Kojící maminky a očkování. Jak vám po něm bylo?

zrzinda
12. zář 2021

Ahoj maminky, mám dotaz na ty z Vás, které kojíte. Prosím, jak Vám bylo po očkování proti koroňákovi? Chci se nechat konečně naočkovat (čekala jsem, než začnu s příkrmy, aby mala nebyla jen plně kojena). Kojit chci dál, ale zajímá mě, jestli očkováni třeba nějak neohrozilo tvorbu mleka. Předem moc díky 🙂

me_druhe_ja
12. zář 2021

U mě nic, normálně kojim dál.mala v té dobře byla měsíc, resp dva na příkrmech, ale i tak se kojila dost. A

meronym
12. zář 2021

@zrzinda Cca dva dny me bolela ruka. Jinak jsem zadnou reakci nepozorovala a kojim normalne dal.

mamikry
12. zář 2021

@zrzinda Po prvni davce den bolelo rameno. Po druhe bolela ruka k lopatce a tak dva tri dny mi bylo slabo jako pred virozou + bolest v krku na jedne strane. Ze dne na den to odeznelo. Kojim plne a mleka mam porad dost.

kosi_cek
Autor odpověď smazal
Zobraz
evsi88
12. zář 2021

@zrzinda Ahoj! Já mám sice skoro dvouletacku, ale stále dost kojim a u mne vse naprosto ok, po druhé dávce mě půl dne bolela ruka, jinak nic a kojim porad a asi ještě dlouho budu muset😀 jinak mám ještě k tomu leidena a i přes to jsem do toho šla🙃

zrzinda
autor
12. zář 2021

Super, jste zlaté, moc díky za odpovědi ❤️ Tak si ji taky nechám lupnout a budu doufat, ze ze mě nebude 5G vysílač 😅

mamikry
12. zář 2021

@zrzinda Kdo vi, treba se ten cip dostane do mleka a u male zacne fungovat funkce volume a rezim spanku. 😉😀 U nas byl teda asi vadny... 😀

cilkat
12. zář 2021

Potvrzuju, že na kojení dvouletaka to nemělo vliv. (Teda mělo... Nachala jsem ho "chuderku" dvě hodiny jen s babičkou, tak jsem musela okamžitě kompenzovat to příkoří, že...)

tynka9
12. zář 2021

Byla jsem měsíc po porodu a jen mě po každé dávce bolela ruka. Není mechanismus, jakým by to mohlo tvorbu mléka ovlivnit.

moonulka
12. zář 2021

Obě dávky jsem dostala víc než rok po porodu, jen mě druhý den bolelo vždy rameno, jinak mi vůbec nic nebylo 🙂

kosi_cek
13. zář 2021

Plně kojím pěkného cvaldu a ohledně kojení jsem vůbec nic nepozorovala, jen jsem se druhý den po druhé dávce (po první jsem se cítila taky špatně, ale šlo to) nebyla absolutně schopna o malého postarat, malého mi museli přikládat k prsu, já ho ani neuzvedla, byla jsem slabá jak myš, bylo mi hrozně (jako bych měla hnusnou chřipku, jen bez kašle), ale nic jsem si na to nevzala a přetrpěla, druhý den už jsem byla O.K., i když jsem se ještě snažila odpočívat. Ten jeden den jsem nebyla schopna ležet ani na boku s očkovanou rukou a musela kojit z boku druhého.