Kaz na zubu?

3. únor 2022

Zdravím dámy
Mám takový menší problém a potřebovala bych poradit. Dnes ráno jsem byla u zubaře. Říkal že je vše v pořádku jenom mi vyčistil zubní kámen. Večer jsem si po vyčištění všimla na zubu takové divné skvrny. Upřímně, nevím co si mám o tom myslet. Nechci mého zubaře nějak podceňovat ale přijde mi to zvláštní. Nevím jetsli to může být od jídla ale to asi ne. To by se vyčistilo
Nechci tam jak blbá chodit znova, abych mu řeka že mám něco na zubu.
Nevíte co bych měla teď dělat docela jsem ve stresu z toho. Pamatuji si jak jsem byla na prohlídce a pan zubař mi říká že příště budeme vrtat. Trochu jsem nepochopila proč mi nevyvrthal hned když tam něco viděl v počátečním stadiu. Občas mi přijde že zubaři nechávaji věci aby se zhoršili. Protože z toho mají pak víc peněz. Když je té plomby víc nebo tak. Já opravdu nevim
Máte někdo nějaký zkušenosti?
Omluvám se ale přiloží zde fotku. Jinak si myslím že by úplně nějaká ráda nebyla

jjasmina
4. únor 2022

Pokud neboli, neřešila bych

hezz17
4. únor 2022

Jestli je to kaz nevim… ale me teda na pripadne vrtani dava termin a nevrta na prevenci.

veru181
4. únor 2022

Také mi zuby vrtali v jiném termínu. Dostala jsi tedy termín, nebo se o tomto vůbec nezmínil?

martulka88
4. únor 2022

Na prevenci z 99% nevrtají. A nemyslím si, že by to dělali pro větší výdělek, ale člověka objednají na prevenci a mají na to určitý čas. Moje zubařka vyvrtá na prevenci jen ve chvíli, kdy ví, že udělala rychlou kontrolu a zbývá dostatek času, aby nečekali další pacienti. A pokud to nebolí, tak bych to fakt neřešila. Však řekl, že se příště bude vrtat, takže termín určitě máš.

autor
4. únor 2022

@veru181 mě tedy vrtá normálně na preventivní prohlídce
Žádný termín jsem nedostala a vůbec se nezmínil že by tam něco bylo

autor
4. únor 2022

@martulka88 ja se omluvám asi jste to špatně pochopila to se stalo loni to s tím vrátím
On mi třeba na preventivní prohlídce vždy vrtá
Kdyz tam něco vidi tak řekne že to necháme na přísti preventivní prohlídku

autor
4. únor 2022

@hezz17 mě termín nedává mě vrtá hned na preventivní prohlídce a to i ostatním členům z rodiny

autor
4. únor 2022

@martulka88 třeba tátovi i na prevenci trhali
Máme stejného zubaře

zrzeckas
4. únor 2022

Treba to tam myslel... Priste budeme vrtat.... Ze dalsi prohlidku budeme vrtat, jen to podal jinak nez si zvykla, a asi to neni tak dulezite.... Kdyz je to mini kaz, tak to pry nespecha a pocka to i dele....

autor
4. únor 2022

@zrzeckas ja se omluvám asi jsem to špatně vysvětlit to se stalo dřív když řekl že mi bude vrtat
To bylo minulý rok
Tenhle rok mi nic neřekl jenom mi vyčistil ten kámen

autor
4. únor 2022

Jsem to měla napsat že se to stalo dřív

zrzeckas
4. únor 2022

Aha 🤔...... Tak treba to nic neni nebo to neni nijak vazne aby se muselo vrtat a jen by ti rozvrtal zub knuli povrchovemu kazu nebo tak..... pokud si s nim nemela zadne problemy do ted, tak si nemyslim, ze by ted delal nejake problemy nebo snad naschvaly...

autor
4. únor 2022

@zrzeckas dobře dekuju ja se právě bojím že ten zubař to mohl jenom nějak přehlednout
Do teď jsem žádné potíže neměla
Já právě teď vůbec nevím co mám dělat. Nechci k němu chodit druhý den s tím ze mam něco na zubu a on je asi blbý že si toho nevšiml 😂
zároveň nechci aby se mi kaz rozšířil tak nevím vůbec teď
Mám to nechat být?

zrzeckas
4. únor 2022

Ja bych to nechala byt.... Ocividne nemas spatneho zubare, tak bych mu verila, ze kontrolu provedl dukladne, dobre 🙂

autor
4. únor 2022

@zrzeckas asi jo asi to nechám zatím být

hezz17
4. únor 2022

Predchozi zibarka taky vrtala behem prevence a taky podle toho ta prace vypadala…

martulka88
4. únor 2022

Tak na příští prevenci řekni, že ti řekl, že máš kaz a bude vrtat... Moje zubařka, když najde kaz tak jsou 3 varianty - jen puntík nevrtá a čeká, kdy se zvětší (někdy i několik let, jelikož je to fakt malé a bylo by s tím více práce), nebo vyvrtá hned, když je čas a nebo objedná dle velikosti - mezi 1-3měsíci.

veru181
4. únor 2022

Aha, také jsem si spojila dvě příhody dohromady 🙂 Možná bych zkusila zavolat buď za delší dobu, třeba měsíc, že sis toho všimla, nebo teď stylem “určitě jste to viděl, mě by jen zajímalo, co to vlastně je a jestli to nějak sledovat”. 🙂 Taky by mi to nedalo.

cilkat
4. únor 2022

Ty jinak barevný plochy uprostřed jsou prosvítající dentin? Mě totiž z fotky přijde, že sklovina je v pořádku a že je to prostě zbarvení "té výplně". ... Pokud to je dentin (tj živý zub), nechala bych udělat rentgen, jestli není něco špatně "zevnitř"... Ale jako klasický kaz to nevypadá.