Kam s problematickou pletí?

majdiiska
27. črc 2014

Ahoj,
od porodu mam problém s pleti. Především obličej a záda. Vzdy jsem mela sem tam nějaký ten 'bedar',občas se objevil i nějaký opravdu nehezký..ale od porodu mam plnou bradu jakých si velkých pupínků,které nejsou vymacknou.na dotek jsou tvrde,jakoby plne tekutiny a obas bolestivé... A na zádech se mi hrozne zhorsílo akné.od puberty jsem záda nikdy neměla úplně cista,ale to co tam mam teď je neskutečné a projde mi to i nechutné..stydim se chodit i v tílku,aby si toho někdo nevšiml..
hormony už se mi po porodu tak nějak uklidnily.uz mesic(bohuzel) nekojim a dostala jsem i první MS.
nevíte jestli by mi s tím nekde nemohly poradit? Jak se toho zbavit nebo aspon minimalizovat velikost?
mam ošklivě bricho(znáte to..strie,jizva po císaři..pomaly návrat zpět k pevnému břichu..) a jeste obličej..nerada bych se příteli zhnusila cela :D
diky za rady

sarkad2856
27. črc 2014

Já teda měla něco podobného a pomohla mi mast na předpis,byla jsem s tím na kožní, jen už bohužel nevím ten název je to asi 4 roky.Dlouho jsem i na obličej používala aknecolor a po víc jak roku se to zklidnovalo.Tak bych asi šla na kožní popř tě pošle jinak.Jinak jsem používala i antikoncepci na problematickou plet...
Nevím zda jsem trochu poradila

dotinka
27. črc 2014

Bezne se chodi ke kosmeticce ale jako kosmeticka vidim podle popisu ze bude lepsi zajit na kozni...sama jsem ted trpela na akne na obliceji a zadech a tam kosmetika byla mala....jako tehotna na zacatku tehu jsem mohla bez predpisu krem skinoren ...me osobne pomohl...doporucuju ho na oblicej davat jen na postizena mista protoze me docela palil kdyz jsem ho rozetrela jako krem...zada jsem mazala normalne a bylo to v poradku...clovek musi sam zkusit co mu sedne....dale je jeste moznost antikoncepce primo na problematickou plet...behem dospivani jsem ji brala a je to opravdu ucine ale ted uz bych do antikoncepce asi nesla...

lv
27. črc 2014

na kožní

vlajka1
27. črc 2014

Ja mela hodne spatnou plet po vysazeni HA. Nejdriv jsem sla ke kosmeticce, ta mi rekla, ze to zkusi vylecit a pokud to nepujde, odesle me na kozni. Zvladla to 🙂 chodila jsem na osetreni 1x za 3 tydny - uz za 2 osetreni bylo videt zlepseni. Pak jsem brala Acnevac (doplnek stravy na lecbu akne). Ted se mi sice obcas neco udela, ale minimalne. Jeste je dobre pouzivat vhodnou kosmetiku 2x denne a na oblicej pouzivat zvlast rucnik nez na zbytek tela. A casto menit povlak na polstari.

zouzelka
27. črc 2014

já mám též od puberty, po vyzkoušení všeho možného od dermatoložky mi zabral jedině DuacGel, doporučuju! Ale spíše jen na obličej, silně odbarvuje tkaniny.