Laryngitida bez kašle u dospělého. Je to možné? Jak si ulevit od bolesti?

novamamina
21. led 2022

Máte prosím někdo zkušenost? Dcera měla rýmu kterou jsem druhý den chytla já. Ale nejak extra se mi nespustila. Teď už ji v dutinach necítím, ale za to nemuzu vůbec mluvit, boli a pálí mě hrtan. Ale nekaslu. Může to být laryngitida? Nějaké nápady jak si ulevit od bolesti? Diky

martulka88
22. led 2022

@novamamina Defakto jo... Mám to každý rok - záněr nosohltanu... Jediné, tak pastilky, kloktat a +-1-2týdny, než to bude ok... Jinak před rokem, ač bylo potvrzeno doktorem, že to opět mám, tak jsem byla i covid+.

martt
22. led 2022

@novamamina Může být, ale můžeš mít třeba i zánět hrtanu nebo hlasivek. Syn mel pár dní rýmu a pak nemohl moc mluvit a říkal že ho bolí v krku. A měl zánět hlasivek. Zkus kloktat šalvějové klotadlo mne pomohlo na zánět hrtanu.

madbetka
22. led 2022

@martt Laryngitida je zánět hrtanu (hrtan=larynx).
@novamamina Mně pomáhají Tantum Verde pastilky. Ať je brzy líp!

mievsa
22. led 2022

@novamamina Já na to trpím 🙈 Pomáhá mi zábal na krk, pastilky s islandským lišejníkem a inhalace Vincentky, já ji i popíjím. Na hlasivky jsou super pastilky Gelo voice a Homeovox

novamamina
autor
22. led 2022

@martulka88 díky za odpověď. Já jsem si dělala několik testu, covid snad nemám. Mela jsem ho už dvakrát a mam dvě očkování... Tak snad bych neměla takove příznaky.

novamamina
autor
22. led 2022

@martt šalvěj kloktam no. Zlepšení nula. Když půjdu k dr, dá mi na to vubec něco? Nebo to nemá cenu?

novamamina
autor
22. led 2022

@mievsa jehee, ahoj 🙂)). Díky za odpověď. Jak dlouho to tak u tebe trvá? Doufám že když jsem to chytla já od Elišky, tak to nechytne zas ona zpátky ode mě 🙄

mievsa
22. led 2022

@novamamina Ahoj 😁Tak týden 🙄 Hodně pij a cucej a Tantum verde sprej je taky dobrý. A nemluv 😂

novamamina
autor
22. led 2022

@mievsa no, všimla jsem si že ráno je to celkem ok a vecer už nemluvím 🙈. Díky, snad to brzo odezní

martulka88
22. led 2022

@novamamina Ať brzo něco zabere... Teď jak se šíleně točí počasí, lidi lehají (nejen covidem)... Určitě kloktat a pastilky ☺️

novamamina
autor
22. led 2022

@martulka88 moc děkuji