Kojení a padání vlasů

fikus12
10. pro 2016

Ahoj, jdu zde k Vám pro radu, plně kojim 4 měsíce a posledních 14 dní pozoruji, že mi dost padají vlasy.Projedu si je rukou a mezi prsty mi zůstává plno vlasů i přes noc na polstari, mám strach abych za chvíli nebyla úplně Plešatá.Jinak užívám vitamíny pro kojící a těhotné Elasti Q, nevíte některá, co mohu ještě pro to udělat?Díky moc

betem
10. pro 2016

@fikus12 Ahoj, taky mi dost padaly vlasy u obou deti. U prvni jsem mela delsi vlasy a kadernice mi poradila vlasy prostrihat a zkratit. Bylo to pak lepsi. No a ted u druheho mi padaly taky vlasy. Musis vydrzet, prestane to. Vubec nic jsem na to nebrala. Kojim skoro rok a vlasy mam normalni a husty ;)

fikus12
autor
10. pro 2016

@betem No, mám vlasy po lopatky, tak to půjdu asi zkrátit, je to fakt hrůza, divim se , že mi tam ještě nějaké vlasy zbyly.Tak díky za uklidnění, pořídila bych si cokoliv, ale problém je, že při kojení užívání nějakých prostředků nedoporučují.

hanica83
10. pro 2016

Malej má dneska přesně 5měsíců, plně kojíme...Vlasy už mi padají delší dobu, moc jsem to neřešila, ale teď je to děs. Mám jich už tak polovinu a mám pocit, že za chvíli budu plešatá úplně ☹ Mám vlasy po zadek, takže je to paráda. Ale kadeřnice mi naopak nedoporučovala vlasy zkracovat, že je to hormonální a stejně to nepomůže...Tak asi jen vydržet

betem
10. pro 2016

@fikus12 je to proste hormony. Taky jsem nechtela do sebe nic cpat. Vlasy jsem zkratila proto, ze mi vadilo, jak se vsude dlouhy vlasy valely a to jsem vysavala denne. Kdyz pak byly prostrihany, tak to nebylo tak hrozny 🙂) ale urcite to prestane. Kdosi mi rikal, ze kdyz kojis, tak celou dobu budou padat vlasy. Blbost. Vlasy mi padaly 2 mesice. Jen vydrzet.

fikus12
autor
10. pro 2016

@hanica83 Taky to mám tak, prostě cca polovina vlasů je v háji a pořád to pokracuje, muž si už dělá srandu, že jakou budu chtít paruku.No co už doufejme, že se to ustálí

fikus12
autor
10. pro 2016

@betem ano, ano, právě malý jak si strká ruce do pusinky a cestuje po zemi tak má v ní plno vlasů a to vysavam 2krat denně, no nechutne, ale díky za uklidnění

magdadunajova
10. pro 2016

Ahoj, po porodu je to uplne normalni. Ty vlasy co nepadaly kdyz jsme byli tehotne, tak padaji prave ted. Ja jsem to taky mela hrozne, zacalo to cca 3 mesice po porodu a skoncilo cca 6-7 mesicu po porodu. Mela jsem kouty jako chlap :D jinak koupila jsem se Biosil na posileni vlasu, a pouzivala jsem sampon proti padani a bylo to lepsi.

liska01
10. pro 2016

To není kojením. Prostě je to hormonální záležitost. Žádné přípravky to nezlepší. Kamarádka kojila málo a vypadala jí dokonce na jednom místě úplná pleš. Mě se udělaly paradní kouty a z husté hřívy zbyla polovina. Švagrová má teď ofinu, jak jí to začalo dorůstat zpět. Neboj, ono se to zastaví. Mě tedy pak i dost štvalo, jak to dorůstá. Po celé hlavě mi trčely krátké vlásky. Myslím, že to potká většinu matek. Kamarádka měla odjakživa na hlavě prd a po tomto období jí byla normálně vidět lebka, šíleně zhubla, lidé si mysleli, že prodělává chemoterapii. S mimčem to uteče jako voda a vlasy budou zpět! 😀

ssandy
10. pro 2016

Nemusis nic brat, srovna se to samo.Male je 13M a uz mam vlasy stejne jako pred otehotnenim. Kojim porad, uz jen 2x denne, ale do 6M plne. Taky jsem vycesavala vlasy na kila, plasila, ze budu plesata a srovnalo se to.