Kožní plíseň na zádech. Co vám zabralo?

lolajda
24. říj 2020

Nemáte prosím nekdo tip, co vam zabralo na plíseň na zádech? Takove ty kolečka načervenalé... ne na předpis...

nazka
24. říj 2020

@lolajda tak já měla na předpis, micetal..

simcakoc
24. říj 2020

@lolajda za mě nejlepší nizoral. Nebo micetal gel. Ten na předpis není ale samotný není tak účinný.

mamikry
24. říj 2020

@lolajda
@simcakoc Souhlasím, trápila jsem se s tím rok a Nizoral zabral po dvou umytích.

lolajda
autor
27. říj 2020

Nizoral je sampon na lupy, ne?

mamikry
27. říj 2020

@lolajda Ano, ale asi je v nem latka, ktera pusobi na plisen. Zkuste, mne zabral hned. Rok jsem se mohla udrbat, nez mi ho doporucili.

simcakoc
27. říj 2020

@lolajda je sice na lupy ale přímo v příbalovém letáku je napsano, že se může používat i na kožní plíseň. Je určený k léčbě kožních infekcí vyvolaných plísněmi a kvasinkam.

nazka
28. říj 2020

@simcakoc micetal je na dýl a je pak potřeba slunko, aby se ta kůže zas srovnala do barvy..

simcakoc
28. říj 2020

@nazka ano vím, že léčba micetalem je na dýl. Přímo kožní lékařka mi říkala, že ten micetal gel je pouze jako doplňující léčba k mastičce. Prý je v tom mycím gelu méně té účinné latky. V těhotenství mi doktorka nic nechtěla předepsat, zkoušela jsem ten gel používat samotný, ale prostě nezabíral.

nazka
28. říj 2020

@simcakoc aha, já měla sprej a tam netuším, jak je moc účinných látek. Ale byla jsem šťastná, že to nakonec zabralo. Já to teda nepoužívala v těhotenství a při kojení 🤷‍♀️

simcakoc
28. říj 2020

@nazka já už s tím bojuji asi 5 let, ze začátku to bylo jenom pár flíčků, ale právě v tom těhotenství se mi to rozjelo tak ze jsem měla fleky skoro všude, kromě nohou a obličeje. Vyzkoušela uz jsem dost mastiček ale vzdy to bylo na dlouho a brzo se to zase vracelo. Ten nizoral pomohl hned po prvním použití a po druhým umytí to bylo pryč úplně. Ale chápu, že každému sedne a pomůže neco jiného.

lolajda
autor
28. říj 2020

Diky moc holky, zkusim teda ...