Jsem pořád unavená, bolavá. Přestanu kojit

aneta15
31. led 2009

Ahoj ,
plně kojím a mám pocit, že se za chvíli rozpadnu, bolí mě klouby, záda,zuby, dělají se mi modřiny, poslední dobou jsem hrozně unavená, že mám pocit, že ráno nevstanu, spím 10 hodin denně, jím vitamíny, hodně ovoce, zeleniny hodně piju a sotva lezu...už jsem rozhodnutá, že přestanu kojit, ale je mi to líto, pak mě přepadne depka, že mám nějakou vážnou nemoc...prostě blázen 🙂 nemáte někdo podobnou zkušenost...třeba nějaký trik jak být svěží a kojící maminka

majaaita
1. únor 2009

Taky jsem vycuclá, beru vitamíny, ale stejně jsem plná modřín, celá se loupu, včetně nehtů a zuby jdou do háje. Plánuju vydržet do půl roku a končím.
U dr. jsem byla, prý mi nic nepomůže, když jsem za posledních dva a půl roku byla jenom těhotná, dvakrát rodila a v mezidobích kojím dva nenažrance 🙂
Vím, že mě dá dokupy spánek, ale to si ještě počkáme - mladší se budí minimálně sedmkrát, starší minimálně dvakrát. A bohužel ne současně 🙂

majaaita
1. únor 2009

Jo, recept, jak nežrat sladký mám 🙂Otěhotnět a mít těhotenskou cukrovku 🙂 Shodila jsem deset kilo 🙂

Ne, vážně, v době kojení se nemá tělu odpírat, tělo samo ví, proč to chce.

meleri
1. únor 2009

no j o ale ja bych uz docela rada byla jako predtim. ☹

eliotka
1. únor 2009

Hoky, tak já jsem poslední dobou strašně unavená, už jsem si říkala, že to snad není možný, že mi určitě něco chybí. ALe je to hlavně PO kojení. Předtím jakž tak dobrý a po kojení jsem jak vyzdímanej hadr. Myslíte, že ej to tím, že ej to velký výdej energie, že pak pije dítko víc?

berunko, ze začátku jsem taky byla unavená, než si tělo na kojení zvyklo. A teď najednou nanovo.

jandaj
1. únor 2009

Ahoj holky, tak se k vám přidávám, já už kojím skoro 9 měsíců, taky jsem unavená a bolí mě klouby záda atd. ☹ Už začínám uvažovat, že půjdu někam na masáže zad 😅 U nás to teda na odstavení prcka nevypadá ani náhodou, je to totální závislák, už mi pěkně baští příkrmy, ale ten cecek prostě potřebuje a to hlavně v noci 😠

criterska
1. únor 2009

Ahoj holky, tak já jsem podobný případ, sice na tom nejsem tak zle, jako některé z vás, ale taky mi to kojení dává zabrat - kojíme už jedenáct měsíců a taky to nevypadá, že jen tak přestaneme - závisláček usínáček - chci stejně ještě vydržet, když je to to nejlepší, co můžeme prckům dát, ale zuby mám fakt v háji, normálně sedím, najednou cítím něco v puse, tak to vyplivnu a kus zubu, no hnus, se mi prostě rozpadají.. 😝 Zatím asi 3, ale jestli to tak bude pokračovat dál, tak nevím nevím.. 😠 A o vlasech nemluvě, ty mi taky padají, a to dost, ještěže jich mám hodně, jinak bych asi taky byla brzy plešatá.. 😝 Člověk by neřekl, jak to kojení vysává..Ale kila dolů nejdou.. 😒

jandaj
1. únor 2009

no tak s vlasama už to mám trošku lepší, sice mi padají, ale už ne tak moc jako pře půl rokem, to jsem fakt myslela, že budu plešatá, teď už mi rostou nový vlasy a je to docela dost vidět, protože mám delší vlasy a teď mi tam z toho vykukují ty nové krátké 😀 Ale aspoň, že mi to znova narůstá 😉 Teď jsem byla taky u zubařky, se mi rozpadl krček, tak to bylo fakt hustý 😒 bolelo to jako čert a ještě u jednoho zubu je to takový nahnutý. Ale taky chci kojit, co nejdýl, malej je docela náchylnej na nemoci, tak si říkám, že tohle ho aspoň trochu chrání

meleri
1. únor 2009

jandaj 😀

no teda, srandovne jsi to napsala s tim ceckem a zavislakem 😀 rozveselilo me to..

me teda ani tak nevadi ty problemy, ale stve me ze furt pribiram, jako jak daleko to pujde...

jejda Jando, ten krcek u zubu boli jak cert, to teda neni nic prijemneho...no me ceka zubar pristi sobotu.... ☹ ☹ tak se fakt netesim! tak musim zaklepat, vlasy mam dobry...

criterska,

to zni drsne s tema zubama teda....jo presne tak, je to k vzteku, vsechno se v tom tele se..e, ale clovek nezhubne ani kilco...teda aspon ja ne...

criterska
1. únor 2009

Holky, já taky ne, a to se snažím jíst zdravě a dietně, až na občasné prohřešky, denně makám na stepperu a snažím se každej den chodit s malým na vycházku - někdy ujdeme 2 km, někdy 5, jsou dny, kdy i 10..Doma se člověk nezastaví a kilča se drží, no hrůza, je to nefér.. 😠
A ty zuby - já byla min. pátek u zubařky, rvala mi starou plombu a tahala nervy, opíchávala mi to, mám tam vložku a teď v pá jdu znovu - už teď je mi blbě.. ☹ A vlasy - mně by ani tak nešlo o ně samotný, jak říkám, naštěstí jich mám dost, ale vadí mi z nich všude ten bordel, to vysaju nebo vytřu a hned jsou všude znova - pořád je někde sbírám, i z malýho, jak leze, tak je jima chudáček celej obalenej..Už ať je to za náma..

lukin
1. únor 2009

Ahoj, tak to je téma pro mě. Kojila jsem plně 7,5 měsíců a cca v 6 měsících jsem prostě zkolabovala 😒 Zvracela jsem, nemohla jsem vstát z postele, horečky atd. Manžel si musel vzít paragraf, protože jsem nebyla schopná ničeho. Doktor mi udělal rozbor krve a chybělo mi opět železo /jako i v těhotenství/. Jo a navíc každou noc vstávám cca 5x, takže jsem se už přes rok pořádně nevyspala kromě tamtoho týdne, kdy jsem spala i skoro celý den. Taky jsem chtěla kojení vzdát, ale překonala jsem to a kojím dál.

cert..ova
1. únor 2009

ahoj holky, tak taky patřím mezi vás, nehubnu, naopak, ještě jsem přibrala, vlasy hnus, pleť hnus, totálně suchá, se loupu, fůůůj a kolena mě bolej a tak, ale kojit hned tak nepřestanu, protože je totál závislák, už si klíďo sám přileze a zvedá mi triko a tak, děs 😀

raada
1. únor 2009

Zkus si nechat udělat testy na štítnou žlázu - vypadávání vlasů, velká unava, jsou příznaky problémů se štítnou žlázou a po porodu to bývá časté a nebezpečné!

aneta15
autor
1. únor 2009

ahoj všichni,
tak dneska to se mnou málem švihlo, naštěstí jsem malou nedržela, ještě to vypadá na zánět šlach na rukou, zítra jdu k obvodákovi, ale stejně to nic nevyřeší, bud vydržím nebo ne, vůbec nechápu, že jsem v takovém stavu, před těhotenstvím jsem vůbec nemarodila a zdravě žila ale chtěla bych ještě vydržet přes ty chripky aspon ještě měsíc

cert..ova
1. únor 2009

aneta15, ty jo, zánět šlach se dává normálně do sádry ☹

aneta15
autor
1. únor 2009

no právě už jsem to jednou měla ale už je to dávno, tak se fakt bojím, zítra tam naklušu a uvidím, bolí to jak prase, vůbec nevím co by jsme dělali, Ana je dost uřvaná a pořád jí nosím ☹

jandaj
1. únor 2009

Tak s tou váhou jsem na tom teda dobře. Já mám o 5 kg míň než před těhotenstvím 🙂 A to teda žádný diety nedržím a nacpu do sebe víc jídla než manža. Ten, když mě večer vidí jak zasednu k televizi s plným talířem tak jen kroutí očima 😅 Asi mě malej totálně vysává 😀

cert..ova
1. únor 2009

to máš dobrý, já taky pořád žeru, ale patřím mezi ty, kterým to nejde dolu, když kojej, nu což, nedá se nic dělat nebo dá, ale já jsem tááák líná 😅

jandaj
1. únor 2009

no já to zase doženu, už to vidím, jak přestanu kojit, tak to budu mít zpátky a nebo budu muset začít cvičit a přestat se cpát. 😀

bohca77
1. únor 2009

Ahoj holky, tak se taky hlasim do diskuse 🙂 Mam 4 mesice po porodu a porad me boli zada a hrozne kolena, driv i kloubu na rukach, ale to uz je lepsi....Netusila jsem, ze je to bezny problem kojicich matek, myslela jsem si, ze mam snad revmu nebo tak neco! K dr. jsem se jaksi jeste nedostala, ale asi tam nakonec ani nepujdu, kdyz uz vim pricinu 😉
Meleri, beres na to neco? Ja calcium+magnesium+zinek, ale ucinek veskery zadny!
Taky mi ted zacaly padat vlasy a to jsem si myslela, ze to mam v pohode....4 mesice ok, az ted?? nechapu...
Co radite?? 🙂 diky.

jandaj
1. únor 2009

bohca: vydržet, ono to přejde. Mě začaly padat 3 měs. po porodu a trvalo asi 3 měs., teď už je to lepší, ale netvrdím, že nepadají. Padají pořád, ale už míň

bohca77
1. únor 2009

jandaj, ceka me jeste neco "novyho" nebo uz mam vsechny problemy 🙂 Zubu mam zatim ve stejnem stavu jako pred tehot.

jandaj
1. únor 2009

myslím, že už by to mělo být dobrý. Já mám taky zuby zatím všechny, jen ty krčky, ale to se dá spravit 😀 a vlasy zase dorostou 😅 takže nejdůležitější je mimi

scharfinka
2. únor 2009

Taky se hlasim do klubu rozpadajicich se maminek🙂 Od porodu des a hruza-maly ve dvou tydnech zacal trpet na brutalni koliky a rval ve dne v noci do 4 mesicu, nemela sem cas se skoro vubec najist a o vareni ani nemluve, vypila sem tak pul litru tekutin denne, spanek tak max. 6 hodin....a po mesici to zacalo-tri vlekle zanety ledvin, chripka a nepocitane viroz a z opakovanych rym i zanet ucha, za pet mesicu sem se dobrala k paterum antibiotik o modrinach, bolestech kloubu a zad a silene unave ani nemluvim, to uz mi ani neprijde...kazdy mesic mam tak 4 dny teploty, pred mesicem mi zacaly brutalne padat vlasy, taham to po pramenech, vazim jeste min nez pred tehu...zmenila sem teda cely zivotni styl, ovoce a zelenina-jim po kilech, veskere jidla jsou jak porce pro drevorubce, vitaminy mam snad patery..no ale moc to nepomaha........nejvtipnejsi je, ze podle dr jsem v poradku a mam to vsecko jen z prilisneho vycerpani, dostala sem radu nad zlato, ze si musim odpocinout🙂...maly ma ted 6 mes a 2 tydny a ja se rozhodla, ze s kojenim skoncim, dost me to mrzi, ale potrebuju u drobecka fungovat na stopro....jeste, ze se nic z tech mych "neprijemnosti" nedotklo jeho, spokojenejsi mimco neznam🙂

meleri
2. únor 2009

Scharfinko, a ostatní,

jak to tak čtu tak si vlastně nemám co stěžovat s těmi zády a koleny, protože jinak je to dobrý, teda až na toho motáka...

čertova,

tak to je dost dobré s tvým miminkem jak si přijde a vyhrne tričko! tak to musí být sranda! 😀

meleri
2. únor 2009

jo jinak já beru kalcium, železo, magnézium..

snažím se jíst zdravě, akorát na sladkém brutálně ujíždím....

ria80
2. únor 2009

NO právě,malá už taky přijde a řekne,že chce ham,jak bych jí to vysvětlovala,že nic?A když nedám,tak obchází rodinu,hrne se do výstřhů a požaduje kojení. 😀

jandaj
2. únor 2009

ria: 😀 😀 😀 to musí být fakt super 😅 😅 😅

cert..ova
2. únor 2009

ria80, tak to je fakt hustý 😀
dneska jsem byla se starší holkou u dr. a tak jsem jí hned využila a ptala jsem se, co s mým chátrajícím tělem a ona říkala, že klíďo můžu odstavit, že už prej mimču stejně nic nedávám a je to jenom o psychické závislosti vojty, tak já nevím, asi to ještě nechám přes ty chřipky a pak se na to vrhnu

berunka
2. únor 2009

holky a do kdy by se tak melo kojit?vim ze jsem nekde cetla ze do pul roku veku by to bylo dobry a pak se uz muze odstavovat?

cert..ova
2. únor 2009

do půl roku plně, je to nejdůležitější a pak světová organizace WHo tvrdí, že do 2 let, ale, co dr., to jinej názor