Kojení a fenistil kapky. Mohu je užít?

ada2952
4. srp 2019

Ahooj, prosim vas mam drazdivy kasel a nemuzu v noci vubec spat a budim tim i malou. Nevyspime se tedy ani jedna. Muzu fenistil kapky na noc ikdyz kojim? Male jsem je davala kdyz mela kasel na doporuceni od dr. ale v letaku se pise ze kojicim zenam se nedoporucuje coz moc nechapu. Dekuji

zelenaesmolda
4. srp 2019

@ada2952
zavolej do lekarny a zeptej se,poradi ti lepe nez tady 🙂

sarryjeka
4. srp 2019

@ada2952 ano jak tu píše jedna mamina, zavolej si do lékárny, též jsem byla nemocná když jsem kojila, a volala jsem do lékárny poradili mi a bylo lip, a je fakt málo léků když žena kojí,

ada2952
autor
4. srp 2019

@zelenaesmolda no momentalne prechazim k jinemu operatorovi a karta mi prijde az v utery tak tam zavolam az tak v pondeli :/ tak jsem doufala jestli se s tim tady nekdo nesetkal ale dekuji

jitkaem
4. srp 2019

Muj nazor je ten, ze "problem" je hlavne v tom, ze snad nikdo nikdy netestoval a testovat ani nebude, leky na tehotnych a kojicich zenach. Proto je na velke vetsine leku psane, ze to neni vhodne, protoze se tim vyrobci chrani. Nejlepsi he zavolat do lekarny nebo se poradit s lekarem. Nikdy bych se nespolehala na odpovedi zde na MK.

zvedavec2
4. srp 2019

@ada2952 maloco se netestuje pro tehotne, protoze levnejsi a jednodussi je napsat "nevhodne".
V lekarne ti reknou to, co je v letaku, noc moc navic.
Ja se v tehotenstvi ohledne leku radila se svym gyn (byvaly primar) a rekl, ze obecne co muzou deti, muzou i tehotne a kojici. Je to i logicke - kdyz ty kapky muze decko dostat primo, proc by je nemohlo dostat z MM?!
Klidne se je dej, jen uber na davkovani a nacasuj to tesne po kojeni.
@jitkaem na MK je i spousta lekarek, farmaceutek a zen, ktere stejnou situaci uz resily. Od toho si tady predavame zkusenosti. Nac objevovat Ameriku, ze ano. Staci se poradit. Takze klid, ta otazka je zcela na miste. Kdyz nemas co rict, ignoruj, nereaguj

zvedavec2
4. srp 2019

....testuje pro tehotne ... Tam melo byt

ada2952
autor
4. srp 2019

@zvedavec2 moc dekuju 🙂

cuuza
4. srp 2019

Osobně zastávám názor, že pokud to může dítě, tak to může i kojící matka. Vzhledem k tomu, že píšeš, že malá fenistil snášel bez problemu, tak nevidim problém v tom, abys ho užívala také.

jitkaem
4. srp 2019

@zvedavec2 ja mela co rict, proto jsem reagovala a sdilela jsem jen svuj nazor. Bohuzel z prezdivek ja nepoznam, kdo je lekarka nebo kadernice.

leniczka23
4. srp 2019

@ada2952 fenistil kapicky se muzou davat uz od narozeni i miminkum takze ja byh si je s klidem dala.

kuttu
4. srp 2019

@leniczka23 Přesně,dávají se miminkum takže bych se toho nebala a kapky si s klidem vzala