Jsem pořád unavená, bolavá. Přestanu kojit

aneta15
31. led 2009

Ahoj ,
plně kojím a mám pocit, že se za chvíli rozpadnu, bolí mě klouby, záda,zuby, dělají se mi modřiny, poslední dobou jsem hrozně unavená, že mám pocit, že ráno nevstanu, spím 10 hodin denně, jím vitamíny, hodně ovoce, zeleniny hodně piju a sotva lezu...už jsem rozhodnutá, že přestanu kojit, ale je mi to líto, pak mě přepadne depka, že mám nějakou vážnou nemoc...prostě blázen 🙂 nemáte někdo podobnou zkušenost...třeba nějaký trik jak být svěží a kojící maminka

shaula
21. kvě 2009

Já nějaké zvláštní problémy nemám, akorát jednu dobu mě hrozně bolela kolena, ale to přešlo. Piju šumivé vitamíny, střídám C, mulťák, vápník, hořčík, a mám pocit, že to přešlo po nich. I když u mě je pravda, že jsem nekojila plně, ale s dokrmem, pak sice bez dokrmu, ale zase nějak málo🙂 No a teď už jen na noc a v noci, přes den trochu.
Chuť k jídlu jsem měla vždycky 😀 Takže tady žádnou změnu nepozoruju.

julie123
13. srp 2009

... nahodou jsem nasla tuhle diskusi a mam fakt radost, ze v tom nejsem sama 🙂 Mam totiz opravdu pocit, ze se rozpadam 😀 😠 Malymu ale chutna a krasne prospiva tak chci jeste dlouho kojit..

Mam siiiiiiiiiiiiileny modriny ☹ Myslite ze to muze byt taky kojenim? Jsou fakt obri, hlavne na nohou a nikde jsem se nepomlatila 😀 😀

kinsen
13. srp 2009

tak já mám stejný problém modřiny a únava a teď k tomu přicházím o mlíčko, ach jo ☹

mikulka
13. srp 2009

Holky, kojení je náročné, kojící žena vydá navíc mnoho energie, jako by byla 2x denně v posilovně a hodně tam makala.
Přesto myslím, že by se na kojení nemělo vše svádět.
Já kojím již 10 měsíců plně, tak 7x denně a nepociťuji nic zvláštního. Jen v době spurtů jsem byla hodně unavená a vysílená.
Beru vitamíny a snažím se jíst ovoce a pít hodně.

julie, ty modřiny bych teda kojenímu nepřikládala, ani boelsti kloubů a zad. Ke kojení patří únava, ale ostatní věci bych na to nesváděla.
A samozřejmě, pokud se někdo cítí vyčerpaný a že to už nezvládá, přece může kdykoli přestat. Nebo kojit jen 1x denně, to stačí na udržení laktace.

julie123
13. srp 2009

Mikulka, ja se ptala zda ty modriny mohou byt z kojeni, nic sem na kojeni nesvadela! 😅 Nenapada me z ceho jinyho by to mohlo byt 🙂 Nikdy driv sem takovy modriny nemela..
Jo a muzu se te zeptat proc tak dlouho plne kojis? Maly nechce prikrmy?

blandik
14. srp 2009

ahoj holky,

kojila jsem do 3M, bolela záda a kolena. Byla jsem hotová. Ale myslím, že u mě to byl jetšě následek porodu, te'd má malý 10M - záda se srovnala, kolena trošku zlboí, ale to je spíše váhou. Nevím, jestli to může být z kojení. Každpopádně jsem měla po porodu třeba dva měsíce koutky (rty) a taky bolavý nos. A do dneška mě střídavě "hnisají" dírky z náúšnic, které před tím nidky problém nedělaly (stříbrné). Myslím, že ta záda a kolena jsou častá - slyšela jsem to od všech mamin, asi jak se opět "zavírají" klouby. Mě třeba před těhotenstvím hodně bolela krční páteř, musela jsem si ji překřupávat. V těhotenství a krátce po porodu se to všechno krásně uvolnilo, jak se uvolnila kloubní pouzdra, ale te'd už se to opět vrátilo.
Mateřství je krásná dřina.

kam
14. srp 2009

ahojte chci se zeptat, dělá se vám taky při kojení zle od žaludku? mě pokaždé ale není to tak hrozné, určitě bych kvůli tomu nepřestala kojit. .....??

meleri
14. srp 2009

Blandik,

mám to jak ty! taky mě bolí ještě kolena, ale myslím že je to z váhy a z nedostatku sportu..
co to znamená že se zavírají klouby?

mikulka
15. srp 2009

julie, malý jí příkrmy, už i snídani. Kojím k tomu, protože chce a nechce moc jiné tekutiny, víš.
Ale učíme se a už je pije víc. 😉

leryl
16. srp 2009

Já jsem taky měla dost modřin při kojení,dost se to zlepšilo, když jsem začala jíst vitamíny pro těhotné a kojící 🙂 .
přeci jenom se kojením ztrácí dost živin .

petja
16. srp 2009

určitě to souvisí i s psychikou,alespoň já,když jsem moc unavená a přetížená,zkouší to na mě kdejaký bacil,všecko mě bolí.10 h rozhodně nespím,spíš míň,než víc,od porodu to tak mám.Co mi ale velice pomáhá jsou derivační koupele,které radím úplně všem.Je to úžasná věc na detox organismu a nastartování např.po probdělé noci,ale i při nemocech aspod.Dá se říct,že pokud derivuji,můžu jíst moji milovanou čoko v neomezeném množství 😀 teď už to tak nemám,ale po návratu z porodky a první Fildův rok to byla moje častá společnice 😵
Pro všechny odkaz 😉

www.volny.cz/belousov.petr/dkoupel/…

jana.jaro
18. srp 2009

Ahoj,tak modřiny nejsou určitě z kojení,ale ze stráty krve při porodu.Na to je dobrý si koupit železo.A záda většinou bolí z nesprávného držení těla.v těhu.a tet při nošení mimča a to teprve váží 4kg,co tak až bude mít třeba těch 8kg,že 😀.Chodím s malou do kurzu,tam jsou užitečné rady nad zlato 😉 .Jinak o mě se pokouší taky všechno možný...minulý týden zuby...tento týden zánět prsu 😒

adin.ka
24. čer 2010

Ahoj,
jen nahodou jsem dostala odkaz na vasi diskusi a precetla jsem si uvod a nasla jsem se.
Bohuzel mam velke obtize, stejne jako nektere z VAs☹

Dva mesice plne kojim, ma hodne mleka, cely zivot jsem hubenour, ale nedelalo mi to nikdy velke problemy, ted po porodu jsem zacala rapidne hubnout, mota se mi hlava, je mi slabo, sotva stojim na nohou, klouby me boli vsechny, vcetne prstu u rukou, delaji se mi modriny, a mivam z niceho nic vysoke teploty (39) .
Nikdo mi nedokaze poradit ,co s tim, jsem uz zoufala, prijdu si presne, jak pisete, jako kdyz se rozpadam. Strasne nechci prestat kojit, ale asi to bude jedina moznost, jak se dostat do pohody a byt zdrava co?? Beru vitaminy, piju Gravimilk, jim Colafit na klouby, jim maso, skoro kazdy den, ale nejak to neprestava.

Nechci ale osidit moji holcicku a prestat kojit, ach jo, jsou ji teprve dva mesice a uz ma maminku trosku ☹

VY chcete nektere hubnout a ja potrebuju nabrat, jsem jak z Dachau, merim 180 a vazim 53 kg, hnus a mam pocit, ze zachvili ohrozim miminko ☹

mate nekdo radu? dekuju Vam 🙂

meleri
25. čer 2010

adinko,

u doktorky jsi asi byla? sakryš radí tady taková paní co je laktační asistentka jenže jsem zapomněla její přezdívku. ona je fakt dobrá. já až takové problémy neměla, jen ty klouby a únava velká.....já fakt nevím co poradit ale je mi moc líto že si kojení nemůžeš užít....držím palce at se to spraví a ty můžeš kojit dál, případně bys mohla začít přikrmovat místo v půl roce o něco dřív, pak už člověk tak moc nekojí a celkově je pak líp..

holky,
když tak sem hoďte přezdívku té paní nebo já si možná během dne vzpomenu!

adin.ka
25. čer 2010

meleri: volala jsem na laktacni ligu do Krce, do Podoli a nikde si s tim moc nevedi rady. Zacala jsem vcera brat zelezo, tak snad pomuze aspon na ty modriny a motani hlavy. Pokud si vzpomenes na prezdivku te pani, budu rada, dekuju 🙂

meleri
25. čer 2010

adinko
přemyšlela sem celé ráno nemůžu si vzpomenout, měla sama tři děti a byla slovenka myslím. myslela sem že tu někdo napíše a vzpomene si.

hele a co tak si nechat udělat krevní testy s podezřením na anemii?

vojtisek2007
25. čer 2010

holky co já vím ohledně kojení tady radívala ANNAG - snad jsem to napsala správně... 😉

meleri
25. čer 2010

jooooo to je ono, ANNAG! moc dobře radila mě teda vždycky moc ochotně a dobře poradila, zkusila bych, Adinko, napsat jí IP určitě tu ještě chodí! 🙂
vojtišku díky.

luciewitch
8. pro 2020

Ahoj HERO maminky, jsem opravdu rada, ze jsem otevrela tuto stranku! Vase texty se mnou souzni moc moc. Moje prvopocatky kojeni ..sla jsem do mdlob, prislo mi, ze mam maleho uprika, co mi pije krev a vysava a vysava. Ale vydrzela jsem, i kdy jsem vstavala, co 3hod nonstop po celou noc i den. Behem 4mesicu jsem zkolabovala s ledvinama-kameny a komplet cele telo se zmenilo svedila me vsude kuze, klouby vrzaly(i malickemu!), bylo mi stale na zvraceni a slabo, pomoci od doktoru se nedostalo(pry mam jit spat a tez, ze ledviny neboli) tak jsem se ucila v mini case, co se to stalo, jak na kameny a tak, chodila jsem na bylinky a dala se na RAW stravu skoro jen. Zili jsme i 9m v aute a v Recku, tak tam salaty byly den co den, ale i tak jsem byla desne unavena z vecneho vstavani nocniho-od puli roka co 2h, takze si to Robino jeste zkrouhl.Jo a to jsme do ted dva, pritel je s nami 24/7 a oba jsme byli a jsme vyrizeni. Ledvinove kameny za tu dobu prisly celkem 5krat a o bolestech kloubu a nohou a vubec nemluve, paradentoza, plisne na nehtech(uz v tehulkovstvi),vlasy nevlasy atd.Neberu prasky, ale proste jsem si pul paralenu musela vzit obcas(total na mol z pulky Paralenu, jsem cita). Co se tyce vahy..zacatkem tehotenstvi jsem zhubla 8kg a to jsem nebyla nak pri tele a mam to do dnes, ale fakt, ze jsem hodne omezila pivko, ktere jsem milovala, tak asi vaha jde dolu tez. Za mesic Robisovi budou 2roky a zrovna ted mesic ziju opet v bolestech, i kdyz pritel zrovna tento mesic je s Robiskem pres noc, ale zase on nespi a treba i 3h cte knihy. No je to drsna skola zivota, ja bych si tak uz chtela uzivat toho rodicovstvi, ale jak, bolesti 2,5roku(zacalo to i v tehulkovstvi) a defakto nemame ani cas na sebe, jsme jen jak chuvy 🙂 Citim, ze uz se mi nechce kojit, uz bych se rada zacala hyckat, nez se rozpadnu bolestma...ale jak na to, zavislacek nas chyta amoky, mluvim s nim, kdyz ho kojim, ze je cas, aby se maminka dala dokupy, rozumi, vzdy me obejme, ale pak chce zas mleeeeckooo...🙂) Jakpak jste to decetne utiply, mate nakou neznou cestu do finale s kojenim??? Krasne diky a ZDRAVI MALICKYM&MAMINKAM HRDINKAM