Krvácení po ZT. Prožila jste si některá něco podobného?

Ahoj, prodělala jsem zamlklé těhotenství. Plod se přestal vyvíjet v 7. tt., doktor viděl 6+1, 3 mm malé embryo, netlouklo srdíčko. Na revizi jsem nechtěla, nechala jsem to na přírodě, že uvidíme, třeba se tělo samo vyčistí a revize nebude nutná, což bych si přála. Přesně týden od zjištění jsem začala krvácet čerstvou krví, to bylo minulou středu (10. tt.), takže měsíc od té doby, co se plod přestal vyvíjet. A od té doby krvácím, takže už asi 10 dní. Není to masivní krvácení, ale jako silnější menstruace, občas vyjde kus sliznice, ale žádný extrém. Břicho mě bolí jako při MS, jen jednou jsem si musela vzít Ibalgin, to toho vyšlo trochu víc. Nebolí mě břicho pořád, ale spíš pár hodin denně, třeba když si jdu lehnout nebo odpočívat. Termolahev vždy pomůže. V pondělí asi zavolám doktorovi, i když jsme byli původně domluvení, že zavolám, až odkrvácím (na kontrolu). Jenže nevím, zda je takto dlouhé krvácení v pořádku. Prožil jste si někdo něco podobného? Děkuju za vaše případné zkušenosti. 🙂

eleanorrigby
6. čer 2020

Ja teda dostala potratovou pilulku, ale krvacela jsem po ni nejakych 14 dni, podle dr. naprosto normalni. Ona precijen ta sliznice uz stihla narust, tak trva dele, nez se dostane vsechna ven. Nektere dny me bolelo bricho hodne a bylo mi zle, nektere dny vubec.

nejkulatoulinkatejsi
autor
6. čer 2020

@eleanorrigby Děkuju. Tak já teda asi ještě vyčkám, než tam zavolám.

legelata
6. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi Ja po Zt asi po trech tydnech teda krvacela jen den dva v bolestech (stejne jsem pak musela na revizi). Asi by to chtelo UTZ a pohlidat, aby nehrozily pripadne srusty... Takze bych tam sla.

nejkulatoulinkatejsi
autor
6. čer 2020

@legelata To je právě to, že každá to má úplně, ale úplně jinak. Ach jo. Děkuju. 🙂

marta_kovar
6. čer 2020

Já jsem také krvácela asi 2 týdny. Dokud krvácíš, tak je to dobré a pokud z tebe odchází sliznice! To je právě super. Protože aspoň se hezky vyčistíš a bude všechno v pořádku. Přeji hodně sil. ❤️

nejkulatoulinkatejsi
autor
6. čer 2020

@marta_kovar Marti, děkuju. Sliznice vychází, ale nepřijde mi, že by nějak extra hodně. Možná proto je to krvácení tak dlouhé, no, někdo to má masivní a hned a někdo asi holt musí čekat. 🤷🏻‍♀️

legelata
6. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi No drz se... ♥️Je to hrozne po te ztrate jeste tohle. Mela jsem to dvakrat a stejne jsem vzdy nakonec skoncila na revizi 🤔

petra2018
6. čer 2020

Ahojky, mě to potkalo nedávno, byla jsem podobně jako ty cca v 9tt,ale plod se také už od 5tt nevyvíjel. Týden jsem mírně krvacela, pak se to jeden den zhoršilo a přišly na mě jakoby malé kontrakce a do rána sem potratila, pak jsem se ještě minimálně 6 dní čistila, takže to celé trvalo 13 dní. Teď jsem ještě objednaná na krevní testy, na ty jdu 14 dní od potratu. Jen doufám že bude vše o. k. a nebudu muset na revizi. Držím palce ať vše dobře dopadne.

marta_kovar
6. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi Nemáš za co. Já jsem pak aspoň byla trošku klidnější když jsem byla po kontrole a byla jsem čistá. Aspoň to byla taková malá “odměna” za tu veškerou bolest. 😕určitě se brzo zadaří ikdyž vím, že teď to moc bolí.

kosi_cek
7. čer 2020

@nejkulatoulinkatejsi , to mě mrzí, drž se a držím palce, ať to zvladneš sama. Opravdu asi těžko bude existovat nějaká šablona, podle které by to mělo správně proběhnout, tak asi nejvíce bude záležet, jak to cítís ty (jak se cítíš). Při potratu může člověka opravdu lecos znejistit, těch informací není až tolik, zvlášť, když běžnější je to v současné době řešit revizí. Ja sama jsem to měla jiné, potrat začal na konci 12tt, nejprve 2 dny droboučké zakrvácení, 3.tí den se to postupně rozjelo, až do fáze, kdy jsem vyloženě čůrala proudy krve a sraženin, což by také člověka mohlo vyděsit, znejistit! Ale když pak odešlo skoro vše (váček a tak), krvacení se dost utlumilo. Několik hodin po té jsem absolvovala UTZ, asi jsem potřebovala vědět, že je fakt konec, byl to můj 1.UTZ v tom těhotenství a představ si, že mi gynekoložka řekla, že kdybych to nebyla já, tak to vidí ještě na revizi! Nebo alespoň na podání léků, které podpoří stahy dělohy. Odmítla jsem. Pak jsem se čistila ještě 7dní a pár maličkých kousíčků tkáně ještě opravdu odešlo, ale tělo to zvkádlo úplně samo! Tak tě prostě chci jen podpořit. Naštěstí s tím moc zkušeností nemám, bylo to moje poprvé, ale proč by si tělo nemohlo zvolit pozvolnější postup, však i porod je někdy rychlý a intenzivní a někdy pomalý a pozvolný. Sama jsem zažila obojí..Asi bych byla připravena, že může přijít nějaké vyvrcholení, každopádně ten UTZ ti nemusí dát jasnou odpověď, viz to, co po UTZ dr. řekla mě.