Kolonoskopie v době kojení

klaarusa
30. zář 2017

Dobrý den, prosím je tu některá maminka, která musela podstoupit kolonoskopii v době kojení? Mám 3m miminko a bohužel mě toto vyšetření čeká. Mohu vědět jak probíhá vyšetření, pokud nebudu chtít dát žádný utisujici lék? Dá se to zvládnout?
A prosím byl by predepsan Fortrans na vyčištění střeva. Četla jsem, že je v kojeni možný. Ale přece jen nejíst a pít jen tento roztok, aby to neprerusilo laktaci...? Budu moc vděčná za vaše komentáře. Děkuji

ange_de_la_morte
30. zář 2017

Ahoj, jako sestra jsem během studia měla několik týdnů praxi na gastru. Kolonoskopie se obvykle provádí pod lokální anestezií ( znecitlivující gel na zaváděné ,,hadičce,, ), až pokud pacient je citlivější tak se volí sedace do žíly .... nejsi první kojící maminka, neboj se toho, laktaci to neovlivní , jen řekni lékařům že kojíš. Jednodenní změna v podobě diety by ustálené kojení nemělo nijak narušit. Dobře to zvládni, bude to vpohodě 🙂

klaarusa
autor
30. zář 2017

@ange_de_la_morte mockrát Vám děkuji za odpověď. Doktora na to upozornim. Jen se chci zeptat, ta lokální anestezie v podobě gelu by v kojeni tedy vadit neměla? Myslím to tak, že bych pote mohla hned kojit? Nemusela bych mlíčko odstrikat...? Rozhodně nechci aby tam bylo riziko, že by se něco i málo mohlo dostat do mléka. DĚKUJI

luckaamilan
30. zář 2017

Podstupila som kolonoskopii bez akejkolvek anestezie, ziadny gel, nic.. mudr mi navrhla, ze ak to pocas vysetrenia nedam, nieco mi pichnu. Bolelo to, bolo to neprijemne, ale dalo sa to zvladnut. Proti porodu je to este pohoda 🙂 🙂 🙂 horsie je pitie toho prehanadla, to je hnuuuuus.
Urcite tak 2dni predtym skuste prirodne prehanadla. Napr. Vela fig, dyne...

verunka_korunka
30. zář 2017

Byla jsem na tom 2x a podruhe, protoze jsem si myslela, ze mi poprve zadne znecitlivujici injekce nedavali, tak jsem je taky nechtela. Slo by to vydrzet relativne v klidu, ale v jedne klicce sonda ne a ne trefit cestu a to bolelo tak, ze jsem myslela, ze jim z toho luzka seskocim 😀 slzy v ocich, ale dala jsem to 😀 takze to jde.
A jednodenni dieta s dostatecnymi tekutinami si myslim ze s laktaci nic neudělá 😉 hodne stesti a bezbolestny zakrok přeji

klaarusa
autor
1. říj 2017

Děkuji moc za vaše reakce a povzbuzení. Už aby to bylo za mnou.

ange_de_la_morte
4. říj 2017

@klaarusa : možná je odpověd již pozdě, ale lokální anestezie je skutečně jen lokální - je to obdobné jako u zubaře - kojit se pak normálně dá bez problému

klaarusa
autor
4. říj 2017

@ange_de_la_morte moc děkuji. Uz to mám za sebou. 😊 A zvládlo se to bez "oblbovaku".