Krátká menstruace, dlouhé špinění. Co by to mohlo být?

sophinne
9. črc 2012

Ahoj holky, v lednu jsem přestala brát HA, pač příští rok bychom chtěli zkusit pracovat na miminku. Cyklus mám nepravidelný a vždy až tak po 30-40 dnech. Jednou to bylo možná i dýl. Menstruace trvá hrozně dlouho, vždy asi 9 dní, ale přitom vyloženě menstruaci mám asi 2 dny, a zbytek jen špiním. Ale hrozně dlouho a barva spíš hnědá. Nevíte, co by to mohlo být? Myslíte, že je to tím, že jsem přestala brát HA a tělo se teprve vzpamatovává? HA jsem brala 6 a půl roku. Na gyndě jsem byla jen s tím, že to mám nepravidelné, o délce cyklu jsem nemluvila. Doktorka mi řekla, že to není tak hrozné, že i proběhla ovulace. Že mám vydržet do září a i kdyby to pak bylo stále nepravidelné, že bychom to začaly řešit, že jsem prášky brala dost dlouho a že toho půl roku až rok to trvá, než se to ustálí. Ale mně to moc normální nepřijde, mám to docela dlouho a navíc jen špinění a MS nic moc. Navíc teď posledně jsem měla takové MS bolesti, že jsem myslela, že ani nepůjdu do práce, což se mi nikdy až tak nestalo. Strašně jsem se potila, bylo mi z toho i špatně, podlamovaly se mi nohy. Vždy jsem mívala dost bolesti, ale ne až tak, že bych pomalu nemohla chodit. Chytalo mě to až do zad. Mám teď úplně strach z další MS ☹

timbouctou
9. črc 2012

@sophinne především si připrav ibalgin, ten je na ms bolesti dobrý, dej na mě. A i tak bych zkusila znova tu dr, může ti i poradit jak s tím špiněním. Mimochodem, ms upravuje i přísun vitaminu C, kamarádka si tak oddalovala ms nebo jen zmírňovala. Nemohla brát HA kvůli játrům. Jedla tak 3 citrony denně 😅

hanicinka
10. črc 2012

@sophinne ahoj já mám také šílené bolesti a cyklus nepravidelný, zvracím a před menstruací také špiním třeba pět dní, byla jsem na laparoskopii a zjistili mi endometriozu a ta to u mě vše způsobuje a tak jestli to není i tvůj problém, tím tě nechci strašit. Jím ibalgin rapid, ten jediný mi zabere i když někdy až po dvou hodinách, když jsem v práci tak mě vezou domů a ležím, někdy i brečím. ☹ ☹ Snad tě to uklidní, že v tom nejsi sama. 😒

sophinne
autor
10. črc 2012

@timbouctou
Posledně jsem si brala Brufen a zabral celkem rychle. Jestli ti nepřestane, určitě se zase objednám. A citrony tlumí bolesti MS? 🙂

sophinne
autor
10. črc 2012

@hanicinka
Jejda, tak teď jsi mě vyděsila ☹ . A je to nějaký problém otěhotnět potom??? A normálně na gyndě to nepoznají? Teď, jak jsem tam byla, tak jsem byla na preventivní prohlídce a výsledky jsem měla celkově dobré. Nevím teda, co všechno se vyšetřuje stěrama a tak, ale nezjistili nic.

timbouctou
10. črc 2012

@sophinne ne, ale upravují hustotu krve a tím i její ztrátu 🙂 je to spíš o vitaminu C než o citronech obecně, takže pokud se ti nechce jíst citrony, je tu ještě například celaskon a tak. Na bolest to asi přímo nebude mít vliv, ale všimla jsem si, že když mám spíš špinivé ms místo normálního, tak je ta průvodní bolest mnohem horší a taky nevolnosti a slabost. Takže to asi bude mít souvislost nějakou.

hanicinka
10. črc 2012

@sophinne neboj, mít ji nemusíš,pozná se pouze při laparce a to prý se musí na ní zaměřit, prý se špatně hledá, ultrazvuk to nenajde, stěry také to nepoznají. Nebyla si někdy na jiné operaci slepák či žlučník, můžeš mít i srůsty.Při endometrioze se právě špatně otěhotní.Ještě nám říkal embriolog, že i když otěhotním, tak se díky ní může plod špatně vyvíjet. Snad to nebude náš případ. 😒 Tři měsíce po laparce jsme se měli snažit o mimi a nevyšlo to, proto jsme se v červnu objednali do centra, v srpnu bude první inseminace a pak když to nevyjde IVF.Držím palečky at´si zdravá a nepotká tě to co mě. 😎

sophinne
autor
10. črc 2012

@hanicinka Nemusí to být, ale co jiného ještě? ☹ Jinak na žádné operaci jsem nikdy nebyla. Mám teď celkem strach. Jestli teda hned jít na gyndu raději nebo to ještě nechat. Je to asi horší, čím později se na to přijde, že?

sophinne
autor
10. črc 2012

Ještě jsem si uvědomila, že i poslední dobou brání prášku jsem měla MS dost silnou a začaly mi bolesti, což jsem s prášky vůbec dřív neměla. Spíš naopak, o MS jsem ani nevěděla, žádná bolest, úplně slabounká, až skoro žádná MS, dobrý pleť. Poslední asi půl rok až rok se to obrátilo na úplný opak. Je možné, že už prášky na mě přestaly třeba působit nebo si už tělo zvyklo? A teď, jak neberu, tak mám zase slabé, dlouhé špinění a bolesti.

hanicinka
11. črc 2012

@sophinne já při antikoncepci, taky byla v pohodě bolesti menší, krvácení slabší, bez špinění, plet´lepší. A ted´po pěti letech pravý opak všeho.Určitě je endoška horší čím déle se to nechá být, ale mě doktorka poslala na laparku právě až letos, i když jsem jí vždy vše hlásila jak mi je. No ale to nikdo netušil, že tam je .Oni si všichni řeknou ta ženská nic nevydrží, takové bolesti mám taky a ona si vymýšlí. No ale nyní když mám na to papír tak jsou všichni zticha a už se člověku nesmějí když mám křeče atd. Záleží kdy půjdeš na gyndu a zkus to s lékařem probrat. Koukni na stránky endometrioza.cz nebo abctěhotenství.cz tam nejdeš k tomu víc. Endoška se zhoršuje každým krvácením, ale u každé ženy jinak rychle. Měj se hezky ahoj. 🙂

sophinne
autor
11. črc 2012

@hanicinka Na ty stránky jsem už koukala. Tak třeba ji ani nemám.Uvidíme, jak to teď dostanu, jaké to bude. Také se měj hezky a děkuji 🙂

brisalek
11. lis 2012

Ahoj , mám to podobné, normální MS mám poslední více jak rok 2 -3 dny silnější , 2 dny slabší a pak 5-6 dnů špiním. Takže 10 -11 dnů. Mívala jsem ms vždy tak 6 dnů, ale tohle už je moc, protože ještě špiním a už mám ovulační bolesti 4-5 dnů a pak už jen napuchám a má blbou náladu🙂 a pak zase MS. Dr jsem se několikrát ptala, nabízí mi pořád antikoncepci , kterou nechci. Vyšetření žádné kromě běžné prohlídky mi nedělala a říká, že je vše v pořádku. O vitamínu C mi taky říkala, tak jsme to tenhle měsíc zkusila a dnes ještě maličko špiním 11 den☹. Před dvěma lety jsem v 9 týdnu potratila a byla na revizi, tak mě občas napadne, jestli to stím nemůže nějak souviset. Ani o ovulaci jsem před porodem nevěděla a teď jsou ty bolesti horší než menstruační. To zas musím říct, že při MS bolesti skoro nemám.

Budu ráda za rady a zkušenosti.

kacenaduck
21. lis 2013

Ahoj brala sem antikoncepci asi tak pul roku pak sem to na 3mesice vysadila a ted před týdnem sem ji znovu nasadila ale jinou znacku HA kterou mi doktor napsal. Jenze dostala jsem menstruaci první den to bylo moc silne druhy den skoro nic a takhle to bylo cely tyden az do nedele myslela jsem ze uz mi skončila ale najednou sem zacala spinit ma to zvlastni barvu ruzouvou az do svetle hnede při menstruaci jsem se jednu noc probrala diky ukrutnym bolestem takove jsem ještě nemela nemohla jsem ani lezet ani sedet proste nic trvalo to cca 2hodiny nez se bolest ztratila byli to hrozne krece brecela jsem bolesti. Neresila bych to kdybych nespinila je to uz 2tyden první to byla stridava menstruace ruzne intenzivni a druhy tyden spinim. Nevim co mam delat a mam docela strach abych nebyla nejak nemocna s vaječníky nebo něco .... jsem z toho spatna a zoufala ... za kazdou radu budu moc vdecka dekuji za odpovedi

yukisek
27. lis 2014

Ahojky poradite mi. Vcera jsem to mela dostat ale už od pondeli slabe spinim vcera jsem spinila o neco vice a sem tam se objevi i svetle cervena krev ale je to jen tak na utreni nemam ani tampon ani vlozku jen intimku a tam je fakt jen mala kapicka. Vcera jsem si delala test ale byl negativni. Tak ja vubec nevim jinak ovu mela probehnout 14teho a v te dobe jsem s manzelem meli styk. Porad si rikam zda to mam brat jako normalni ms nebo ne :-/ Jinak ms mývam tak 3-4 dny nejdriv spinim ale pak se to rozhede a krev je fakt hodne tmava ale tohle je takove jine:-/