Kojím. Co si můžu vzít na bolest v krku?

hanulinecka
15. pro 2007

Ahojky chtěla bych se zeptat plně kojím a bolí mě v krku mužu si něco vzít.Zatím to není angína ,ale potřebovala bych něco na cumlání tak se chci zeptat jaké máte zkušenosti co se muže??
a ještě jeden dotaz mužu si nastrouhat čerstvý zázvor do čaju před těhu jsem to používalal na imunitu a ted nevím jestli se muže při kojeni?
děkuji za rady

koc
15. pro 2007

ahojky, mně pomohl Anginal - je přírodní - se šalvějí; jsou to pastilky; je jich víc druhů - i na kašel a bolest hlavy. Jistě ti ale poradí v lékárně, co můžeš a co ne... Se zázvorem zkušenost nemám. 😉

nasesara
15. pro 2007

Hanuli,ten zázvor nevím,je dost aromatický...V těhu jsem ho taky občas měla,ale při kojení ne.Můžeš třeba cucat ty Mullerovy pastilky,co se prodávaj v lékárně nebo Propolki. 🙂

tiki
15. pro 2007

Hanuli, ja zazvor bastila normalne. Mne teda pomaha a jsem urcite pro. Zkus, jestli po tom mala nebude mit nejake potize, treba ze by ji bolelo brisko, a jestli ne, tak jdi klidne do toho.
Jinak si myslim, ze kdyz si vykloktas nejakou alkoholovou tinkturu, tak se nic nestane, i kdyz malicko spolknes, je to asi docela zanedbatelne mnozstvi.
A kdyz se optas v lekarne po nejakych cucadlech pro kojici, tak ti urcite neco daji...

niega
15. pro 2007

Zdarec, kloktej šalvějí (bylinka nebo kapky Florsalmin), řepíkem nebo obyčejnou slanou vodou (či Vincentkou). Můžeš i jitrocelový nebo mateřídouškový sirup, pokud se to provalí v kašel. Cucat můžeš jitrocelové, šalvějové, slézové, lišejníkové nebo heřmánkové bonbónky, ale kloktání je vždy účinnější! Určitě nezapomeň za zábaly krku, to je moc účinný a přitom naprosto "čistý" pro miminko. Pokud tě svalí teplota, dej si paralen v dávce 4x1/2 tablety (až 4x1 tableta). Samozřejmě kontaktuj lékaře, kdyby se to nezlepšovalo, to je jasný 😉 . A jasně že kojit, kojit, kojit, aby mělo mimi protilátky...

tiki
15. pro 2007

Jo, taky je dobre si dat trikrat denne po jidle lzicku nastrouhaneho krenu zakapleho citronem. To by snad decku ublizit nemelo a docela to protahne 🙂

draga
15. pro 2007

hanuli já měla problém podobný, šla jsem do lékárny a paní mi poradila jediné co se může při kojení josu to cucavé prášky septisan, vycucala jsem jeden možná dva a pomohlo to 😉

andilek
15. pro 2007

já měla propolki, ale může se v podstatě cokoli na cucání, mám ověřené od doktorka 😉 , ať se brzo uzdravíš 😉

lenys
16. pro 2007

ahojky v lekarne jsem chtela neco na bolest v krku pro kojici a slecna mi doporucila homeopatika,cucaji se kazdou hodinu....a opravdu rano jsem zacla cucat a vecer bylo po bolesti... 😉

janatobias
16. pro 2007

ahojky, já používám nastrouhaný zázvor a půlku citronu, zaleju vařící vodou a piju nalačno. Malému to nic nedělá a plně kojím. 😅 Jinak na bolení v krku kloktám propolis naložený ve slivovici. Jo a paralen se může, ale jen jeden den.

zelva
9. pro 2008

Ahojky, přidám čerstvou zkušenost.
Na bolest v krku mi moc pomohli Priessnitzovi zábaly - kapesník namočený ve studené vodě, přes to igelit (rozstřihnout igelitový sáček) a převázat šátkem. A v lékárně mi doporučila šalvějové kapičky na kloktání.

zelatka
26. zář 2013

Zázvor na bolení v krku používám taky, v malém množství by to vadit nemělo, víc o zdravotních rizikách a doporučených dávkách zázvoru tady: http://mujsalekcaje.cz/blog/2013/09/zazvorovy-caj/

hojda
26. zář 2013

Cucací vincentky.

monivo
26. zář 2013

@hanulinecka při kojení se může užívat Septisan.

bunny123
13. říj 2014

Maminky a muze moje bolest v krku ohrozit miminko? Nemuzu ani mluvit, jak mam otekle mandle, no a na malou dycham, jsem u ni blizko... ☹ Ve stredu mame jit navic na 3. hexu.

chris_n
13. říj 2014

tak třeba šalvěj je při kojení prý dost blbá, že to staví tvorbu mléka jsem někde četla.

alcar
13. říj 2014

@bunny123 mne pomaha vykloktat obycejnou ustni vodu Listerin. Do dvou dnu mam po bolesti. Malou ohrozit muzes, pokud mas v krku nejakou bakterii - streptokok atd. Urcite bych ted vynechala jakykoli blizzsi kontakt (pusinkovani) a pri kojeni bud rousku nebo kapesnik pred pusu. S hexou bych jeste pockala, az budes vedet, jak se to utebe vyvrbi. Pokud angina, tak bych pockala do dalsiho tydne s hexou. Pokud kojis, tak vyhodou je, ze male predavas protilatky, takze by nic chytnou nemusela. 😉

zuzik22
13. říj 2014

Určitě můžeš Septisan. Na mě vždy zabíralo vykloktat si sůl s vodou. Pokud ti bude ovšem hůř, určitě zajdi k lékaři. Když jsem kojila, také jsem byla nemocná a bála se, že to přenesu na malou.Ale dr. mi řekla, že naopak si posílí imunitu ( bylo to silnější nachlazení) Ale pokud by se např. jednalo o angínu, moc bych si s tím nezahrávala a šupajdila k dr.

bunny123
13. říj 2014

@alcar
@zuzik22

Dekuji, holky. Kojim plne, tak snad to mala zvladne, ale pry je to 50x50. Septisan uz beru, delam si prieznitz a zatim nemam bile stepy na mandlich, tak snad to angina nebude. Dojdu so koupit citrony a budu doufat, ze se po nich zase neosypu jako po porodu 😒

zuzik22
13. říj 2014

@bunny123 Moc držím palce!! Vím, jak je to nepříjemné.Malé byli 3 měsíce, když mě sklolila viróza a byla jsem ráda, že jsem ji nakojila a zase jsem odpadla. V tom je to bohužel na nic, že si člověk nemůže vzít "dovolenou". Tak ať to brzo přejde!!!!

dandellaii
25. říj 2014

Ahoj holky, prosím o rady jak na opravdu nesnesitelnou bolest v krku. Abych vydržela dnešek, příp. zítřek než si zajedu k mudr nebo do lékárny. Bolí to strašně, nemůžu už skoro mluvit, respektive bolí mě tam i v klidu.
Začalo to nenápadně jako viróza. Teplota, pak horečky, zadní rýma, bolesti kloubů a celého těla, bolesti hlavy, uší, krku a teď se k tomu přidala opravdu šílená bolest v tom krku. Nemůžu spát, jíst. Trpím jak pes... Kojím, prosím nemáte někdo nějakou radu co s tím? Teď jsem si vzala ibuprofen, doufám že to trochu povolí. Piju zázvorový čaj, dělám Priessnitzovi zábaly, stříkám bioparox, kloktám vodu se solí, prolévám se čajem, a nevím co všechno od včerejška a stále se to horší :((

dandellaii
26. říj 2014

Tak pomohá jen Ibuprofen, zítra naběhnu ráno k doktorce Už se nemůžu dočkat...

alcar
26. říj 2014

@dandellaii mne pomaha ten Listerin a Tantum verde. Ja ale kojim uz jen 2x denne, takze to neresim. U tebe uz to vypada na atb, ty horecky nejsou normalni. Urcite si zitra skoc k dr. 😉

zuzalicha
26. říj 2014

Me dali v lekarne Septisan. Rekla bych, ze pomaha.

baffiny
26. říj 2014

septisan.. zabral mi za jeden den 🙂

kamilahanak
14. čer 2015

pastilky Larypront

daru43
14. čer 2015

kloktat vlažnou vodu se solí. Já to dělám, když mě bolí v krku, i když nekojím.

janucka123
24. čer 2015

Ahoj jak jste zvladali kojeni a antibiotika?
Malemu je 5,5 mesice a jsem dost nemocna v rodine nam radi angina a ja se bojim abych take tak neskoncila mohu pak normalne kojit?

anehap
25. čer 2015

@janucka123 muzes-jen rekni lekari, ze kojis a napise ti takova, co muzes.Taky jsem u kojeni brala ATB na anginu a zanet prsu. Nemusis se toho bat 😉

kviti_s
7. říj 2018
Uživatel kviti_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kviti_s.

Doporučili mi na bolest v krku septilen, ale je pěkně hnusný, můžu i něco jiného?