Koronavirus. Co si o tom myslíte?

29. únor 2020

Zajímalo by mě, proč byla smazána diskuze "Koronavirus. Co si o tom myslíte?"?

odula
7. dub 2020

@hojda naopak. JK nejvíc testuje, tozn. Má největší záchyt nakazenych. Takže právě z jejich čísel se dá usuzovat smrtnost. Italům tam běhala korona už od konce prosince takže počet nakažených je řádově vyšší (a tím myslím i několik řádů - možná jde i o desitky milionů jak jsem někde četla). Takže statistický nejspolehlivejsi je imho právě Jižní Korea kvůli počtu testů. Jinak co se týče opatření tak JK má velmi mírný že.

hojda
7. dub 2020

@odula Protože by to byly údaje pro ostatní země pro jejich rozhodování při rozvolňování opatření.

odula
7. dub 2020

@hojda aha. Jasně. No pokud by postup byl stejnej jak v ty JK , kdy se testuje plošně, důsledně trasuje a pozitivní jsou v izolaci (i.e. "chytrá karanténa") tak by právě restriktivni opatření nemusela být skoro žádná. JK je důkaz že tenhle systém funguje.

hojda
7. dub 2020

@odula Já to beru tak, jaká by byla data při nezvládnutí epidemie, což je případ Itálie. JK je případ dat se zvládnutou epidemii.

hojda
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
7. dub 2020

@hojda no tak to konečně někdo řekl na plnou hubu, k tomu videu myslím...tak lidé nejsou hloupí, to jsme říkali celou dobu...

marcicek84
7. dub 2020

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/c... takze 42 a zanet srdce a krvaceni do mozku a muze za to COVID a nic jineho mu nebylo?

marketka_m
7. dub 2020

@marcicek84 vsak pisou ze pricina nebyla covid

marcicek84
7. dub 2020

@marketka_m pisou to tak jako chytra horakyne,covid to nebyl ale vlastne je tezke urcit jako moc se na te jeho smrti ten COVID vlastne podepsal,takze vlastne byl nebo nebyl?

marketka_m
7. dub 2020

@marcicek84 hele myslim ze nad tim az moc uvazujes a zbytecne se stresujes..co ti pomuze ze budes vedet na 100 procent jestki ho zabil covid nebo nezabil..nic ti to nepomuze..modli se at to nezasahne tvou rodinu..a nebo at to prezijou...sed doma..venuj se rodine..na nakupy minimalne..navstevy dal omezujme..hold muzeme treba i rok takto zit..ale co..je treba hlavne psychicky se udrzet..protoze jak zacneme blaznt tak bude konec...a zase rikam..pokuf media zacnou psat denne o jednotlivcich co umiraji na rakovinu a dalsi nemoci..tak se objesime vsichni..protoze ty cisla nas zabijou...a tlak.medii nas dovede do blazince..

marcicek84
7. dub 2020

@marketka_m prosim te a co si ten proslov nechat pro nekoho jineho?To,ze nsd tim clovek premysli,nemusi nutne znamenat,ze se stresuje...mne spis zajimala objektivita te informace...

llluckaaa
7. dub 2020

@marcicek84 Je to teda zvláštní, zánět srdce přece nepřijde jen tak a má nějakou příčinu, ne? Taky mě to zarazilo. Krvácení do mozku asi můžeme porazit každého z nás, nejsou výjimky lidi kolem 30ti, kdy jsou lidi v permanentním stresu, neodpočívají a pořád pracují... A ležet v nemocnici a nechat se obíhat lidmi ve skafandrech, to asi psychice taky moc nepřidá ☹ No poučení pro každého z nás - nestresovat se, ať nám nerupne cévka v mozku ☹

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
7. dub 2020
autor
7. dub 2020

@odula to zní logicky 😅 Prymula se prolecl
@mourovatakocka mě by zajímalo, zda do těch 30% počítají i ty, co nic nic nic pozitivní test a stále nic a pak bum a problémy
@marcicek84 taky jsem se nad tím pozastavila. Přijde mi to jako důsledek Covidu. Zánět srdce zvládne i chřipka, takže Covid bez problémů taky. Vždyť i psali,že napadá srdce. Ale máš pravdu, napsali to opravdu fikaně

autor
7. dub 2020

@marcicek84 dívala jsem se na statistiku ministerstva zdravotnictví a ten mlaďoch je zase od nás z MSK

marcicek84
7. dub 2020

@llluckaaa + anonymní - mně to přijde zvláštní to takhle zaobalovat, za prvé nic nenapsat o tom, že byl třeba nemocný, nebo měl jiné zdravotní problémy, pak napsat, že na COVID neumřel i když ho měl, že umřel na zánět srdce a tím vyvolané krvácení do mozku, to mi přijde jako jasný COVID, ale od té doby co nás chtějí proměřovat, tak teď se to asi bude tutlat, protože kdyby to byla smrt zdravého 42 letého člověka na COVID s proměřování by měli utrum, to je pak jasné, že zemře i plno mladých doposud zdravých a tohle lidé nechtějí....

autor
7. dub 2020

@marcicek84 ono zánět srdce může způsobit váček u zubu a v kombinaci s chřipkou (Covidem) to může mít rychlý průběh. Z toho třeba mám strach. Já osobně mám váček. Žila jsem v domnění, že umrtveny zub je ok, ale když jsem změnila zubaře, ukázalo se, že tam váček stále je. Jelikož Covid zavřel zubní ordinaci do odvolání, padly mi už 3 termíny, kdy se se mnou mělo něco dělat. Takže se teď opravdu bojím. Jde o to, že já měla váček a píštěl už cca 7 let zpátky, cca 5 lety s tím konečně něco zubař udělal a já měla za to, že to je v cajku. A ejhle, není... Takže s tímhle člověkem, co zemřel na zánět srdce ve mně začal bujet strach.

marcicek84
7. dub 2020

anonymní - no vlastně nikdo z nás neví, v jaké zrovna bude kondici, když se s tím virem setká, takže de fakto to může skosit úplně všechny, kdy budou mít zrovna oslabený organismus něčím jiným...to, že viry sedají na srdce je obecné známo, jen ta informace je tak zvláštně podaná, že mi to spíš přijde jako zastírání faktů, že vlastně mohl i umřít někdo doposud zdravý....no ono se o něm tak nemluvilo, jako o tom prvním případu taxikáře, kterému se za každou cenu snažili zachránit život, z toho mi plyne jedno čím ví c budou lidé jenom a pouze anonymní čísla, tím víc to bude systému jedno, na facebooku kolu výzva dopis Milana Kupky ministru Janu Hamáčkovi a píše mu prezident české lékařské komory o tom, že Přirozené promoření populace virem covid-19 je nebezpečná iluze a hazard s životy desítek tisíc nevinných lidí...No ,tak teď už vůbec nevím, co si o tom myslet...

https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/prom...

odula
7. dub 2020

@marcicek84 já chytrou karanténu beru. Fajn nápad. Otázka je, jestli půjde opravdu vytrasovat všechny nebo skoro všechny když velká část nakazenych je úplně bez příznaků? V tom je podle mě úplně největší zrada tohohle viru. Chránit oslabený a starý bude podle me potřeba stejně tak, a to do ty doby než bude vakcína nebo velmi účinný lék. 🤷

marcicek84
7. dub 2020

@odula pokud bude fungovat jak ma,tak nejsem proti,ale je otazkou kdy a jak se to jeji fungovani proveri...bohuzel to varovani ceske lekarke komory je proti rozvolnovani,tak co za tim muze asi tak stat krome obezretnosti...

marcicek84
8. dub 2020

@odula nazoru epidemiologu je vice,nekteti jsou pro,jini proti,CLK vsak pise,ze system na to postupne promorovani neni pripraveny,ze nemaji dost ochrannych pomucek a dalsich veci a ze je to hazard pokud neexistuje ucinna lecba ci vakcina,takze je otazkou jakym zpusobem pronorovat,myslim,ze kdyz to pusti do mladsich rocniku a deti a zacnou umirat lidem studenti,zaci,tedy deti,ze to taky nebude uplne ok,no vlada si na sebe usila bic a ted bude velmi tezke presvedcit verejnost,ta ma takovy strach a ten ted u vetsiny prevlada...

autor
8. dub 2020

@marcicek84 napsali to nejasně. Mohl mít už ten zánět déle a léčit se na něj, každopádně Covid mu asi nepřidal. Anebo to přímo způsobil.

Přesně, čím víc je obětí, tím víc to je pro ně statistika a nic k těm úmrtím už napíšou.na začátku vypsali skoro každou chronickou nemoc, co dotyčný měl. Teď už napíšou nic, jen když zemře někdo mladý. A o té sestřičce, co zemřela ne na Covid, ale něco jiného, je ticho po pěšině.

Ten dopis je hodně zajímavý. Tak snad z nás neudělají pokusné králíky

hojda
8. dub 2020

Tenhle statistiky s jeho modely mě vždycky uklidní🙂. I v modelu, kde se počítá, že by bylo 30% lidí bez příznaků, je to u nás pořád dobré!
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministertvo-...

mourovatakocka
8. dub 2020

@hojda Jen jsem to prolétla, ale opět není příčinou korona. Už mi to přijde jako když nějaký terorista bodá do lidí s voláním Alláh je velký, ale v novinách napíšou, že to nemělo nic společného s žádnou náboženskou ani jinou nesnášenlivostí. A vlastně to byl slušný člověk a zdravil sousedy. Tak oni nám lidi umírají, ale s koronou to nesouvisí, to jsem si oddechla 🤷

kizii
8. dub 2020

Ja se tesim, az konecne cela tahle saskarna skonci a bude se zas normalne zit.

marcicek84
8. dub 2020

@hojda - zrovna to tam je napsáno úplně stejně, jakože to může souviset s COVID nebo nemusí...no a sranda EU zas kritizuje za promořování, oni by si měli uvědomit, že jsou v EU více a méně zasažené sáty, že paušál na všechny použít nejde...
no jako na roušky si zvykat měsíce??? které myslí, ty letní???lidé to vydrží v květnu pak max. v MHD nebo obchodech

marketka_m
8. dub 2020