Krvácení dásní. Co by pomohlo, prosím?

15. zář 2020

Dobrý večer, krvácí mi z dásní, ale fakt hodně. Při čištění plivu hrozně krve a při jídle mi taky teče z dásní. Začala jsem používat pastu lacalut, ale nic se nezměnilo. Co by tak pomohlo? Zubaře navštěvuji a zuby si čistím a občas mi začala téct krev ale je to tak měsíc zhruba zpátky co je to každý den a hodně.

malenka3
15. zář 2020

Používáš mezizubní kartáčky? Zubní nit? Pokud ne, okamžitě začít. Pokud ano, máš asi zánět dásní, doporučuji Paroex ten silnější nebo Corsodyl. Pokud se nezlepší, tak zubní hygienistka. Jinak pasta na dásně je super sensodyne, ale to není na léčbu takového průšvihu.

autor
15. zář 2020

@malenka3 mezizubní kartáčky používám týden. To už mi bylo řečeno že začít 🤦🏻‍♀️ Já vím jsem ostuda a na hygienu jsem objednaná na říjen. Ale chtěla bych nějak sama ještě tomu pomoci. Dekuju za tipy.

malenka3
16. zář 2020

Tak jestli používáš týden, tak se to teď asi hodně zhoršilo, dásně na to nejsou zvyklé. Potřebuješ mít jistotu, že tam nemáš žádné zbytky jídla, které dráždí dáseň. Zkus se na to hodně zaměřit a koupit ten paroex. Hygienistka ti pak ukáže, jak správně ty zuby čistit.

mamikry
16. zář 2020

Mně na krvácení dásní pomohla pasta Paradontax, ale nekrvácely mi nějak dramaticky.

nafreya
16. zář 2020

Mi pomohla navsteva dent. hyg. Pak jsem mela pastu lacalut a ustni vodu paradontax (ta byla primo na krvaceni dasni) spolu s niti a mezizubnimi kartacky se to dalo zvladnout a po case se to zlepsilo

hanka_12345
16. zář 2020

Taky mi krvaceli, mela jsme i rudší dasne,to znaci zanet... dentalni hygienostka rikala ze aby tk prestalo krvacet,chce to aapon 14 dnu aby se to zlepsilo. Dale doporucila jeste jednosvazkovy kartacek.
Ale myslim si ze mas spjse.uz nabeh nebo zacinajici paradontozu.... ja byla jeste na hloubkove dent.hyg. ale je dost draha

maci299
16. zář 2020

Mě pomohla dentální hygiena.Měla jsem kamen i pod dásněma.Od té doby 100% rozdíl a žádné krvácení.Tak vydržet,když už jste objednaná.Poté samo že používat mezizubní katráček.Tak ať je líp

janety32
16. zář 2020

Mě pomohl mezizubní kartáček (ano, nejdřív je to horší a vypadalo to, že mezi zubama si vyreju tunely), jednosvazkový mi byl taky doporučován (ale ten mám teď spíš na povrch skloviny), a můj nejlepší přítel je pasta Meridol - ta mi dásně zachraňuje, žádná jiná nepomáhala.

dashyyy
16. zář 2020

Zrovna jsem řešila zánět dásní v pondělí na dentálce.. důležité je mít jednosvazkový kartáček, mezizubní kartáček a čistit a čistit.. říkala teď fakt dvakrát denně a tak za 14dní by se to mělo hodně zlepšit.. mně teda ale teče krev jen když čistím tím mezizubním, ty už máš zánět rozjetý teda asi hodně ☹ doporučila mi ještě od Herbadent paradontol - gel k regeneraci dásní - rozetřít po dásních uchošťourem, prý je dobrá i jejich pasta, a masážní roztok přímo na zánět dásní.. ať je brzy líp

lacehea
18. zář 2020

https://www.lekarna.cz/no.1-calcium-fluoratum-d...

ale brat 1x denne 3 tablety nejlepe rano, hned po probuzeni, vlozit pod jazyk a nechat rozpustit.
Fakt to pomaha, je to osobni zkusenost.

A taky aspon 2 x denne dat do ust olej, jakykoliv ja uzivam olivovy a aspon dve minuty s tim olejem kloktat, on stahne na sebe vsechny bakterie. Je to uzasne. Potom vyplivnout.

terla
18. zář 2020

Jak píší holky, čistit mezizubním kartáčkem a mě pomůže tak po dvou dnech propolis. Mám teda vlastní, ale dá se koupit tinktura. To mám radu od babičky manžela a ty mají v 85 ještě svoje vlastní zuby.🙂