Kdy přijde první normální menzes po vysazení HA?

zlatiko
2. dub 2015

Prosím, poradíte mi? 19.5. mám jít na operaci (sterilizaci) a musím vysadit antikonepci. Chci se zeptat, kdy asi tak přijde první normální menzes po vysazení HA. Jako před tím nebo až po 28 dnech? Bojím se, aby se nezpozdila a nepřišla do termínu operace. Děkuji

ivet1987
2. dub 2015

@zlatiko Tak když vysadíš antikoncepci, tak ji hned dostaneš, jako když máš 7denní pauzu a potom... to se neví, jak bude tělo reagovat. Já poprvé dostala za 28 dní, ale můžeš mít problém s cyklem atd. Asi bych ji vysadila 2 týdny před tou operací.

kaalla
3. dub 2015

@zlatiko tady je těžké radit. První MS by si měla dostat hned, jak říká ivet1987, ale potom těžko říct. Mě se po vysazení antikoncepce tak rozházel cyklus, že jsem to dostávala 2x do měsíce. Pomohly až nějaké prášky na srovnání... Řekla bych, že to je u každého individuální.

zlatiko
autor
3. dub 2015

Vim, ze po práškách prijde do 3 dnu. Ale jde mi hlavně o tu další menstruaci za jak dlouho to bude. Nerada bych,aby zzasahovala do terminu operace.

ivet1987
3. dub 2015

@zlatiko to bohužel nezjistíš. Ale fakt mi přijde nejlepší vysadit dva týdny před operací, dostaneš menses a pak víš že další přijde buď za 28 dní nebo až někdy časem ta první opravdová..

atenka46
18. dub 2015

No u me byl až za 5 měsíců...