Mé zdraví
misana
10. čer 2018

Klíštová encefalitida?

Prosím o názor...Před 3 týdny jsem měla klíště. Ted 2 dny zvýšenou teplotu,bolest nohou a bolest v krku. Dnes už bez teploty, jen slabota a bolest v krku. Mám i čepy. Myslíte,že se může jednat o příznak klíšťové encefalitidy? (První fáze) ? Zítra naklušu k lékaři,ale umí to vůbec z krve nějak poznat?
marcicek84
14. čer 2018
@zuzka3112 u dr jsme byli,ta tu prvni fazi zrejme neresi pry by musela mit mala 40 teploty takze dle ni to je strevni chripka ktera radi ve skolce,ale kdyz jsem to tak procitala i priznaky strevni chripky muzou byt priznaky prvni faze encefalitidy
duhovakony
14. čer 2018
@misana ahojky. Ja v roce 2014 mela kliste a po 14 dnech mi zacalo byt stridave 2dny hrozne pak dobre pak zase horecky,hnala sem k mudr ta mi rekla ze nevi ze mi da pro jistotu antibiotika a pockame...jo jenze me to bylo prd platny za par dnu horecky zvraceni malatnost,tak me vezli do nemocnice udelali lumbalni punkci zjistily stredoevropskou meningoencefalitydu +borelka k tomu. Jenze sem se do 2dnu v nemocnici zhorsila tak me vezly do CB. Tam me napumpovaly lekama a rikali ze se musi cekat jak si s tim poradim (ale to uz sem davno byla mimo,prevoz si nepamatuju a prvnich 14dni take ne)musela sem byt privazana k posteli mela, 1 epilepticky zachvat,ochrnutou pravou ruku...a musela se znovu ucit ve 22letech mluvit chodit psat premyslet jist atd,doktori to nevideli dobre ze budu muset do lazni do kladrub na rozhybani ale me stacily 2 mesice v nemocnici a pustily me domu (dochazela sem ale stale na logopedii) a po 11 mesicich sla opet do prace...proste pri me staly vsichni svati,a ja mela strasnou chut bojovat. Tim Tebe ani nikoho jineho nechci strasit ale jen se chci podelit o pribeh aby ste vsechny premyslely o ockovani sebe a svých blizkych,opravdu to neni prca, ja mela mega stesti jak jsem dopadla bez invalidniho duchodu a nasledku.
A ted k tvemu problemu pokud mas moznost k obvodakovi nechod,ale treba u nas v nemocnici mame ockovaci centrum a tam je nejlepsi zajit sou schopni odebrat krev a neco s tim delat..obvodak te posle domu a da antibiotika
marcicek84
14. čer 2018
@duhovakony mne se jedna o 3 lete dite tohle je starsi dikuze nechtela jsem zakladat nove tema,mmch menigitidu jsem mela taky v 16letech bez nasledku
duhovakony
14. čer 2018
@marcicek84 aha tak to se omlouvam
diamanta
14. čer 2018
@marcicek84 bohužel, musím tě vyvést z omylu. Toto je doktory omýlané, ale v reálu existuje dost lidí, co si klíště odstranili hned a měli flek, nebo jim od té doby prostě začaly problémy a zjištěna borelie....vůbec se taky nemluví o přenosu jiným bodavým hmyzem, tipky, komáři, hovada...doktoři jak to neumí léčit, tak to prostě bagatelizují. Proč by mělo komárovi stačit se nacucat a klíště by tam mělo být 12 h?? Já už vím, jak doktoři zde boreliozu "léčí" neléčí, takže tyhle neověřený info jim jdou jen do karet a budou se furt omýlat a udávat v tisku. Ale bohužel, bohužel pro nás, pacienty.
marcicek84
14. čer 2018
@diamanta - no jo, ale borelioza se ti neudělá po 2 dnech, je třeba inkubační dobu 3-6 týdnů a pak vznikne na kůži flek...to bychom už byli zpět z dovolené a zahájila by se léčba atb...
diamanta
15. čer 2018
@marcicek84 snad to nic nebude, v každým případě to měj ale v hlavě, protože ne všechno co se píše o borelioze je pravda, tak jen abys nevyloučila na základě uváděných bludů zrovna tuhle pitomou nemoc. Užijte si dovču 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli