Jsem závislá na nosních kapkách, máte stejný problém?

titanie
12. srp 2013

Ahoj holky,najde se někdo,kdo má stejný problém jako já?To je závislost na nosních kapkách-už 13 let?Poradil by mi někdo,jak z toho ven?Bez NAssivinu si bohužel svůj život neumím představit....☹

sonka.77
12. srp 2013

@titanie Pomalu, ale jistě odbourávat. Používat méně a méně, až úplně přestat. Měla jsem "závislost" na jelením loji. 🙂 od puberty, loni jsem se rozhodla s tím skoncovat a po cca půl roce už ho nepotřebuju (až na výjimky). Ale je fakt, že občas to bylo utrpení. Chce to vydržet. 🙂

sisstin
12. srp 2013

@titanie začít kapat jen do jedné dírky, abys neměla pocit totálně ucpaného nosu, budeš moct dýchat jednou. Po určité době by měla ta sliznice odpuchnout, a dýchat by ti mělo jít dobře. Potom vysadíš i kapání do druhého nosu, zas určitou dobu budeš muset dýchat jen jednou dírkou, pak by se to mělo spravit. Ovšem pokud nemáš sliznici už tak zbytnělou, že nepomůže nic než operace, je to fakt svinstvo 😉 Já si při rýmě taky nedokážu bez kapek představit, ale jakmile mi rýma skončí, tak už je nepoužívám.

zuzanaii
12. srp 2013

@titanie ja mela to same, byt jsem neopoustela bez kapesniku a kapek do nosu. Nedej boze, kdyz jsem je vecer nemela a nemohla si kapnout pred spanim, to jsem potom vubec nemohla spat ani dychat.

Nakonec jsem pochopila, ze neustalym kapanim se to bude jenom zhorsovat, tak jsem si proste rekla dost (bylo to skoro stejne tezke jako prestat kourit 😀). Proste jsem ty kapky zahodila a zacala trpet. Prvni 2 tydny byly nejhorsi, pak se to zacalo zlepsovat a tak po cca mesici se mi noc procistil a ja mohla normalne spat. Proste vydrzet!

Drzim palce

kajalka
12. srp 2013

@titanie 13 let?! No to je síla! Já takhle používala Olynth asi půl roku a pěkně mě to štvalo. Ze dne na den jsem ho zahodila a za pár dní sliznice splaskly. Od tý doby používám při nejhorší rýmě jen kapky pro nejmenší děti a po týdnu vyhazuju bez milosti. Když na mě leze rýma, tak nejlepší je nosní sprcha. S ní se mi kolikrát ani nerozjede.

titanie
autor
12. srp 2013

Děkuju holky,no já už jsem jednou taky přestala,bylo to 14 dní pekla,téměř jsem nespala,pak jsem to vydržela asi měsíc..PAk jsem někde prochladla,dostala rýmu a bylo to zpátky....To bylo před čtyřmi lety,teď se pořád nějak nemůžu odhodlat.
@zuzanaii Jojo,to znám,já se v noci budím,kapu si tak 3krát za noc..Je to děs....

adeala
12. srp 2013

@titanie Ja som mala to isté s Nassivinom a teraz s Olynthom - dokopy už to je nejakých 6 rokov, nedávno som sa rozhodla s tým niečo skúsiť spraviť a zdá sa, že zaberá. Kúpila som si Sinupret a Stérimar na odporúčania lekárnika. Sinupret som brala podľa návodu a ten Stérimar v čase, keď by som si normálne dala Olynth - tzn. keď už som nemohla normálne dýchať. Najskôr to moc nezaberalo a v noci som stále občas použila aj Olynth, aby som mohla spať, ale teraz už Olynth nepoužívam vôbec a Stérimar asi 1x za deň a verím, že ani ten už nebudem potrebovať.

nevee
12. srp 2013

Ahoj, být tebou dám od toho rychle ruce pryč, v lednu jsem byla na operaci nosních polypů a byly tam dvě holky, co musely na operaci se zničenou nosní přepážkou z nadužívání nosních kapek (právě Nasivine a Olynth). Dřív jsem taky byla závislá na Nasivine, ale ničí to čich a prostě už jsem se jich pak ani nedotkla, když jsem to zjistila. Pokud máš problémy s nosem, že nemůžeš dýchat, už máš přecitlivělou tu sliznici uvnitř a napuchá ti, i když nemáš rýmu, proto pak nemůžeš dýchat (nebo máte možná někdo polypy jako já, ty úplně ucpou nos a je to peklo, ale zákrok vůbec nebolí a je to po něm paráda). Jediný, jak z toho ven, je návštěva dobrýho ORL (doporučuju třeba dr. Filipovskýho ve Vojenský nemocnici), kterej ti předepíše sprej Nasonex. Je to kortikoid, kterej uvolňuje nos, ale neničí ho. To jediný mi pomohlo to nějak přežít.

omites
12. srp 2013

zatnout zuby a nekápnout si. Stříkala jsem si půl roku a po týdnu to nakonec povolilo. Teď si pře rýmě hodně rozmyslím, kdy si ty kapky už kapnu. Hned jak rýma trochu ustoupí, dávám od toho ruce pryč...

javanessa
13. srp 2013

ahoj 🙂 já měla stejný problém ale jen rok. šla jsem na ORL a předepsali mi prášky na 5 dní jednu tabletku. Už po 2 tabletce jsem nepotřebovala nasivin a nos byl volný. od té doby mám pokoj. nevzpomenu si na název ale určitě by ti poradili.

alisek
13. srp 2013

@titanie kamarád měl, zkusil placebo efekt, vzal si sprej do nosu..vylil obsah a dal tam obyč.vodu atu stříkal..postupně sliznicese uvolnila apak používal čím dál míň..ale bylo to na dlouho

amabilis
13. srp 2013

Navrhuju nahradit mořskou vodou nebo vincentkou (dá se koupit přímo jako sprej do nosu) a čekat, až se nosní sliznice dostane zas do rovnováhy. My se ve škole učili, že účel všech těch sprejů do nosu (s účinnou látkou, nemluvím o slaných vodách) je odkrvit sliznici. Když se odkrví, tak splaskne a líp se dýchá. Proto by se to mělo používat maximálně týden ve chvíli, kdy to prostě jinak nejde. Z toho vyplývá i to, že jakmile sprej (kapky), přestanete používat, tak sliznice v nose zas opuchne, protože se zas prokrvuje. Je to takový nekonečný cyklus. Takže fakt vydržet a pořídit si nějaký neškodný slaný sprej, vyrábí toho fůru a tím si nos prostříkávat (i častým smrkáním se nos překrvuje a pak máme pocit, že ho máme ucpaný a přitom máme jen nateklou sliznici a nemáme co smrkat). Nevím, jak to lépe vysvětlit, tak se omlouvám za poněkud zmatený román 😅

daniela1983
14. srp 2013

pozanam, kvapkala som celu strednu a vysoku skolu. na vyske som s tym skoncila. ale tiez to bolo dohromady aspon 10 rokov.

malvina_anna
31. srp 2013

@titanie Také jsem byla závislá na nosních kapkách.. Praštila jsem s tím ze dne na den. Nebylo to lehké. Prvních 14 dní bylo nejtěžších. Co hodně pomohlo? Mořská voda ve spreji. Doporučuji!! Dnes nepoužívám nic. Ani když mám rýmu. Raději. Fakt zkus tu mořskou vodu. Hodně pomohla. 🙂

misana
10. říj 2014

@titanie nevím,jestli jsi pořád ještě závislá,ale já jsem taky byla a to mooooc dlouho (x let). Bez olynthu ani krok. Pomohlo mi přejít na dětský olynth a po nějakém čase ředit mořskou vodou. A teď už jsem jen na mořské vodě 😉 Začala jsem v srpnu 🙂

sisstin
10. říj 2014

Ja uz jsem rok zavisla 😠

misana
10. říj 2014

@sisstin je to mazec...já 6let 😕 a teprve teď se mi začíná dařit...

zuzana_ka
10. říj 2014

@sisstin
@misana
já rok brala nasivin, už mě to štvalo, každý týden nové kapky☹ a ty prachy co to stálo. Zašla jsem na orl, kde mi dali kapky na alergickou rýmu, ale ty mi nepomohly. Potom jsem zašla na alergologii, kde mi předepsala jiné léky na rýmu a to mě vyléčilo🙂
Potom jsem zjistila, že jsem to měla z činčil. Činčily už 2 roky nechovám a rýma je fuč🙂

holubice.petra
10. říj 2014

Manzel byl taky 10let jedinne co pomohlo kapky zahodit a tech par tydnu "abstaku" vydrzet...preji mnoho uspechu nebude to lehke je to stejne jako jine drogy...

marcelinad
10. říj 2014

Ahojky, taky jsem byla závislá ale na Olynthu, ale teda jen v období jara a léta, někdy v zimě, ale to se dalo, mám silnou alergii a s ucpaným nosem prostě neusnu. Vždycky po tom kapkovém období cca půl roku v kuse, jsem se pak snažila to omezovat a nos oblbnout třeba mořskou vodou před spaním a dát hodně pod hlavu, stačilo vydržet tak 3 dny a už jsem kapky zase na nějakou dobu nepotřebovala. Ale byl to kolotoč, pořád dokola, ale já to nechala zajít tak daleko díky tomu že jsem přestala chodit na alergologii a moc se mi to zhoršilo, před rokem jsem po 10 letech znovu šla na alergologii ale hned jsem otěhotněla, takže s léčbou začneme až po kojení, ale musím říct že hormony udělaly své a já celé těhu jsem bez kapek do nosu, ťuk ťuk ťuk. Dýchá se mi fakt super a když mám rýmu stačí Sterimar s mědí a je po ucpaném nosu 🙂
Takže moc vím jak se cítíš, chce to pár dní vydržet, hodně pod hlavu, kápnout moře nebo do zásuvky dát na noc Olynth (to jsem nezkoušela, ale kamarádka používá a prý to pomáhá) chce to ten nos prostě oblbnout.
Držím palce.....

camelinka
10. říj 2014

Ahoj holky, není to přímo má zkušenost, ale známý mi nedávno popisoval, jak se zbavil závislosti na kapkách díky slané vodě v tomhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/rhino-horn-konvicka... , prý komu to poradil, tak to pomohlo 😉

hojda
10. říj 2014

Zkusila bych zvlhčit vzduch v místnosti a vyměnit za nějaké přírodní kapky (Nobilis, rýmastop), od Justu eucasol nastříkat na polštář.

pulecp
10. říj 2014

@titanie Zkus si podle manuálku FasterEFTu (článek na mém fotoblogu) zapracovat na té závislosti. Pokud si nebudeš jistá jak, můžeš se přidat do skupiny Emoční terapie, kam Tě tímto zvu a ptát se, nasměruji Tě.

sisstin
10. říj 2014

@zuzana_ka mne to zaclo vloni- delala jsem v skolce a neustale jsem mela rymu a pak samozrejme uz jsem je potrebovala, i kdyz jsem rymu nemela. Mam baleni na tyden, to i pekne leze do penez 😔

zuzana_ka
10. říj 2014

@sisstin a pořád si "závislá"???

sisstin
10. říj 2014

@zuzana_ka jo, pořád, ale rýmu mám beztak tak minimálně 6x do roka, já prostě ten dětskej kolektiv hodně blbě snášim, ted jsem pro změnu v první třídě a je to to samý...i když jsem s dětma nedělala, tak jsem rýmu tak 4x ročně měla...já prostě na tohle od malička hodně trpím.... akorát dřív mě prostě přešla rýma , a přestala jsem ty kapky používat ...nos se mi uvolnil, ted už ani omylem... 😔

sisstin
10. říj 2014

jinak mořská voda apod. je mi k ničemu, v tom prostě není ta látka, která ovlivnuje ty sliznice...takže rady s mořskou vodou atd. mi absolutně nepomáhaj..jedině se toho zbavit tak, jak jsem tu někomu psala, stříkat jen do jedný dírky, počkat, až ta jedna odpuchne a pak už nestříkat vůbec...ale díky zachování zdravého rozumu to prostě nedám....já mám tak ucpanej nos bez kapek, že nemůžu ani mluvit...

sisstin
10. říj 2014

@zuzana_ka vloni v listopadu zánět horních cest dýchacích, dostala jsem ATB....to mi pomohlo i od rýmy, kapky jsem nepotřebovala...jenže do týdne jsem měla rýmu znova a od tý doby v tom "jedu" 😖 nepomohlo ani moře...jinak můj ex v tom jel 10 let, ted mi říkal, že se toho zbavil, ale prý jedny z nejhorších dní jeho života...

sisstin
10. říj 2014

jinak přítel ze mě roste, páč kamkoliv jdeme, tak neustálý hlídání, jestli mám dost kapek do nosu...a docela se děsí toho, že někdy ve tři ráno zjistim, že mi došly a poženu ho autem někam do nejbližšího velkýho města do nonstop lékárny 😅 😅

misana
10. říj 2014

@sisstin čistá mořská voda mi taky samotná nikdy nepomohla....opravdu jsem přešla na dětský olynth (ten pro děti od 2 do 7 let),ten jsem sice ze začátku stříkala častěji,ale během 3 dnů se to upravilo a pak jsem naředila půl olynthu s mořskou vodou...a pak postupně jsem ředila víc a víc. Teď mám asi 1/4 olynthu a zbytek mořské vody.A ještě to ředím do lahvičky od té moř.vody a ta je jednou větší než olynth...Tak ho tam mám opravdu minimum. Ještě nejsem úplně na čisté vodě,ale už to vyzkouším 😉 A závislost opravdu x let. Zkus to 😉

titanie
autor
10. říj 2014

@sisstin Znám to velmi dobře.Když někam jedeme,první o co se starám je,jestli mám kapky🙂)))Dokonce když mi na dovči v Turecku došly,lítali jsme tam po lékárnách a hledali něco na stejné bázi...No masakr....Vždycky ze srandy říkám,že až umřu,nechám se pohřbít i s Nassivinem..Kdybych se náhodou probudila,abych mohla dýchat🙂)))