodně protilátek,jak píškou holky.Přeju brzké uzdravení 😉 😉

m.ajka
16. říj 2007

Já už taky marodila a o roušce mi teda doktorka nic neříkala a malá ode mně nic nechytla. Roušku prý máme nosit akorát když máme opar, říkala paní doktorka.

kacka79
autor
16. říj 2007

Holky děkuji za tipy, snad to nějak zvládnem

lemurek911
16. říj 2007

Kačko, rouška Ti moc nepomůže, to by jsi musela mít fakt speciální, aby na mimi nešly bacily, a Ty se špatně zhánějí. Jinak jestli kojíš, tak mimčo dostává protilátky od Tebe. Já měla minulý týden virózu, 38, bolel mě celý člověk, dala jsem si Prevental aktiv, který je na přírodní bázy, šumivé céčko a chce to hlavně vyležet. Babička mi vzala malého ven, já se prospala, večer přišel taťka z práce, postaral se o malého, já jen kojila a ležela a druhé den jsem byla fit.
Jestli máš kašel, kup si třeba Hedelix nebo mucosolval, na rýmu Sanorin, hlavně to chce vyležet.

lemurek911
16. říj 2007

Kači, klidně si dej Paralen nebo Brufen, ať se Ti uleví