Která náhrada mléka se nejvíc chutí podobá klas. mléku?

hojda
26. kvě 2014

Maminky, koketuju už delší dobu s vypuštěním klasického mléka z naše jídelníčku. Chtěla bych poradit od maminek, které mají vyzkoušené různé druhy náhrad, které se nejvíce podobá chutí klasickému mléku a které třeba používáte na vaření a na pečení? Četla jsem hodně i o sóje, že to také není úplně nejvhodnější potravina, co tedy to sójové mléko? Kupovat nebo raději jiné? Měla jsme třeba rýžové, ale do kafe (caro) mi nechutnalo ☹ . Děkuji

martinan4
26. kvě 2014

Obávám se, že je to otázka chuti každého člověka, takže nezbyde, než odzkoušet sama na sobě 🙂 Já mám nejradši rýžové a nejlepší mi přijde právě s Carem 🙂 Ono se liší i podle značky, třeba jedno mandlové je dobré, jedno se nedá pít 🙂

andelka
26. kvě 2014

Mně chutná samo o sobě mandlové a rýžové a sojové od Alpro..ale třeba jejich ořechové se nedá pít, je strašně hořké.

killi
26. kvě 2014

já miluju jahelné, špaldové a ovesné. To je opravdu o chuti. 😉

katyxq
26. kvě 2014

https://www.modrykonik.cz/mleko - pod článkem jsou i odkazy na alba s alternativami mléka (např. moje nebo kutikus), případně skupina Vaříme a nakupujeme pro potravinové alergiky, tam je tipů poměrně dost 🙂.

domorodka
27. kvě 2014

Já zkoušela jen rýžové a ovesné DM, rýžové sušené Topnatur i Zajíc, sojové sušené Zajíc, Provamel v krabici rýžové, mandlové i ovesné (nebo to není provamel... prostě to v malém tetrapaku s brčkem v bioprodejně) A ještě od Alpro sojové tekuté.
Nu a hodně mi chutnají ty DM, ta sušená mi také chutnala, ale mě v tom třeba vadí pak na dně ta usazenina, takže tu nepiju a vylévám pak, a moc dobrá jsou i ta s brčkem 🙂

Jinak teda ořechová jsem nezkoušela ještě... a faktem je, že to je na chuti každého z nás...
Mě třeba sušená mléka v babiččnině arabice nebo v kafi chuťově vůbec nevaděj (až na tu usazeninu)

Jinak jen tak na pití samotné mi hodně chutná DM rýžové, v něm právě i cítím mléčnou chuť, až pochybuji, zda v tom není nějak přidané mléko právě 😉

Nyní kupuji jen sušené Topnatur rýžové, používám do musli, do pečení, do kafe...

Jinak třeba puding mi nezhoustl po tekutém DM, ale jen po sušeném Zajíci nebo topnatur.
A jinak už ani nevím, jak chutná to sojové, protože to jsem koupila naposledy snad někdy před 4 lety ??? ha 😅

A ještě jogurty mi moc chutnají od Provamel - ty jsou dobroučké 😵 borůvkový, meruňkový, švestkový 😵 Jsou sojové a také je nekupuji často, možná tak jednou za dva měsíce ani né... pro sebe, syn nemůže. a ty jsou teda hodně podobné těm mléčným 😉 😉 a chuťově i konzistencí jemné.
např. Sojagurt mi taky chutná, ale ten je hutný a taky dost zasytí a chutí se vůbec kravským nepodobá 😉