Laparoskopie cysty na vaječníku

irena1111
11. kvě 2018

Holky prosím o vaše zkušenosti s průběhem laparoskopie a po ni. Já jsem hroznej plašan a nervák a je mi trapné se pořád na něco sestřiček. Dnes dopoledne jsem podstoupila laparoskopické odstranění cysty. A chtěla bych vědět co všechno může člověku být. Nejvíc me trápí velký tlak na spodek jakoby na stydkou kost a na konečník. Přichází to ve vlnách a v různé intenzitě a moc to nepolevilo ani po lécích na bolest. Tuším že je to ještě ten plyn ale netušila jsem že to tlačí az tak dole. Pak me trápí občasné návaly horka a taky slabě špiním. Jsou prosím tyhle jevy běžné? Vim že se pták jako pitomec ale Trpím úzkostnou poruchou a všechno tak nějak víc prožívám a zmatkuju.

jihlavanka
11. kvě 2018

To bude dobry, neboj. Ty tlaky ve vlnach je opravdu plyn, uz zitra by to melo odeznit. Uz jsi asi zkousela vylezt z postele a trochu se projit, pomuze to taky. Ja jsem mela operaci v pondeli rano a od uterniho vecera az do ctvrtka jsem mela bolesti obou klicku, ale nic co by neslo vydrzet. Spinila jsem taky. Vsechno co popisujes je opravdu u tohoto vykonu bezne. Ted se zkus vyspat, odpocinout. Ja jsem sla v utery po obede domu a od dalsiho pondeli normalne do prace. 😉

jade85
12. kvě 2018

Taky mám tuhle operaci za sebou a to co popisuješ je normální. Den po operaci je důležitý začít chodit, pohyb pomáhá ten plyn vyprdět 🙂