Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Konizace, jaké to je?

andrrriiik
30. led 2015

Ahoj holky,v pondělí mě čeká konizace děložního čípku.Mám z toho strach,tak bych se chtěla zeptat těch,které to mají za sebou,jaké to je,a jestli ten zákrok ucítím,i když mi to umrtví.Děkuji za odpovědi 🙂

tobihosue
30. led 2015

@andrrriiik Ahojky, já byla na tomto zákroku (sice už je to několik let zpět). Byla jsem celá umrtvená, takže jsem o ničem nevěděla a probudila jsem se, až když bylo po zákroku, bylo mi tehdá 18 a v nemocnici jsem byla prvně. Žádnou bolest jsem pak necítila, jen mě nikdo neinformoval o tom, že se po narkoze nesmí jíst ani chodit a já byla za celý den děsně hladová a chtělo se mi na záchod. Mimochodem o tom mě též nikdo neinformoval (a opravdu jsem se nezkoumala, co mám mezi nohama). Takže u mě je to pak spíše úsměvná historka. Každopádně já osobně nic necítila ani pak nic nebolelo. ;)

andrrriiik
autor
30. led 2015

@tobihosue Já právě budu jen lokálně umrtvená,takže po zákroku půjdu domů.Jinak díky za odpověď 😉

tobihosue
30. led 2015

@andrrriiik No, já teda nevím. Ale měla jsem též psáno lokálně. A dali mi dýchat, takže jsem to celé prospala, ale ten den jsem též šla domů. 🙂

andrrriiik
autor
30. led 2015

@tobihosue Aha,mě to přímo řekla sestra,že jen lokálně.No a jaký je pocit ta narkoza?Z toho mám taky obavy,nikdy jsem to nezažila.

anina32
30. led 2015

@andrrriiik Já byla na konizaci v červenci, dělali mi to v celkové narkóze, koukala jsem na hodinky když mě odváželi z pokoje a pak po probuzení zpátky na pokoji, celé to byla otázka ani né půl hodiny. Nebolelo to vůbec, možná jsem cítila první den trošku tlak, ale s poporodními poraněními to vůbec nejde srovnávat. Z postele mi dovolili slézt asi za tři hodiny, nic mi nebylo, normálně jsem chodila. U nás je to teda tak že jsem i následující den musela zůstat v nemocnici, ale nic mi nebylo a v posteli jsem trávila minimum času. Asi první tři dny jsem měla vložku jako při menstruaci, ale krvácela jsem míň než při ní, pak asi tři týdny intimka. Doporučovali nic těžkého nezdvihat, nenamáhat se, to jsem se snažila dodržet a žádný problém nebyl. Takže se ničeho neboj, není to nic strašnýho. Jo a teď jsem si volala na výsledky stěru a poprvé po hodně dlouhý době ho mám úplně v pořádku 😉

tobihosue
30. led 2015

@andrrriiik No, já to měla v papírech napsané též a docela jsem se toho děsila. Pak mi ale na pusu dali ten přístroj na nadýchání a po chvíli jsem spala a probudila jsem se, když mě vezli na pokoj. Jinak pocit už přesně nevím, jen vím, že se mi trochu motala hlava, jinak asi nic hroznýho.

hanna1170
30. led 2015

Ahoj, já jsem byla letos na konizaci s lokálním umrtvením... příjemné to moc nebylo. Kdybych si mohla vybrat, tak bych šla na celkovou narkozu. Ale to jsem kvůli miminku nemohla. Ale neboj, jsou horší věci 😉 Každopádně je to chvilička- celký zákrok na pár minut 😉

andrrriiik
autor
30. led 2015

@anina32 No mě to právě budou dělat přímo v ordinaci,kde jsou na toto specializovaní.Tak to gratuluji,že to máš v pořádku.Snad se mi taky poštěstí 😉

andrrriiik
autor
30. led 2015

@hanna1170 No já mám právě taky miminko,tak asi proto mě budou jen umrtvovat.Tak příjemná není ani biopsie,ale hrozná není.Dělali ti taky?Je konizace horší,nebo tak nasteno?

hanna1170
30. led 2015

@andrriiik Biopsii mi nedělali - měla jsem špatné výsledky cytologie po porodu a rovnou mi dělala konizaci ( měla jsem na to mezi kojením omezený čas 😉 ) Výsledky ale dopadly dobře. Moje doktorka říkala, že takových maminek po porodu měla více, a obvykle je to ještě hormonálními změnami buněk 😉 Držím pěsti, ať to dobře dopadne 😉

mrazulkav
30. led 2015

Já byla na konizaci před 2 lety. Taky lokální umrtvení (umrtvovací injekce u doktora je pro mně tisíckát horší) a pak jsem nic necítila, byla to rychlovka... Já to tedy z neznámých důvodů neměla ambulantně, ale druhý den jsem šla domů.
Určitě to bude všechno dobré 😉

andrrriiik
autor
30. led 2015

@hanna1170 Aha,no já ty změny tam mám právě už dlouho,asi rok,tak mě jen sledovali.Pak jsem otěhotněla,tak mi dělali biopsii,protože je to přesnější než jen cytologie.Bylo to stejné,tak po porodu kontrola,zas biopsie,ale výsledky horší.Takže mě čeká konizace ☹

andrrriiik
autor
30. led 2015

@mrazulkav Taky doufám,že bude vše v pořádku.Já bych měla jít domů hned.Budou mi to dělat přímo v ordinaci.

mrazulkav
30. led 2015

Mě sledovali 3 roky a když jsem řekla, že by jsme chtěli začít zkoušet miminko, tak jsem dostala zákaz :( takže napřed operace a miminko až pak... během těhotenství vše v pořádku a hned po porodu opět zhoršení. Takže mě sledujou dál a doufám, že až budeme chtít druhátko, tak zase nebude problém...

hanna1170
30. led 2015

@andrrriiik horší výsledky mohly bý také způsobeny porodem... neboj za pět minut po umrtvení je po všem a pak už budeš mít třeba klid na delší dobu 😉 Jen se snaž poté nic velkého nezvadat... při dvou dětech mě to pobavilo 😉 ale je pravda, že když jsem jeden den hodně zvedala malou i třeba ve vajíčku, tak jsem druhý den začala krvácet.. tak jsem ubrala a zlepšilo se to -no a pak jsem zase přidala 😉) Hlavně ať to dobře dopadne! 🙂

andrrriiik
autor
30. led 2015

@mrazulkav Tak já zákáz neměla,jen mě v těhu sledovali víc.No třetí už asi nehrozí,tak by to mělo být po tom zákroku ok 😀

andrrriiik
autor
30. led 2015

@hanna1170 Jj to mi taky říkali,že porodem se to zhoršilo.No já mám právě taky 2 děti,z toho jedno 7 kilové mimi.Takže se zvedání nevyhnu 🙂

lukaskaa
31. led 2015

@andrrriiik ahoj, já taky byla na konizaci v červenci v Brně u dr. Dvořáka, dělal mi to ambulatně, a do půl hodiny jsem odcházela domů 🙂 Jelikož jsem byla na konizaci po porodu tak jsem to vůbec necítila jako nějakou bolest :D Bylo to v pohodě, akorát po zákroku jsem dost krvácela, ale i tak to bylo v pohodě doma jsem fungovala už ten den a to malej byl už pěknej cvadla cca 6kg. Takže se určitě ničeho neboj 🙂

werunqa
31. led 2015

Ahoj,mě dělal bývalej gynekolog konizaci listopad 2010 a bohužel já si teda vytrpěla svoje..
Byl to už starej...a podle mě už ani tuto gyn. praxi neměl provádět...
Konizaci mi udělal bez jakéhokoliv umrtvení!! Takže bolest jako prase,pak do mě nacpal nějakou gázu a poslal mě domů.Já k němu dojížděla přes 2 města.Takže jsem byla ráda,že jsem došla vůbec na nádraží na bus a dostala se nějak domů 😢 .
Doma jsem si pak gůzu vyndala (jak mi nařídil) u čeho jsem málem omdlela..
Bohužel jsem dopředu nevěděla,že se tento zákrok má dělat s umrtvením,jinak bych se zeptala..nepočítala jsem vůbec s tím,že by něco dělal jak neměl 🙄

No od té doby jsem se tam už neukázala.Našla jsem si jiného gynekologa u nás ve městě a ten je prostě úžasný a neměnila bych 🙂

bjoucik.15
31. led 2015

já byla na konizaci v lednu minulý rok a v pohodě... Byla jsem v Motole. První den příjem a výkon cca 10min a ještě vtipkovali když mě uspávali 🙂 a druhý den ráno domů... Gázu jsem měla taky, když mi jí vytahovali strašně jsem se smála jak to lechtalo, no a po 3 hodinách jsem mohla na záchod a najíst se... pak mě asi týden bolelo trochu břicho a trochu jsem špinila,a to je vše... ale měla jsem celkovou narkozu

beruunka7
21. led 2016

Na konizaci jsem byla toto úterý. Měla jsem podle výsledku biopsie CIN 3. Zákrok mi byl proveden pod celkovou narkozou bez intubace. Probudila jsem se za cca 30 min. Asi hodinu jsem měla mírné bolesti podobné menstruačním, nic hrozného. Narkoza úplně bez problému. Měla jsem v sobě tamponádu kvůli krvácení (již jsem měla zkušenost po porodu) a podložku pod zadkem. Tamponádu jsem měla čistou až do večera. Večer jsem ale zjistila na toaletě, že je celá zkrvavená. Podle sestry prý běžné. Ráno mi tamponádu vyndali a čekali, zda budu krvácet. Naštěstí bylo vše v pořádku a propustili mě domů. Mám dodržet šestinedělí, tj. ne koupání, sex, tampóny a zákaz sportování a zvedání miminka. Kvůli větší krvácivosti mám nařízeny 2 týdny na lůžku. Manžel si musel vzít dovolenou. Nechápu, jak tento zákrok mohou dělat ambulantně. Večer bych kvůli krvácení jela na pohotovost.

mika251
21. led 2016

@beruunka7 neviem, či sa náhodou pri ambulatnom zákroku nepoužíva iná technika. Ja som bola na konizácii v sprnu, robili mi ju v lokálnej anestézii ambulantne - rezali mi to elektronožom. Celé to trvalo asi 10 sekúnd, doktorka mi na čípok aplikovala nejakú mastičku, aby to nekrvácalo. Ešte som potom chvíľu sedela v čakárni a šla domov, Žiadna tamponáda, len vložka. Čakala som, že budem krvácať a nakoniec som pár dní len trošku špinila a to bolo všetko. Mala som deň dovolenky, tak som si poležala a ďalší deň mazala do práce. Inak šestinedelie som tiež musela dodržať.

Možno záleží aj na rozsahu nálezu, v každom prípade u mňa ambulantný zákrok bez jediného problému.

valeri10
21. led 2016

Ahoj já byla na konizaci min. rok. Měla jsem CIN 2. Za dvě hodiny jsem byla doma. Zákrok byl v celkové narkóze a trval asi 15 minut. Na pokoj mě vezli už probuzenou, ale zmatenou a vysmátou 🙂 . Asi za hodinu jsem šla domů. Bolesti jsem žádné neměla ani žádnou tamponádu, pořádně jsem začala krvácet asi za tři dny, ale nebylo to nic hrozného.

beruunka7
21. led 2016

@mika251 Jednalo se o LOOP (LEEP) konizaci - tzv. elektrokličkou.

serenna30
21. led 2016

Taky mam konizaci za sebou, zakrok v celkove narkoze trval max. 20 minutek. Mela jsem CIN 2-3, sledovali me pak co pul roku, ted uz pouze jednou za rok berou ster. Vubec se neboj, ja sla na zakrok rano a odpoledne me vyzvedla kamaradka, doma jsem se pak cca 2-3 dny šetrila. Jo a mela jsem na 3 mesice zakaz pouzivani tamponu a sexu bez kondomu. Krvacela jsem po zskroku velmi malo, spiš jen špineni.

Sem začni psát odpověď...

Odešli