Konizace čípku, máte zkušenost?

jitkacb
4. únor 2018

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenost s konizací čípku? Jdu cca za 14 dní na tento zákrok,Budou mi to dělat pod narkozou.Zajímá mě jak to pak je po zákroku.Vím že mě odpoledne pustí domu pokud bude vše ok.Ale jak je to pak s prací? Nemáte nekdo zkušenost jestli si pak mám vyžádat neschopenku nebo jestli budu schopna fungovat normálně?.Dělám jako dělnice ,takže zvedám těžká břemena.Na internetu jsem nějaké info četla.Někde se neschopenka dává někde píšou že ne.Tak by mně zajímala vaše zkušenost.Díky za informace.

emamaira
4. únor 2018

Ahoj, mě neschopenku nabizeli na tyden... Zeptej se, kdyz ti ji nenabidnou. Urcite bys nemela zvedat nic tezkeho...

klaras26
4. únor 2018

Urcite si neschopenku zarid ja tyden po zakroku zacala silene krvacet celou noc jsem sedela na wc a vypadavali ze me obrovske kusy srazenin jako kureci jatra.Div jsem nevykrvacela.Pfuj vim ze to se mnou slehlo a probudila jsem se az v nemocnici a to jen kvuli tomu ze jsem jeden den byla ve meste a zarizovala nejaky veci. Jinak po operaci vubec nic necitis a muzes fungovat uplne normalne ale bacha na to musis jenom lezet at se ti nestane to co me:(

marketa11112
4. únor 2018

ja po konizaci byla tyden v nemocnici, 3 dny jsem mela gazu v sobe, zvracela.. nemohla jsem ani poradne chodit...do prace jsem sla po mesici...na operaci jsem byla na zacatku prosince a sla az po vanocich...u me verdikt z odberu...... poslední predrakovinove stadium..to byl docela sok.... hlidaji me, co pul roku testy... dvakrát jsem porodila, první syn nedonoseny, druha dcerka donosena s velkymi problémy.....

no, asi zalezi jak moc toho berou.. u me dost, no....

snahnah
4. únor 2018

Určitě si vem nemocenskou, ja si ji nevzala a 3.den po zakroku jsem sla do prace. Nic namahaveho jsem nedelala. Tam jsem zacla krvacet,takze jsem sla do nemocnice a uz tam na tyden zustala.

avestsikova
4. únor 2018

@jitkacb záleží jak u koho, já si dala dva dny voraz a pak se 100% starala o malou. Celodenní nošení, procházky s kočárem a pod. Ale na neschopenku mas nárok, me ji dr. chtěl napsat, ikdyz mám práci v kanceláři, ale šla jsem nakonec az po porodu.

klaras26
4. únor 2018

@marketa11112 Taky jsem byla v tomto stadiu :(((

marketa11112
5. únor 2018

@klaras26 no, hlavne, ze je nakonec vse ok

loafeer
5. únor 2018

Taky bych i zařídila pár dní....Já nekrvácela, nic mě nebolelo, ale i po té krátké anestezii jsem se vzpamatovávala celý víkend ( zákrok byl v pátek )

klaras26
5. únor 2018

@marketa11112 Ano dopadlo ale gynekolog me ted strasi jestli neotehotnim tak se muze stat ze vir se znovu objevi a tentokrat mi vyberou uz cely spodek a budu bezdetna navzdy 😔☹Coz se lehce rekne udelejte si dite ale to ze musime nasetrit 5000 euro (135 000kc)za umele je preci brnkacka ne ?Nehlede na to ze ro nemusi vyjit na poprve...

mis_el
5. únor 2018

Já žádné potíže neměla, jen ten první den jsme byla unavená po narkóze. Ale měla jsem 4 měsíční dceru a bylo mi doporučeno aby se mnou alespoň druhý den byl někdo doma abych malou vůbec nezvedala, a pak týden abych se hlídala a malou zbytečně netahala. Pokud zvedáte těžké věci, určitě bych si dala neschopenku tak 14 dní i když se budete cítit v pohodě, a nebo si v práci říct ať vám dají jen lehčí práce. V nemocnici vám určitě poradí jak dlouho byste neměla nic zvedat.

marketa11112
5. únor 2018

@klaras26 uf...ja se nechala hned po operaci ockovat, tehotenstvi mi lekarka doporucila az za rok, ja otehotnela za dva..nastesti prvni mesic, ale syn se narodil o 10 tydnu driv...cipek nedrzi...ted podruhe jsem otehotnela druhy mesic, ale od 20 tydnu js lezela, od 28 v nemocnici na kapackach nekolik tydnu. Nakonec jsem porodila ve 38+4....zazrak....
Kazdopadne drzim palce...neni moznost otehotnet prirozene? Me pomohli obyc ovulacni testy , brala jsem femibion, nic vic..ale nemela jsem jiny problem......
Nekdy to neni jednoduche..a je pravda, ze pro ty ,,vytouzene,, deti udelame prvni posledni...

klaras26
5. únor 2018

@marketa11112 ja jsem uz pul roku po operaci .Ockovani mi ani nedoporucili ani se o nem nezminili takze si zrejme o nej reknu.Manzel je sterilizovany.Proto je jedine reseni jen umele.Ale co nas trochu brzdi jsou penize preci je to 135 000 na cesky a to uz pro me dost penez je.Pak je otazka zda to vyjde...Coz neznam nikoho komu to klaplo na poprve (asi aby si Dr. nahrabali).

marketa11112
5. únor 2018

@klaras26 aha, tak to jo...no, tak to drzim palce, at to vyjde na poprve...to je fakt balik..asi se vi, ze lide za to, aby dite meli zaplati dost..proto ty ceny...a asi to nema byT pro kazdeho....coz tedy i chapu..ale nekdy je osud trosku nespravedlivy a tam je mi lito, ze pojistovny plati treba jen tri pokuty a nic vic...
Kazdopadne. Ty penize by se dali vyuzit i jinak..to jo, no..

blabloblu
5. únor 2018

Mně doktor dost vyděsil, když mi důrazně kladl na srdce, že 6-8 týdnů po zákroku rozhodně NESMÍM nic zvedat, sportovat a nijak se namáhat. 14 dnů jsem měla klidový režim, během něhož jsem dostala tak silnou menstruaci, že jsem byla až na pohotovosti. A 6 týdnů jsem doma nezvedla ani koš s prádlem. Byla jsem na lokálním umrtvení a několik dnů po zákroku jsem měla i docela bolesti + zánět, takže pokud pracuješ jako dělnice a zvedáš těžká břemena, rozhodně si vyžádej neschopenku minimálně na měsíc. Gynekolog (dva, nezávisle na sobě) mi řekl, že stačí mírná zátěž, především zpočátku a ranka praskne a musí se to šít... stačilo mi to silné krvácení při MS, nikdy jsem to nezažila, měla jsem opravdu silné bolesti, vložku na cca 10 minut! a byla jsem z toho dost slabá a malátná. Pokud ti nedají neschopenku v nemocnici (dávají neradi), tak ošetřující gynekolog by ji měl napsat bez problému. Hodně zdaru. Zákrok sám o sobě je rychlý.

luciksima
5. únor 2018

Určitě si vem neschopenku byla jsem doma 2 týdny první mě bylo docela zle i jsem krvácela když jsem déle chodila atak.a nic jsem nezvedala.takze určitě alespoň 2 týdny klidu

jitkacb
autor
18. únor 2018

Díky za odpovědi. Už mám po zákroku, neschopenku mi v nemocnici daly automaticky. Zítra jdu na gyndu domluvit si další kontrolu. Chtěla jsem se zeptat kdo už to máte za sebou v pátek jsem byla na zákroku, zatím žádné krvácení, ale mám takový hnědý výtok. Je to normální? A cítím při curani takový slabý pálení je to asi normální co?? Díky za odpovědi

mis_el
18. únor 2018

@jitkacb Už jsi to teda moc nepamatuju ale říkali že je normální krvácení v rozsahu menstruace. Že pokud to praskne, tak pak ta krev teče jak z vola...já jsem krvácela asi týden, každý den to sláblo. Pak taky říkali že se to může spustit trochu víc asi 10. den, kdy se odloupne stroupek. Ale to jsem nekrvácela vůbec. Jinak pálení při čůrání jsem neměla, tak to neporadím.

zabasamemm
6. čer 2023

Holky, narazila som na túto starú diskusiu, a mala by som otázku. Niektoré tu píšte, že ste mali zmeny na čípku v poslednom predrakovinovom štádiu. To vám povedal doktor ? Alebo ste to mali napísané v lekárskej správe ? Mňa čaká konizace za pár dní, ale vobec neviem v akom štádiu tie zmeny mám. Nemám to nikde ani napísané. Ďakujem za prípadné odpovede 🙂