Kol'ko sa dá nespať? Som vyčerpaná

katkanova
10. čer 2011

mamicky deti ktore nedaju spat, kolko ste takto bojovali a ako sa to na vas odrazilo? kojime sa kazde 2.5 hodiny potom polhodinu drzime na odgrgnutie kvoli refluxu a tym padom mi zostanu 2 hodky na spanie - jednu z toho bejby pomrnkaava, dalsiu polhodinu zaspavam a tak sa mi nikdy nepodari spat viac nez polhodinku - aj to max dvakrat do dna, lebo som uz taka vycerpana ze nezaspim vacsinou vobec ☹ zacinam mat obavy ze za chbvilu ma odstrihne a bude ..

marketnieuw
10. čer 2011

@katkanova doba mezi kojenim se bude alespon v noci prodluzovat, uvidis...
my to mame taky tak - okolo kojeni musim pocitat tak s hodinou nespani - vymena plinky, kojeni, odkrknuti, pak davame jeste sirup na reflux, pak dostane skytavku, takze zase ji nemuzu polozit a do toho se vykadi, takze znova plinka 😀
pres den kojim co 3 hodiny a do minuleho tydne to slo, ale tento tyden se zacala pravidelne probouzet v 5 rano a to me teda fakt ubiji 😝 - musim rict, ze jsem dnes uz dost unavena

marrei
10. čer 2011

Přesně tak, intervaly se budou prodlužovat, bolení bříška přejde 😉 Nechci to tvoje trápení nijak zlehčovat, ale já mám doma upgrade 😀 - malej se většinou kojí cca v 5 hod. ráno, pak hodinu chovám kroutící se dítě a když konečně usne, vzbudí se starší dcera plná energie 😀

pe.martina
10. čer 2011

@katkanova My jsme měly taky podobné trápení, sice nás netrápil reflux, ale zato prdíky, takže se občas stalo, že jsem chodila a drncala od jednoho kojení k druhému 😒 Zkus až bude manžel odpoledne doma nakojit, přebalit, odříhnout a ať si vezme mimi do kočíku a tradá s ním ven a ty šupem do postele a spát. Když bude manžel s mimčem doma stejně ti to nedá a neusneš. Takhle jsme to párkrát praktikovali a i 2 hodinky spánku osamotě mi hodně pomohly. Jak Ti všechny maminky napíšou, nezbývá než vydržet a ono se to časem poddá. Naše Josefínka už taky chrní krásně skoro celou noc, zatím si drží jedno kojení v noci, ale vstává taky brzy. Narodila se o půl šesté ráno a tak i vstává 😎

ffiinnkkaa
10. čer 2011

@pe.martina Ve třech měsících spí celou noc? Gratuluju 🙂 My máme osm a pořád se budíme.
Já spala 4 hodky denně cca půl roku, někdy jsem byla fakt na mašli, pomohl my manžel a babička..
hlavně hodně sil

pe.martina
10. čer 2011

@ffiinnkkaa no skoro, spí tak od sedmi večer do třech-čtyřech ráno a pak vstává kolem té šesté. Já bych bez spánku nevydržela. Párkrát se nám stalo, že jsem celý den skoro nespala a byla jsem totálně mimo ☹ byla jsem schopná usnout ve stoje ve sprše 😖 taky musel nastoupit manžel a vyrážel s malou ven a já spala. Mamka mi pomáhala když měla malá záchvaty řevu a manžel byl služebně pryč.

ffiinnkkaa
10. čer 2011

@pe.martina Tak takle právě spíme teď. Já jsem jednou byla schopná snad spát i při chůzi s kočárkem 🙂

dana3262
10. čer 2011

@katkanova my to meli tak od 3.mesicu do 9.m. Cili pul roku, ale byla jsem v nejakem transu. Nebyla jsem unavena. Furt jsem kmitala, varila, uklizela a hlavne kojila a kojila. Pres den po 2h a v noci nejprve taky a pak se to zkracovalo az jsem kojila v podstate nepretrzite. Darilo se mi trochu u toho spat, ale fakt jen trochu 🙂 kdyz sal, tak se spat nedalo a kdyz povolil nesmela jsem se pohnout, coz bylo obtizne, takze jsem se casto pohla a zaclo to cele znovu.

lu777
10. čer 2011

ahoj no vydržet se dá podle toho jak pevné máš zdraví popravdě, někomu stačí spánku míň, někdo to pak už nezvládá... pro mě byl varovný signál, když jsem skoro upustila miminko, to jsem už věděla, že nějak se to udělat bude muset, ale musím si odpočnout za každou cenu...
ale ono se to opravdu ustálí, vydrž do konce šestinedělí...

a jinak na vyčerpání doporučuju např. homeopatikum China 9ch, mě to pomohlo přežít to nejnáročnější období.... doporučuju vyzkoušet 😉

což bylo když malá usínala v půlnoci, vstávala ve 3 ráno, do 6 měla bolení bříška a v 6 vstal starší syn a muž odcházel do práce.... to se dlouho vydržet nedalo, takže pak muž chodil spát v 8, ve 3 jsem ho budila a přebíral plačící dcerku do těch 6, abych se trošku vyspala... a nebo jsme se třídali tak, že jsme ji měli na sobě uvázanou v šátku a spali jsme v sedě... 😅 (nic jiného na ni nefungovalo)

luciebx
10. čer 2011

jako nevim proc nechavas odrihavat tak dlouho.. staci 10-15min a pokud to nejde je taky mozny ze se ti mimi dobre nepilo a nenahltalo vzduchu.. nas malej se taky budival casto ty prvni noci.. teda spis sem mela natahnutyho budika ze budu krmit kazdy 3 hodky ale kdyz on spal.. tak sem si to posunovala o pul hodky a tak.. a nakonec mi mamka rekla ze at to preste necham a ze se mimi probudi hlady tak at spim kdyz muzu.. ale i tak s tim odrihnutim.. par min.. poplacala po zadech kdyz nic.. tak sup spime dal.. on si kazdy mysli jak to odrihavani musi byt a jak je dulezity ale podle me to vubec neni pravda.. aji ma dr to rikala..

katkanova
autor
10. čer 2011

@luciebx no hlavne kvoli refluxu, lebo ak necakam dost dlho kym mu mliecko stecie dolu a zacne travit, vsetko ho postupne vyzvraciava takze dufam ze sa to bude lepsit - inak to vidim blede, lebo ako ho zvisle nedrzim dost dlho, scenar je vzdy rovnaky ☹

katkanova
autor
10. čer 2011

a dakujem za povzbudenie vsetkym 🙂

dana3262
11. čer 2011

@katkanova jeste jsem zapomnela dodat, ze kdyz jsem otehotnela s druhym, tak jsem se z toho totalne zhroutila a 3mesice lezela v posteli. Nemohla jsem ani chodit z vycerpani, takze jsem musela i prestat kojit. Tim chci rict, ze se taky muze stat, ze tu unavu proste clovek neciti a porad si rika 'musim' a pak se to nevyplati..

A odrihavani miminka je fakt individualni. Ja nechavala 20 vterin. Do ty doby si vzdycky krknul 1-3x, ale nekterym detem to trva i 30min.

Proste to ber tak, ze zvladnes, co zvladnes. Kdyz budes na dne, tak se to proste bude muset vyresit. I treba takovym zpusobem, o kterem zatim nevis protoze by te ani nenapadl. (napr.UM na noc nebo jina krajni meze). Niceho se neboj. Clovek vydrzi vic nez si mysli.

katkanova
autor
11. čer 2011

@dana3262 tak ja som si to ekonomicky naplanovala ze naj je mat deticky hned po sebe a chcela som cim skor druhe ale presne toho o com pises sa bojim - ked si predstavim aka unavena som byvala prve tri mesiace tehotenstva, tak s dalsim dietatom zavesenym na mne si to fakt neviem predstavit a asi by som dopadla podobne ☹ no dufam ze uz si aspon trosku opravena 🙂 a ja teda ak druhe vobec niekedy tak najskor o 7 rokov hehehe

pattie
11. čer 2011

vydrž, ono se to trochu poddá a Ty si i zvykneš.... Snaž se spát během dne kdykoliv to půjde s miminkem a všechno ostatní odsuň. Pošli s mimčem manžela, babičku, kamarádku na procházku a zkus se prospat. Ono se to lehko říká.... ale teď po porodu mysli hlavně na sebe a např. na domácnost se vykašli, to se poddá časem!!!! Hodně sil!!!!

weri1
11. čer 2011

@katkanova já od narození a zatím doteď kojím co 2 hodiny, ale teď už je to spíše závislost. Odříhnutí v noci jsem nedělala nikdy

weri1
11. čer 2011

a jak píše pattie....choď spát s miminkem,domácnost počká, nožičky nemá neuteče 😉

katkanova
autor
11. čer 2011

@weri1 domacnost uplne ignorujem nakolko nastastie na to je moj drahy aspon zatial - problem je v tom ze aj ked som unavena, cez den neviem ani za boha zaspat, len sa krutim, mrvim a kukam na hodinky ☹

weri1
11. čer 2011

@katkanova je pravda že já spát taky nemohla, chodila jsem kolem jedné v noci,ptž to prostě nešlo. Přeji ti ať se ti to nějak ustálí

dana3262
11. čer 2011

@katkanova 😀 za 7 let, to je dobry! Nam se to upravilo kolem toho roku (nocni kojeni treba jen 2x a asi po 3tydnech uz v noci nechtel). On pak tedy nechtel v podstate vubec, takze to odstaveni bylo vlastne z velke casti z jeho strany. Ale zpet k tomu spanku atd..ja prave chtela taky brzy dalsi. Pripadala jsem si, ze jsem najela na takovou drahu, ze vsechno jede a jede a ja to zvladam, ale chtela jsem, aby deti mely min 2roky od sebe (budou mit 21mesicu), aby malej uz chodil kdyz budu tehotna, coz se taky nedelo, zacal az pred mesicem.. A hlavne jsem necekala, ze se slozim, to teda vubec. Uz je to urcite lepsi, ale v zadnym pripade to neni takovy jako pred tim a ja mam pocit, ze nezvladame jedno dite a desim se, co bude se dvema. Takze ja za sebe radim nikam nepospichat, ale jsou natury, co bez problemu zvladnou 2, 3 i 4 deti po sobe..to si clovek bohuzel nevybira ☹

neu.sona
11. čer 2011

@pe.martina
@ffiinnkkaa náš Maty takhle spal do 4,5 měsíce. od porodnice celou noc. a pak to přestalo a přešlo to až teď 😀

jasekd
11. čer 2011

@katkanova Vydrzet musis, co ti zbejva...Znam to s prvnim klukem. Nocni bdeni hodinu a pul az dve hodiny, co jineho nez reflux 😠 Problemy s kojenim, takze nakojit, dokrmit, krkat, nekrknul, polozit, zvracel, plakal, zvednout a furt dokola... Nepises, zda ti pekne pribejva. Mne Martinek temer nepribejval (treba 50gramu tydne 😅 ), proto ty nervy a dlouhe odkrkavani, aby udrzel aspon neco. Byla jsem jak mrtvola, dokrm to trochu zlepsil a zacal i slusne spat. Neslo tojinak a kdyz jsem se smirila s tim, ze kojim jen castecne, bylo lip. Kdyz mel malej 3,5 mesice, neplanovane jsem otehotnela znova, nechranili jsme se nejak zodpovedne, druhe jsme chteli brzo, i kdyz ne tak brzo 😅 Tehotenstvi a miminko jsem zvladla, nekdy na pokraji sil, ale zvladla. Ted mam Vendulku, blije opet prvni ligu, ale... PRIBEJVA 😵 Takze, zvednu, bud odkrkne nebo se poblije a jde do postylky, pokud place, znova zvednu nebo dam dudlik (nema se kvuli kojeni, ale usnadni zivot s refluxem, aspon u nas, takze obe moje deti ho mely/maji), pokud je neklidna, beru si ji k sobe do postele. Pomaha to. Neresim u ni, zda se v noci poblinka, protoze i pres to hrozny zvraceni krasne prospiva a plne kojim. Ma monitor dechu a ja klidny spanek a nikdy nam to tuk tuk nepipalo. Spi normalne na zadickach. Na gastro jsem s ni na rozdil od Martinka nebyla, kdyz pribejva. Ja radim, pokud pribejva, zkus polozit a ignorovat, ze blinka, pokud se evidentne netrapi, zkus dudlik, porid monitor, pokud nemate, bude se ti spat lip. Pokud mas mlika malo, coz bych se nedivila, zkus homeo Ricinus comunnis, s M. jsem nebrala, ted ano a mozna i to pomaha. Ja spim tak 4 hodiny denne a prerusovane, ale ja mam k ni toho starsiho a tak nemuzu rano a pres den dospavat, ty zatim ano. Druheho decka se dopredu neboj, muze byt jine. Ja mam obe deti hodne 😵 , obe poblivky 😠 , hrozne jsem se bala kojeni po prvni zkusenosti a jde to ted krasne 😵 Drzim palce, kdyz si vzpomneu na 6tinedeli s Martinkem, dela se mi spatne, zato ted jsem i pres hroznou unavu spokojena a Vendulku si vic uzivam.
@luciebx Ono pokud mas decko, ktery trpi na GER, tak ti sup, bez odrihnuti vetsinou spat nebude 😅 proto se drzi takovou dobu, ja treba ani jedno me dite nemohla/nemuzu polozit hned, ze by uslo u prsu , to byl muj sen, ktery mi ani jedno z nich nesplnilo 😀 Akorat kdyz cerenka hezky pribejva, nemusim tolik resit, zda se poblinka, jako u syna.

fiallinka
11. čer 2011

@katkanova ty začátky jsou šílené, ale fakt to poleví a bude to lepší...každopádně, pokud je to trošku možné, zkus zapojit tatínka 🙂, třeba večer na to odříhnutí může držet on a ty máš půlhodinu k dobru, kdy můžeš aspoň zkusit usnout... u nás teď dobře fungovalo to, že večer jsem nakojila, malou jsem nechala manželovi a šla spát se starším synem třeba v osm, on ji mezitím uspal (v autosedačce 🙂), a já jsem se pak už budila na další kojení a noc byla na mně - nicméně takhle jsem si naspala nějakou dobu a hrozně mi to pomohlo... zkus něco podobného vymyslet 🙂

crca
12. čer 2011

@katkanova úplně tě chápu,měla jsem to dvojtě,sice jsem nekojila,ale i tak mě krmení,přebalení dávalo tak 1,5hod,ve dne v noci po 3 hodinách,do toho večer alarmy.....takže jsem na tom byla jak ty,že jsem nakonec byla ráda,že spím aspoň hodinu 😅 Ve dne byl problém,protože když nespal jeden tak druhej,takže jsem nemohla chodit spát s nima 😠 ,jediné řešení....opravdu zaúkoluj babičky,tatínka,prostě někoho.Já je šoupla babí na vycházku a měla jsem 3 hodiny pro sebe,kdy jsem si šla buď lehnout,nebo něco udělat a pomohlo to,nemuselo to být každý den,ale aspoň jednou týdně.Teď zpětně si říkám,jak jsem to mohla zvládnout 😕 😅 Bohužel ani teď ve 2 letech nespěj celou noc a pořád se buděj s kňučením,brekem...takže na tom nejsem o moc líp 😀 ,ale už jsou větší a je to o něčem jiném. 😉

katzi
12. čer 2011

@katkanova : soucítím se tebou ☹ Ale jak píšou holky - člověk vydrží víc než si myslí a taky se časem vytrénuješ a zvykneš si 🙂 Píšu z vlastní zkušenosti - se starší dcerou jsme si užili svoje - věděla jsem o každým zubu který jí rostl 😖 Buzení celou noc, mockrát. V září jí budou tři roky a ještě i teď se v noci budí, ale už to většinou není tolikrát. Do toho máme další mimi - kojím po 2 hodinách, vyjímečně po 3 hodinách. Naštěstí potom hned usne, ale občas se rozhodne vstávat v 5h 😝 Takže já s tak omezeným spánkem funguju dlouhodobě a nijak brutálně unavená nejsem, moje tělo si asi zvyklo. Když už to na sobě přece jen cítím, tak jdu spát večer hned jen co holky usnou - naštěstí usínají obě do 21h. Každopádne držím palce ať se to u vás zlepší 🙂