Kojeni pri nachlazení - můžu si vzít paralen?

nikitka2323
2. črc 2018

Jak resite kojeni kdyz jste nachlazene? Mam měsíčního syna a plně kojim. Vlezl na me bacil tak nevím jestli si muzu vzít paralen a kojit nebo dat sunar

zdenkaell
2. črc 2018
lucka662006
2. črc 2018

Ahoj, na paralenu je napsáno, že se může při kojení brát 1 den. Předpokládám, že si vezmeš třeba dvoutřetinovou dávku a budeš ho brát max 1 - 2 dny a můžeš kojit. Já při kojení občas paralen brala, když mě nesnesitelně bolela hlava tak, že jsem nebyla schopná vstát z postele a o děti se starat.

calvac
2. črc 2018

@nikitka2323 Urcite kojit,ja takto byla nemocna v sestinedeli a volala jsem si tenkrat do porodnice. Rekli mi,ze kojenim pri nemoci davam mimcu i protilatky. Jo a mohla jsem Paralen.

cuuza
2. črc 2018

Paralen můžeš klidně několik dnů, ideálně hned po kojení. Já ho brala už v porodnici a super, takže žádný strach. Mimču předáváš kojením protilátky, takže je to pro něj výhodné.

linee
3. črc 2018

urcite koj, paralen muzes a dej si ho idealne po kojeni. Presne jak pise cuuza.

dora13
3. črc 2018

Kojeni naopak chrani miminko pred nakazou, takze urcite kojit. Paralen je OK.

keksikova1
3. črc 2018

Kojit, první volba z léků při kojení je ibalgin.

nikitka2323
autor
3. črc 2018

A mam si dat cely paralen nebo mene?

codal
3. črc 2018

@nikitka2323 dej si celý, ať to zabere . Doporučuju zázvorový čaj, pripadne cucat zázvor jestli to das, kloktat sůl s vodou, priznicovy zábal na krk, Vincentka, sirup z cibule a medu (na jemno cibule, dvě lžíce medu,uzavřít do nádoby, výtahe to vodu a tu pít jako sirup), případně osscilocoxinum (je to homeopatikum a myslím, že kojící ho můžou v pohodě)..

nikitka2323
autor
3. črc 2018

Diky za rady

myjusiatko
3. črc 2018

@nikitka2323 ahoj, paralen muzes v beznem davkovani, ale lepsi je pri kojeni ibalgin. Do budoucna - pri kojeni se muze vetsina leku, doporucuji overovat napr na webu mamily.

priefi
4. črc 2018

@nikitka2323 muzes kojit. Paralen bez problemu, ale s rozumem, neprehanet. Od 3m.muzes i brufen. Ja osobne doporucuji lichorerisnici 😁