Jsem pořád unavená, bolavá. Přestanu kojit

aneta15
31. led 2009

Ahoj ,
plně kojím a mám pocit, že se za chvíli rozpadnu, bolí mě klouby, záda,zuby, dělají se mi modřiny, poslední dobou jsem hrozně unavená, že mám pocit, že ráno nevstanu, spím 10 hodin denně, jím vitamíny, hodně ovoce, zeleniny hodně piju a sotva lezu...už jsem rozhodnutá, že přestanu kojit, ale je mi to líto, pak mě přepadne depka, že mám nějakou vážnou nemoc...prostě blázen 🙂 nemáte někdo podobnou zkušenost...třeba nějaký trik jak být svěží a kojící maminka

ria80
2. únor 2009

Myslím,že tam přece jen nějaké ty protilátky jsou,proč to tomu dítěti nedat,dokud je?už nikdy v životě to mít nebude.
Je to sranda s ní.My nejsme s jejím otcem,a on přijde na návštěvu a ona ho jde svlíkat a at jí ná napít. 😀 Ráda si prohlíží časopisy a když tam narazí na nähou ženskou,je celá ráda,že vidí HAm 😀 No nedej jí,že.To se nedá.

cert..ova
2. únor 2009

ria80, to je jak u nás, jakmile vidí kozy, kohokoliv a jakýkoliv, jde po nich 😀

ria80
2. únor 2009

aspon že to nedělá na veřejnosti. 😀 Ale co bysme pro ně neudělaly.

petruna
2. únor 2009

nazdar certova : zname se z brezna. 😉 V prvni rade ti musim rict, ze malej je nadhernej, nedavno jsme se nad nim v breznovkach rozplyvaly.
Jinak, nejsi sama, kdo pri kojeni nehubne jako vetsina holek....
ja jedla stejne jako moje kamosky matky a oni hubly a ja kynula 😠

meleri
3. únor 2009

holky co už máte praxi s více dětmi, jak je to pak s velikostí jak přestanete kojit? prsa se zase zmenší na tu původní? mám spoustu letních tílek a pěkných šatů do kterých se nevlezu kvůli hrudníku a taky do jednoho kabátu..
tak mě to štve, protože jsou to věci které už mám i přes pět let a mám je ráda....doufám, že se to zas vrátí jak to bylo předtím..

s tím hubnutím mi fakt nemluvte...já chtěla začít tedkom cvičit ale do toho jsem nachlazená tak zas nic... 😠 😖 🙄 asi už mi špeky zůstanou....

evicka7
3. únor 2009

meleri, třeba to vykojíš, po osmi měsících vypadám jako před porodem, teda kromě prsou, ta se někam ztratila, když to Vikouš vymlaskne, tak jako kdybych žádný prsa neměla, doufám, že aý přestanu kojit, že se to nějak upraví 😀

jandaj
3. únor 2009

no tak já už zkušenosti s kojením mám, mám už 2 starší děti a prsa se mi nikdy po skončení kojení nezmenšila Zůstala mi vždy taková jako před kojením, ale já mám posit, že se mi ani nezvětšila 😀

cert..ova
3. únor 2009

petruna, ahooj, pamatuju si tě 😉 a děkuji za Vojtu 😀
evicka7, tak to ti závidím, to vykojení 😀

berunka
3. únor 2009

holky tak to ja bych zase brala kdyby se trochu zvetsily 😀 😀 ale ne teda tak jak to mam ted protoze leve mam o velikost vetsi nez prave 😠
jinak ja se pridavam k tem,ktere dlabou a vaha jde spis dolu.v tehu jsem pribrala 14 kilo a ted mam nahore uz jen necela dve kila.

meleri
3. únor 2009

holky

taky mám levé větší než pravé! a jak vyprázdním pravé a levé je plné to je teprv pohled! 😅

takže se to asi vratí do původního stavu... 😅

no pevně v to doufám, kvůli tomu oblečení, fakt bych nechtěla dávat pryč tolik oblečení...

nakonec je to síla jak se člověk změní...ale stojí to zato tu "krásu" dát dál, tedy ted jak vidím, jak je to moje miminko roztomilé, no nestojí to za to.... 😵

cert..ova
3. únor 2009

meleri, to si piš, že to za to stojí 😀 , krom rozpadání 😀 , si to naprosto užíííváááám 🙂

ria80
3. únor 2009

NO já teda doufám,že ještě kojit dlouho budu.Prsa mám pořád stejný,aspon podle prádla.A dělám si naděje,že se mi pak třeba trochu zmenší.Pak dám vědět.Jinak blbý,kojením nehubnu a cvičit se bojím,aby se neztartilo mlíko.Bojuju o každou kapku.No co,už to tak dlouho trvat nebude,ještě vydržím

meleri
3. únor 2009

jej certova,

já bych chtěla tři děti ale dá se to zvládat? třeba si nedokážu představit že ted kromě kojence bych se musela starat o další dvě...jak to vše zvládnout..ale je to můj sen ty tři děti mít...

Rio,

tak at se daří dál! to s těma prsama máš dobré..mě se zvětšily o jednu velikost, i když v poslední době mám pocit že o dvě..

smilena
3. únor 2009

Holky taky mne to kojení nějak vysává ☹ Nemáte nějaký typ, co pomáhá na to vypadávání vlasů? Jsou tady všude po bytě chuchvalce, malý je má v postýlce, sem tam i nějaký slupne, protože ho pak najdu v pleně 😠 Vysávat bych mohla 3x denně a když si umyju vlasy, tak je to fakt chomáč, co po mně zůstane v odpadu! Jím vitamíny pro kojící, ale nevidím žádnou změnu...

ria80
3. únor 2009

Pokud jde o ty vlasy,to není kojením a do půl roku by se to mělo upravit samo.Když to trvá dýl,je dobrý zajít k doktorovi,může to být hormonální problém.

sina
4. únor 2009

Ahojj holky normálně se usmívám, já přibrala během těhotenství 30kg. Po šestinedělí jsem měla 6 nahoře. Teď mám 5 měsíců po porodu a střídá se to +6 +7, dolů - ani deko a prsa? Během tehotenství mi narostla o 3 čísla začílala jsem na 75 c a teď? 80 F. Mlíka mám, že bych mohla kropit silnice, ale modlim se aby se to nějak upravilo. Nejvíc se bojim, abych tam neměla dva vytahaný pytlíky, pevná prsa jsem neměla nikdy, ale abych je nemusela vytahávat od kolen kladkou ☹.

aneta15
autor
4. únor 2009

Ahoj holky,
tak už jsem od doktora zpátky...měla jsem protekční prohlídku 😀 když doktor viděl jak vypadám tak mi ji dohodl, protože jsem nechtěla přestat kojit 😉 chodím na píchaný vitamín B je to na padání vlasů a únavu celkově, ale prý po něm trochu naberu, ruce mám ovázaný jak válečnej veterán, ale na sádru to ještě není, zánět není v pokročilým stádiu mám nějaký mazadla a prášky...prej se mám šetřit a nic nezvedat..to by mě zajímalo jk to mám udělat..., a mám skříplý nervy proto to omdlívání tak chodím na rehabilitace už mám po jedný ale nic moc to nepomohlo, tak ted čekám na zázrak, ještě, že jsem se zabejčila že kojit budu...doktor nejdřív něco plácal jako, že dnešní matky jsou prdlí...všichni chtějí kojit...no a nakonec to kojením vůbec nebylo...jasně klouby a celková únava ..to jo, ale jinak páteř 😀

sina
4. únor 2009

aneto, chuděro, když to tak čtu tak se vyzívaná, šťastná i když trochu obtloustlá matka, kdyby si to tak chtěli vyzkoušet chlapy, co my všechno zvládnem. Tak ať se ti brzo uleví 🙂

aluskas
5. únor 2009

Aneto, jen mě tak napadá...zkus si vyžádat krevní testy na poruchy štítné žlázy...Já se cítila úplně stejně jak popisuješ, ale přičítala jsem to právě kojení a novému těhu, tak jsem to neřešila. Ale doktorka když mě viděla, tak ji napadlo, že to může být štítná žláza.
A ono jo...měla jsem úplně šílené hodnoty...až se endokrinoložka divila, že ještě nejsem v nemocnici se zkolabováním organismu.
Nasadila mi Euthyrox a po 2 týdnech jsem byla zase úplně "nový" člověk...plná energie a dobré nálady.

meleri
5. únor 2009

Smileno,

mi kdysi na vlasy pomohl aktiferrin,prostě železo, ale nevím, to určitě asi taky bereš...
jinak všecky ty šampony a pilulky stojí akorát plno peněz a je to všecko podvod...

Aneto,

tak to je drsné... ☹ přeju ti at se uzdravíš...
jo chlapi dokáží akorát blbě kecat..protože mooc dobře vědí že je nic takového nečeká....tak

scharfinka
5. únor 2009

Smilena,měla jsem přesně to, co popisuješ ty...po měsíci padání jsem na hlavě měla sotva polovinu toho, co před tím a vlasy se nějak netvářily, že by chtěly přestat padat:( Skočila jsem do lékárny za spolužačkou ze školy a ta mi řekla, že padání vlasů po porodu neradno podceňovat....Na internetu jsem si našla různé přípravyka proti padání a nakonec jsem se rozhodla pro Revalid. Stál hříšné peníze (570 Kč) ale manžel jak viděl ty chomáče vlasů všude a když jsem si je rozčesávala, že to padá po pramenech, tak zavelel koupit a basta. Ještě asi tři týdny to padalo ale čím dál míň a potřech týdnech už nic, vlasy drží a dokonce už mi podrůstají i takové maličké...Co se týká těch prášků, tak je jedna příbuzná brala po chemoterapii kdy neměla žádné vlasy též jí to hodně pomohlo.....takže tak... 🙂

evulinkab
4. bře 2009

Tak se přidávám do klubu..kojim dva měsíce a tahle diskuze mě překvapila, protože problémy, co tady popisujete, mám i já-bolest kolen, svalů, modřiny na nohách, celková unava...myslela jsem si, že jsem nějaká nemocná, ale jak vidím, tak je to kojením...No jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím.

berunka
4. bře 2009

holky i modriny mate?zrovna dneska jsem si rikala kde jsem se mohla tak pomlatit.tak a ejhle na vine je kojeni 😀 nastesti vlasy i nehty se mi po porodu spise zlepsily.ale jinak unava je silena,bolest zad a bricha (jsem po cisari) taky docela narez.

evulinkab
4. bře 2009

no já mám modřiny právě...na nohách ale jen a taky jsem si říkala, kde jsem k nim přišla 😕

meleri
4. bře 2009

jé holky vy se furt rozpadáte... 😀 no u mě je to už lepší asi si tělo zvyklo...chodím jednou týdně plavat a záda v pohodě, akorát ta kolena mě furt trápí....jo jinak ta únava je u mě teda pořád.

kamanka
5. bře 2009

AHojky, tak už vím, kde se berou ty modřiny! Někdy mám i na rukách! To hledím, že je to kojením! O vlasech nemluvím, ale už se to trochu lepší! Jinak mě dlouho pobolívala kyčel, ale musím to zaťukat, jaksi to odeznělo. JInak celková vyčerpanost, někdy šílený bolesti žaludku...snad to bude jen lepší a lepší!

berunka
8. bře 2009

holky mate taky nektera nekdy stavy ze je vam na zvraceni,bolesti zaludku uz jsou tu zminovane a jakoby takovou malatnost?kojim pres den po 2 - 3 hodinach.,v noci teda mala spinka tak od 8 vecer do tri do rana.nemate nejake figle nebo recepty na tu nevolnost od zaludku?

kokaka
9. bře 2009

tak se musím přidat, kojím skoro 9 měsíců a od 7.měsíce se mi stává- pocit na zvracení, přidá se bolest celého těla, bez teploty a jiných příznaků nachlazení-vždy jsem čekala, že to bude chřipka, ale nic, trvá to 1-3 dny, jsem nepoužitelná, musí hlídat manžel, myslím, že je to i tím nevyspáním, malá se budí v noci skoro každou hodinu a nic než kojení nepomůže

scharfinka
9. bře 2009

beru: přesně tyhle stavy jsem mívala též, ale celý týden....teď už nekojím a problémy zmizely.....mě vždycky od nevolnosti pomáhalo vypít trochu mléka nebo sníst pár lžiček jogurtu.....

berunka
9. bře 2009

scharfinka u nas je problem jeste v tom ze mala nesnasi mliko,kdyz si dam neco s mlikem tak ma vodntou stolici a krouti se jak ji boli brisko:( takze tohle asi nebudu moct praktikovat.takze myslis ze i ty nevolnsoti jsou od kojeni?