Jsem závislá na nosních kapkách, máte stejný problém?

titanie
12. srp 2013

Ahoj holky,najde se někdo,kdo má stejný problém jako já?To je závislost na nosních kapkách-už 13 let?Poradil by mi někdo,jak z toho ven?Bez NAssivinu si bohužel svůj život neumím představit....☹

zuzana_ka
10. říj 2014

@sisstin Mě fakt pomohlo jít na alergologii. A škoda, že jsem to tak prodlužovala☹

petrusew
10. říj 2014

A proto se mají užívat jen krátkodobě. Chce to pomalu omezovat a prostříkávat nos třeba tou mořskou solí, nebo si zajít na alergologii. Měla jsem stejný problém, akorát jsem to řešila velmi brzo, už po dvou měsících.

petrusew
10. říj 2014

@sisstin jj chce to pevnou vůli a pár dní vydržet, přešlo mě to velice rychle, po pár dnech jsem měla pokoj.

sisstin
10. říj 2014

@titanie no já si do Chorvatska brala tři balení pro jistotu že 😅
@misana zní to dobře, to musím fakt zkusit, štve mě to neskutečně 🙄

sisstin
10. říj 2014

@zuzana_ka já právě na alergo byla a vše vyšlo negativně, tu rýmu nemám alergickýho původu. Já jsem takovej "chcípáček" odjakživa, ale zajímavý je, že třeba angínu jsem měla předloni snad po 20 letech, chřipku mívám max. jednou ročně, prostě tyhle větší nemoce se mi vyhýbaj, ale klasický nachlazení já prostě chytnu raz dva a kor s těma dětma. Když jsem do práce nechodila a byla na mateřský, tak jestli jsem rýmu měla 2x ročně, tak to bylo hodně. Jím všechno možný na imunitu a prostě nic 😠

tania
10. říj 2014

@titanie @sisstin Také jsem s tím měla problém, chytala jsem jednu rýmu za druhou když syn nastoupil do školky a po roce a pul jsem byla naprosto závislá na kapkách do nosu, kdo nezažil nepochopí...Nedá se to, jen tak přestat kapat, je to šílený i na psychiku a vlastně to není ani dobře nekapat a nechávat v dutinách ten tlak. Takže holky, pokud dodržíte přesný postup který Vám teď napíšu, věřím, že z toho bude venku jako já 🙂. Okamžitě začít kapat Beclomet Nasal Aqua 50, jsou to sice kortikoidy, ale v malém množství a volně prodejné, nejdříve dvakrát denně, po týdnu stačí jen jednou denně a doktorka říkala, že nejlépe vypotřebovat alespoň tři balení po sobě. Nejsou to kapky na uvolnění nosu, neuleví sliznici, ale léčí hluboko zanešené dutiny. Při nové akutní rýmě (jakmile začnete kýchat a jde na vás nová rýma opět zvýšit dávkování nebo pokud máte už po těch třech baleních začít znovu kapat - po celou dobu trvání rýmy a pár dní i po).
Pokud už nemáte akutní rýmu, nic se nedá vysmrkat, pouze vám opuchá sliznice v nose a nemůžete dýchat (mně se to většinou zhoršovalo, když jsem se nehýbala nebo mi byla zima, pokud jsem byla v nějaké fyzické činnosti dalo se to vydržet) tak vyměnit Nasivin, Olynth (prostě to co používáte) za Vibrocil (tyto kapky jsou vyrobené na jiné bázi) a zbaví vás po pár dnech závislosti, ale to pouze v případě, že máte sliznice vyléčení Beclometem. Snad jsem to popsala srozumitelně, kdyžtak se ptejte. Hlavní je nesnažit se to opuchnutí sliznice vydržet, je důležité mít neustále průchodný nos, takže i to používání Nasivinu a Olynthu je ze záčátku nutné.

v_anilka
10. říj 2014

Ty jo holky, já koukám, vždycky když čtu na kapkách do nosu, že se mají používat max týden, že se může vypěstovat závislost, tak si říkám, že to je blbost a ono to je teda pravda... Jak se ta závislost projevuje? Že nemůžete dýchat a máte pořád ucpaný nos? Promiňte, že se možná blbě ptám..

tania
10. říj 2014

@v_anilka já si myslím, že to není jen v těch kapkách, že se k tomu musí přidat i zanešené dutiny. U mě to bylo tak, že už jsem moc nesmrkala, ale nos jsem měla ucpanej, prostě jsem nemohla dýchat a hlavně v noci to bylo šílený. Kapky to vždy na pár hodiny vyřešily ale potom se to zase vrátilo. Nikdy jsem na rýmu netrpěla, nebývala jsem nemocná, ale s tím prvním rokem školky, kdy jsem měla pravidelně každý měsíc jednu novou rýmu se to celé nakonec nějak zvrtlo a nebylo možné se toho jen tak zbavit. Myslím si, že se vždycky ta jedna rýma nestačila pořádně vyléčit a hned přišla nová a přidala se k té první a o to byla silnější, no prostě děs běs...

78marcela
10. říj 2014

Ahoj. Já to měla taky. Bez nosních kapek jsem nemohla jít ani na chvíli ven na procházku. Závislost vzniká tím, že ty nosní kapky vysusuji nosní sliznici. Čím víc kapete, tím víc je sussi, a tím více jo potřeba ji navlhcit, takže vás to nutí zase nakapat, a je to čím dal horší. Já skončila s tím potom na orl a chodila jsem na laser který mi tu rozleptanou sliznici zaceloval. A přitom jsem dostala sprej aldecin, ten jsem si musela místo kapek stříkat. A pomohlo mi to. Ještě když jsem měla pocit že si musím striknout do nosu tak tak mi doktorka doporučila vincentku. Ale pomohlo to, deset let mám pokoj a když mám teď rýmu tak si dávám sakra pozor abych ten týden dodržela.

console
13. říj 2014

Taky jsem to měla. Jak na kapkách, tak na jelením loji. Kapek se mi naštěstí podařilo zbavit. Lůj mě zas až tak netrápí.

michalkriklava
21. led 2015

Ahoj, závislosti se zbavíte tak že si koupite kapky a budete si je postupně dořeďovat vodou a tím snižujete dávku. Měl jsem plné kapky a prázdný sprej do kterého jsem si míchal vlastní směs a postupně jsem snížil dávku na minimum a závyslosti se zbavil. Jde to zvládnout během 14dní... 🙂

naomi6
25. led 2015

Ahoj, také přispěju. MOje mamka si kape kapky celý život, je to děsné. Myslím si, že i proto hodně solí a koření, protože už necítí chuť jídla, tak pořád přidává a přidává. Já s tím mám sama také problémy. Když dostanu rýmu, musím si kapat, protože nesnáším pocit ucpaného nosu, ale i když už rýma přejde, nos se mi stále ucpává, takže pak musím třeba kapat ještě další měsíc, než to přejde. Nejhorší je to v zimním období. Také jsem už uvažovala o tom, že si s tím zajdu k lékaří, protože mi to nepřijde normální. No, držím všem palce 😉

naomi6
25. led 2015

@tania A ten Beclomet je na předpis?

tania
25. led 2015

@naomi6 Určitě obě vyzkoušejete můj postup, já i mamka jsme se takto zbavily rýmy a otoku nosní sliznice, Beclomet nasal Aqua je bez predpisu, pak jsou jeste silnejsi kortikoidove kapky do nosu na predpis.

naomi6
27. led 2015

@tania díky, já to zkusím, u mamky nevím, je fakt hooodně závislá, ale řeknu jí to.

tania
27. led 2015

@naomi6 já myslím že by to určitě pomohlo i mamince, jen bych v prvních dvou týdnech zvýšila dávkování na třikrát denně dva vstřiky do každé dírky a pak postupně ubírat, třeba další dva týdny už jen dva vstřiky ráno a večer a po dalších dvou týdnech už jen jeden vstřik večer. Ale nečekejte zázraky ihned, Beclomet nejsou kapky, které by okamžitě vyčistily nos. Ze začátku je určitě nutné používat nejméně týden klasické kapky do nosu a udržovat nos průchodný a pak je také důležité po týdnu klasických kapek přejít na kapky Vibrocil, jsou na jiné bázi a pomůžou ze závislosti a přitom uvolní nos. Ten Beclomet postupně vyčistí zanesené dutiny, je důležité ho stříkat co nejhlouběji do dutin a hlavně do vykapaného a uvolněného nosu. Postupně uvolňuje rýmu, která byla ukrytá hodně hluboko takže začnete i více smrkat.

agatka13
18. únor 2015

Ahoj,závislosti se dá zbavit.Já trpím vazomotorickou rýmou,a vždy na to pomahal Olynth nebo muconasal,nicmeně jsem nechtěla pořád používat spreje.Trvalo to asi rok,a bez spreje to nešlo.I Když jsem používala detské dávky,hlavně u Olynthu,nešlo se toho zbavit.Takže jsem řekla dost,a začala postupně ředit sprej společne s vincentkou či mořskou vodou,vždy 5:2(čili půl vincentky a dvě stříknutí účinne latky do lahvičky.Do toho jsem navštívila ORL,a lékař mi napsal Avamis a Aerius,je to pár dní co to používám, pouze ráno a večer sprej Avamis, a Aerius 1x tbl.na noc, a dýcham skvěle,bez pomocí jiných sprejů.Na těchto lécích budu asi tak měsíc a pak,pokud bude vše ok,jako že myslím,že určite bude už se nebudu k temto sprejum vracet.Jednak sama pracuji ve farma průmyslu,a vim co to obnáší,a těch penez co to spolika,a hlavně vás to strašne omezuje.Důležity je si říct,že s tím chcete neco dělat a nestydět se za to ,že se Vám to přihodilo.Přeji všem at se toho zbavíte,a najdete v sobě sílu,a učitě to zvládnete 🙂

zmuzle
18. únor 2015

@titanie kamarádka si nemůže vynachvalit taky tu konvicku,na výplach nosu. Taky to chci vyzkoušet. Jako nejsem az tak zavisla, ale mam alergickou rýmu skoro furt. Napuchlý nos a to bez kapek nejde!

lilijka
23. únor 2015

Tak já byla závislá na Olinthu a pak na Sanorinu 7 let! Hrůza! 5 let jsem to kozultovala se všemi doktory, nikdo mi však nedokázal pomoct. Jediné řešení byla operace a to jsem řekla ne. Pak jsem se zkusila vyléčit pomoci Reiki a po týdnu jsem přestala používat kapky! A hlavně to šlo snadno a bez mučeni! Teď se mi podařilo vyléčit i jednu holčinu, která byla závislá 20 let! Neuvěritelne... Je to nepopsatelny pocit štěstí! 😀

incre
5. dub 2015

Ahoj, já to stejné, jako ty, 13 let si kapu do nosu, kamkoliv jdu, musím mít sebou, pokud jedeme na dovolenou, musím se předzásobit, a nedej Bože, když se za ty roky stalo, že mi došly,,,to sem objížděl známé, či hledal pohotovostní lékarny. Sem alergik, takže jsem nejprve zkusil cestu alergologie, vždy mi napsali nějaké kapky, ale to se nedalo vydržet, vůbec nos neuvolnily. Problém je, že sem často nemocný - záněty nosohltanu, či angína a sem si jistý, že je to od toho. Před třemi dny jsem byl na ORL, napsali mi nějaké rej nejsilnější kapky, které mi může dát, sou míchané - takové ty mléčné, + tablety na uvolnění Clarinase repetabs...musím říct, že zdaleka nezabírají, jako olynth, tzn. budím se každou 1,5 hodinu až dvě a musím si kapnout, nicméně pak už jen operace.....takže i když je to těžké, budu se snažit to vydržet a když tedka někoho vidím si kapat, tak mu to zahazuji a varuji ho, snad nechceš dopadnout jako já. Zajdi si na ORL a hodně štěstí....nám všem, moderním feťákům ☹

misana
7. dub 2015

Já už jsem tu psala...Taky jsem byla xxx let závislá na Olythu....pomohlo mi přejít na dětský olynth (cca 2dny jsem kapala často,pak se to upravilo) a po nějaké době jsem začala ředit dětský olynth moř.vodou.Ředila jsem víc a víc až mi stačila jen moř.voda. Tak během 4 měsíců jsem se zbavila xxxxxleté závislosti.....

sisstin
7. dub 2015

Ja uz konecne po roce a ctvrt zavisla nejsem 🙂 dle rady jsem kapala jen do jedny dirky, uz za dva!!! dny jsem mohla normalne dychat, pak uz jsem nekapala vubec a za dalsi dva dny se mi uvolnila i druha. Jinak cca tyden po "odzavisleni" jsem dostala prisernou rymu, smrkala 14 dni ( vydrzela jsem bez kapek), a odnesla jsem zo zanetem dutin. Nevim, zda to byla nahoda nebo nasledek, kazdopadne uz nestrikam 😉

aklin
7. dub 2015

Taky si nedokážu představit, že bych v těhotenství nepoužívala kapky. Pořád se mi nos ucpává a jediná volba byl sprej Olynth, jenže častým používáním jsem poškodila nosní sliznici. Tak jsem ho zahodila, a koupila jsem si Quixx, naštěstí lze používat každý den bez následků. Bohužel mi stejně nepomáhá ulevit od ucpaného nosu hlavně před spaním.

kaspajka
12. čer 2015

Byla jsem závislá půl roku a spomocí alergoložky která mi předepsala 3denní ATB jsem se toho zbavila. to byl parádní čas. Jenže teď mi začala sezonní alergická rýma a spadla jsem do toho znovu :( bez Musconasalu se neobejdu, neusnu, nosím si ho i do práce..ten jediný mi nedráždí nos protože obsahuje mentol. kolikrát se po olynthu ještě ví rozkýchám :/
mořská voda mi taky nezabírá protože neobsahuje tu látku která pomáhá...

console
15. zář 2015

@kaspajka prosímtě, co to bylo za atb? Díky

helenka88
15. zář 2015

@sonka.77 já musím mít jelenní lůj taky pořád u sebe, jinak mám velmi suché a bolestivé rty, ale nemyslím si, že je to závislot a navíc jelenní lůj ničemu neškodí, naopak....Nosní kapky vysušují sliznici a mají se užívat max 2 týdny!

granta
15. zář 2015

Mně pomohly až léky proti alergii, které jsem postupně vysadila a dnes jsem OK. Než přišli na to, že je to alergie, samé záněty dutin.... 😒

granta
15. zář 2015

Dnes v případě potřeby střídám nosní kapky s mořskou vodou. Taky dobrý. 😉

trachea
15. zář 2015

@titanie Ahoj, já na nich byla závislá skoro 10 let. Bylo to šílený, nemohla jsem bez nich vůbec dýchat, jakmile jsem je s sebou někde neměla tak okamžitě panika a byla absolutní priorita je okamžitě sehnat. Třeba jsem celou noc nemohla spát a čekala ráno před lékárnou jak otevřou, nebo jsem si je omylem vyhodila tak jsem pro ně vlezla do kontejneru, protože už byl večer a všechny lékárny zavřený :D Strašný! Prostě jsem si to dala jednou jako předsevzetí a přestala. Bylo to příšerný peklo a trvalo to dobrých pár měsíců ale už jsem z toho venku. Jen si dávám pozor a už je nikdo neužívám, ani při největší rýmě, bojím se aby se mi to zase nevrátilo. Držim pěsti ať to zvládneš, v lékárně jsou spreje do nosu bez té návykové látky, které trošku taky zabírají a můžeš se tím prolívat jak budeš potřebovat, ale chce to hlavně vydržet, trvá to ;)

sukuba1
15. zář 2015

Ahoj, já jsem byla závislá na kapičkách 15 let. Nejdřív sanorin a později Olynth. Měla jsem to stejně jako u příspěvku od trachea, musela jsem je mít všude po bytě, x náhradních v kabelce a taky to docela šlo do peněz, jedny jsem měla tak na týden a to stojí přes 100,-Kč. Ani alergologie mi nepomohla, různé diskuze jsem četla a nic. Ale pak jsem si řekla, že to prostě vydržím a nebudu si kapat. Prostě ze dne jsem to ukončila, pár týdnů jsem spala v sedě, protože noci byly nejhorší, ale překonala jsem to a dodnes jsem "čistá" 😀 Jen když mám rýmu, tak si kapu, ale po týdnu fakt končím, ne nadarmo to furt říkají i v lékárně 😀 U mě to dokonce došlo až tak daleko, že mi bylo blbý furt chodit pro ty kapičky do jedný lékárny, protože tam už mě znali, takže jsem občas střídala i jiné lékárny 😀 Prostě chce to ukončit hned a vydržet...je to 100% jediná možnost.