Laparoskopie. Co můžu na bolest zad?

bartakova_veronika
13. čer 2020

Prosím o radu. V úterý jsem podstoupila laparoskopii varixů v děloze a mám šílené bolesti zad. Nevím zda to souvisí od narkózy ale chtěla bych si vzít něco na bolest jen netuším co můžu. Nikde nemůžu nic najít. Má někdo podobné zkušenosti?

piggy123
13. čer 2020

@bartakova_veronika já byla na laparoskopii před dvěmi týdny (endometrióza a slepé střevo) a potom mi předepsali klasické léky na bolest - paracetamol a ibuprofen.

Vám nepředepsali žádné léky po operaci?

bartakova_veronika
autor
13. čer 2020

@piggy123 NN žádné léky nemám předepsané ... Bolesti v okolí laparoskopie nemám jen mě šíleně bolí záda nemůžu vůbec nic tak nevím zda to je normální a zda si na to něco můžu vzít

piggy123
13. čer 2020

@bartakova_veronika já měla bolesti uvnitř, kde operovali a potom bolesti ramen a šíje, které souvisejí s plynem používaném při laparoskopiii. Naštěstí mi léky pomohly. Měla jsem přepsáno paracetamol (před jídlem) 4x denně a ibuprofen (po jídle) 3x. Takže jsem vlastně díky lékům pravidelně rozložených na celý den necítila žádné velké trápení. Postupně jsem dávku snižovala, abych věděla, jestli to pořád bolí. Léky jsem přestala úplně brát asi 8.den po operaci.

Když nevíte, poraďte se s lékařem. Zavolejte do nemocnice, kde vás operovali, a řeknete, co vás bolí.

bartakova_veronika
autor
13. čer 2020

@piggy123 bolesti ramen jsem měla též ty odezněli ještě před odchodem z nemocnice

te_reza
13. čer 2020

Indometacin čípky, diclogenac duo, obojí na předpis. Jsou to dost utrejchy, ale jediný co zabraly

bartakova_veronika
autor
13. čer 2020

Raději jsem si tam zavolala protože mám i návaly, motá se mi hlava a je mi na omdlení ... Vzala jsem si tedy Brufen a už to povolilo .. uvidím jak večer kdyžtak si opět vezmu ať se konečně prosím .. tedy pokud se mi opět nebude motat hlava .. tvrdila ale že už by to na operaci nemělo jít vliv ze ti může být tím počasím .. přijde mi že mám nízký tlak .. tak si ho raději půjdu změřit až bude babička doma ... 🤔 Měli jste někdo takové stavy 4 dny po operaci?

bartakova_veronika
autor
13. čer 2020

@te_reza bohužel jsem potřebovala něco co není na předpis .. teď mi nic nikdo nenapíše ale Brufen na záda pomohl ... Ten mám vždy doma Ibuprofen nebo jak se to píše

piggy123
13. čer 2020

@bartakova_veronika mě právě po operaci “předepsali” jen tyto léky volně dostupné bez receptu. Pomohly krásně.

Jinak třetí den po operaci (v nemocnici mě pustili už dva dny po operaci) jsem jela znovu do nemocnice, protože jsem měla teplotu. Udělali všelijaká vyšetření, ale nic nenašli. Shodli se na tom, že je to pooperační reakce a nemám se tím zabývat, jen kdyby to opět rychle stouplo nad 38. Od té doby mám neustále zvýšenou teplotu kolem 37,5, i když jsou to už skoro dva týdny od operace... Jinak je mi dobře.

bartakova_veronika
autor
14. čer 2020

@piggy123 taky jsem byla docela horka a teplota během dvou dnů po propuštění byla 37,6 .. když jsem tam volala včera kvůli těm bolestum zad co si můžu vzít tak jsem i říkala že je mi na omdlení, mám návaly a je mi špatně jestli to může souviset .. říkala že už je to dlouhá doba po operaci abych měla tyhle příznaky spojené s operací .. vzala jsem si tedy Brufen (ibuprofen) a do půl hodiny záda nebolelo ani jsem neměla návaly či já omdlení a od té doby je mi fajn .. tvrdila že spíš to je tou změnou počasí bylo hrozné vedro ... Zítra jdu na vyndávání stehů tak snad už bude dobře ...

piggy123
14. čer 2020

@bartakova_veronika už tak brzy na vyndání stehů? Mě je vyndavali po 10 dnech.

Jen takový dotaz - na jak dlouho vám dali neschopenku?

bartakova_veronika
autor
15. čer 2020

@piggy123 ano měla jsem psáno po 6-7 dnech takže mi dnes vyndávali stehy .. já na neshopence nejsem .. jsem na rodičovské dovolené ... Manžel akorát dostal paragraf .. ale nechápu proč teď dostal znovu jen 5 dní že prý si vybral předtím 4 dny ale přitom byl v práci mezi tím tak by to mělo jít od nuly 🤔